پنج شنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۸ , 21 March 2019
تاریخ انتشار : ۲۴ تیر ۹۴
ساعت انتشار : ۷:۵۹ ب.ظ
چاپ مطلب

دکتر خیاطی؛ پزشکی مجربی که ماسال از دست داد

درست چهل روز قبل بود که خبر ناگهانی و تأسف بار درگذشت دکتر ابراهیم خیاطی شال در اثر برخورد یک دستگاه پراید به وی مردم شهرستان های ماسال و خلخال را متأثر کرد.

به گزارش ماسال نیوز، ۱۵ خرداد ماه گذشته خبر درگذشت ناگهانی دکتر ابراهیم خیاطی شال در اثر سانحه رانندگی علاوه بر اینکه خانواده و دوستانش را متأثر کرد موجب تألم خاطر جامعه پزشکی، مردم شهرستانهای خلخال و ماسال و …. شد.

اما دکتر ابراهیم خیاطی که بود؟
مرحوم دکتر ابراهیم خیاطی در سال ۱۳۴۱ در شهر ماسال به دنیا آمد. مقطع پزشکی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تخصص داخلی  را از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، فوق تخصص قلب و عروق  را از دانشگاه علوم پزشکی تهران و فلوشیپ اینترونشنال قلب و عروق  را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال  ۱۳۹۲ اخذ کرد.

اما درگذشت دکتر خیاطی بازتاب رسانه ای مختلفی داشت:
در پی درگذشت این پزشک مجرب قلب، پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ضمن تسلیت درگذشت وی نوشت:  این پزشک محبوب و مجرب که از نوجوانی حافظ کل قرآن بود از اساتید و پزشکانی بود که خدمات شایان توجهی داشته و فقدان وی ضایعه جبران ناپذیری برای جامعه پزشکی می باشد.

همچنین پایگاه خبری تحلیلی ندای ارومیه در پی درگذشت دکتر خیاطی با انتخاب تیتر «ضربان قلب متخصص بزرگ قلب از کار افتاد» به نقل از یکی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه نوشت:
«دکتر ابراهیم خیاطی یکی از درست کار ترین، پاکدست ترین و خیرترین پزشکان استان (آذربایجان غربی) بود که در طول دوران خدمتش هیچ تخلف پزشکی از او سر نزد.
وی از دوران نوجوانی حافظ کل قرآن کریم بود.
دکتر خیاطی سالها  به دعوت نامه های بیمارستان های تهران و خارج از کشور بی اعتنایی کرد و خدمت به مردم شهرش را در اولویت کاری خود قرار داد».

اروم نیوز، خبر روز و … از دیگر سایت های خبری بودند خبر درگذشت دکتر خیاطی را پوشش دادند.

روابط عمومی فرمانداری ارومیه نیز در پی درگذشت ناگهانی دکتر خیاطی، ضمن اطلاعیه ای درگذشت وی را تسلیت گفت. در این اطلاعیه آمده بود: دکتر خیاطی با اولويت قرار دادن خدمت به مردم اروميه، دين و نامي ماندگار از خود براي شهرستان به يادگار گذاشتند.

همچنین دکتر جواد آقازاده قایم مقام وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی طی پیامی درگشت دکتر ابراهیم خیاطی شال را تسلیت گفت .
در این پیام آمده بود:
بسمه تعالی
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت دکتر ابراهیم خیاطی شال از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه را بعنوان ضایعه جبران ناپذیر و دردناک ، به جامعه پزشکی ، کارکنان ، اساتید ، دانشجویان و جمیع تلاشگران عرصه سلامت استان آذربایجان غربی و بویژه خانواده محترمشان تسلیت عرض کرده و برای آن مرحوم از درگاه پروردگار متعال علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی را خواهانم .
دکتر جواد آقازاده – قائم مقام وزیر و رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی

ماسال نیوز چهلمین روز درگذشت دکتر ابراهیم خیاطی را به خانواده محترم خیاطی، جامعه پزشکی و مردم شهرستان ماسال، خلخال و ارومیه تسلیت عرض می کند.

