پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ , 07 July 2022

تاریخ انتشار : ۰۴ آذر ۹۴
ساعت انتشار : ۸:۱۶ ب.ظ
چاپ مطلب
احسن الله رادمهر:

تسهیلات ۲۵ میلیونی خودرو از سیاست های غلط دولت بود

فعال سیاسی تالش بزرگ، برنامه خود را برای رفع مشکل ازدواج جوانان تشریح کرد و گفت: ارایه تسهیلات برای خودرو به جای ازدواج و اشتغال جوانان از سیاست های غلط دولت بود.

احسن الله رادمهر در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ماسال در پاسخ به این سوال که برنامه شما برای ازدواج جوانان در صورت حضور در مجلس شورای اسلامی چیست اظهار داشت: برای ازدواج جوانان چند سبد حمایتی در نظر گرفته ایم. اولین سبد حمایتی ما توسط کمیته امداد کشور ارایه خواهد شد که افراد بی بضاعت را مورد حمایت قرار خواهد داد.

وی افزود: ما باید تلاش کنیم منابع ارزان قیمت را در اختیار قشر محروم در شرف ازدواج قرار دهیم تا این زوجین بتوانند از این منابع ارزان استفاده نمایند. منابع گران قیمت باعث گرفتار شدن جوانان در کوهی بدهی ها خواهد شد و همان ماجرای وام های ازدواج ۲۳ درصدی گذشته پیش می آید که هنوز بسیاری از خانواده ها پس از ۱۰ سال گرفتار این تسهیلات هستند و یا به  دلیل اینکه نتوانسته اند این تسهیلات را پرداخت کنند ضامن این افراد گرفتار مسائل مالی شده اند.

این فعال سیاسی تالش بزرگ با بیان اینکه در کشور منابع ارزان قیمت وجود دارد گفت: این منابع در اختیار رییس جمهور است  که در صندوق کارآفرینی مورد استفاده قرار می گیرد. به نظر من مجلس می تواند ضمن مصوبه ای اجازه دهد این منابع در تسهیل ازدواج جوانان نیز مورد استفاده قرار گیرد.

نامزد نهمین  دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر تسهیلات کشور معطوف به خرید کالاهای داخلی است به نحوی که اگر کسی می خواهد تسهیلات خرید کالا و یا خودرو دریافت کند باید از نوع داخلی خریداری نماید.

وی ارایه تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی برای خرید خودرو را از سیاست های غلط دولت خواند و گفت: من فکر می کنم ابتدا باید برای جوانان ما کاشانه ای ایجاد شود و سپس به فکر خودروی مردم باشیم. ابتدا باید شرایط ازدواج جوانان را فراهم کنیم که برای این کار باید منابع ارزان قیمت در اختیار آنها برای ازدواج قرار گیرد.

رادمهر تأکید کرد: جوانان نباید برای دریافت این منابع در فرآیند بروکراسی اداری گرفتار شوند و به دنبال ضامن کارمند برای تسهیلات بانکی بروند چرا که اگر این جوانان می توانستند ۲ نفر ضامن کارمند پیدا کنند از خود بازار برای  خودشان پولی دست و پا می کردند. وقتی به جوان بگویند ما برای ازدواج به شما ۶ میلیون وام می دهیم و باید ضامن معرفی کنید یک زوج باید ۴ نفر ضامن معرفی کند که در این صورت این تسهیلات معنی خودش را از دست خواهد داد و ما برای ضمانت کارمند کم خواهیم آورد.

وی عدم اشتغال جوانان را یکی از مهم ترین معضلات ازدواج دانست و اظهار کرد: این عامل منجر به افزایش سن ازدواج جوانان شده است و عدم اشتغال منجر به این می شود که جوان به لحاظ مالی به خود تکیه نداشته باشد. اگر ما بتوانیم منابع اقتصادی و بنگاههای اقتصادی را فعال کنیم و بخش سرمایه گذاری را تسهیل کنیم و ضریب ریسک سرمایه گذاری کم شود فکر می کنم بتوانیم معضل بیکاری را برطرف نماییم.

این فعال سیاسی افزود: رفع مشکل ازدواج و اشتغال جوانان نیازمند تأمین منابع، هدفمند شدن آن و وجود برنامه است اما متأسفانه هنوز در شهرستان های ما چشم انداز وجود ندارد و آمار دقیقی از جوانان بیکار نداریم و این بزرگ ترین درد است.

رادمهر تأکید کرد: متأسفانه چشم انداز ۲۰ ساله در استان و در شهرستان ها تفریق نشده است و لازم است این کار در آینده انجام شود. البته بنده این برنامه را برای شهرستان تالش تهیه کرده ام.

انتهای پیام/


4 ديدگاه

 1. طرفدار گفت:

  رای ما رادمهر

 2. تالش گفت:

  از بالا تا پایین یکبار مصاحبه ات را خودت بخوان بعد نتجه چه شد اشتغال یا وام ازدواج یا کدام یک این که ۲۵ میلیونی اشتباه همه میکن ولی بای وام ازدواج یک ضامن میخوان شما نمیدانید هر ۱۰ میلیون یک ضامن هست؟ خب همه میدانیم مشکل اول و اخر جامعه بیکاری و رکود است و باید گفت چشم انداز ۲۰ ساله مشخص تدوین شده برای همه جا هست بحث س اجرای ان هست همشهری عزیز.

 3. امید‌ گفت:

  فقط حاج حسین نیرومند

 4. محمد ایلداری گفت:

  پیام های داخل کانال های تلگرام رو به اسم خودش مصاحبه داده بیرون ، بسه دیگه چقدر می خواهید سر مردم رو شیره بمالید