انتهای پیام/


7 ديدگاه

 1. دلسوخته گفت:

  ( قصه مرگ تورا ناگه شنیدن زود بود) با سلام و عرض تسلیت ٰ خداوند روح این پزشک متعهد و انساندوست را شاد کند. بنده شاهد هستیم که هرکس خبر مرگ این انسان والا مقام را شنید متاثر شد چرا که ایشان با دلسوزی و وقاری که داشتند ؛ مجذوب دلها بودند و هرکس نیازمند خدمت ایشان بود دریغ نمی کردکه یقینا”این فقدان ضایعه جبران ناپذیر در جامعه پزشکی است ؛چرا که سالها طول می کشد تا یکی مانند دکتر خیاطی پا به عرصه بگذارد.و ماسال نیز یکی از فرزندان بزرگ در عرصه پزشکی را از دست داد. روحش شاد.

 2. آرش گفت:

  واقعا با این وصف حالی که از عملکرد ایشون میشنویم،بیشتر به عمق فاجعه پی میبریم.
  خدایش بیامرزد.ولی قطعاً یادش نزد مردم ارومیه باقی خواهد ماند،چونکه از نزدیک بزرگی اش را درک کرده اند.

 3. khatere14 گفت:

  وقتی این آگهی رو دیدم قلبم دردگرفت امیدوارم خدا به خانواده ایشان صبر عنایت کنه

 4. مجید نقدی گفت:

  اینجانب در شیراز به هنگامی که آقای دکتر خیاطی دوره تخصص داخلی را می گذراندند با ایشان آشنا شدم. آرامش روح و طمانینه عجیبی در ایشان دیده می شد و بنده از اخلاق و برخورد مهربانانه ایشان همیشه مشعوف می شدم و همه وی را دوست می داشتند. اخیرا که خبر فوت ایشان را شنیدم واقعا متاسف و غمگین شدم و فورا یاد این شعر افتادم که:
  هر گل که بیشتر به چمن می دهد صفا گلچین روزگار امانش نمیدهد
  روحش شاد و یادش گرامی، ایکاش شفا خواه ما هم باشد

 5. امیر گفت:

  حیف شد الگوی من بود روحش شاد و یادش گرامی باد

 6. حبیب گفت:

  در ارومیه مادرم مریض ایشون بودن،دکتر خیاطی فقط یک دکتر نبودن بلکه ایشون نمونه بارز یک انسان شریف و با وجدان بودن،حتی توی بیمارستان از مریض هایی که توان مالی نداشتن پول ویزیت نمیگرفتن،خداوند رحمتشون کنه

 7. سلمان خسروزاده گفت:

  جناب اقاي دكتر ابراهيم خياطي اين مرد دانشمند و پارسا و حامي مستضعفان و بي پناهان و ياور افراد سرطاني و بهزيستي و بيمه عمركننده ٤٠ نفر هموفيلي .نامبرده در زمان دانشجويي اش در جبهه جنگ فرمانده گردان ضربت بوده و از ناحيه قفسه سينه چپ(قلب) تير خورده و به درجه ي جانبازي نايل امدند و در سن ٥ سالگي ختم قران كريم نمودند و قاري كل قران كريم بوده و در مناطق بسيار محروم و حتي افتخار جانبازيش را در هيچ جايي عنوان ننموده و به قول خودش ٨ سال پشت گزينش مانده ولي درجه ي افتخار جانبازيش را به انها نگفته و از هيچ مزايايش استفاده نكرده است هميشه خود و تمام خواسته هايش را به مريض هايش ترجيج ميداده .
  اين حادثه ي ناگوار و عظيم را به خانواده ي محترمشان (بخصوص مادر عزيزش)و به تمام دوستان و همكاران و مريضهايش و حتي كساني كه او را از نزديك نديده بودند ولي خوبيش را شنيده بودند از غم مرگش ميسوختند تسليت عرض نموده و انشاالله براي دشمنان بسيار قليلش طلب هدايت و مغفرت و روحش شاد و قبرش پر ازنور الهي باد بنده حقير ٨ سال دوست و خادم افتخاري اين مرد بزرگوار بودم و عرض اخرم او ناشناخته به دنيا آمد و ناشناخته طبابت كرد و ناشناخته به آخرت سفر كرد .اگر در بيان خصوصيات كمي كاستي داشتم از روحش طلب مغفرت و از دوستانش عذرخواهي مي كنم .
  بر روحش صلوات

تست
تست