دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ , 17 June 2019
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۹۴
ساعت انتشار : ۱:۳۸ ب.ظ
چاپ مطلب

افزایش ۴۰ درصدی کشف سرقت در ماسال

جانشین فرمانده انتظامی ماسال از افزایش 40 درصدی کشف سرقت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال به نقل از فارس، ان با اشاره به میزان کشفیات سرقت در ماسال اظهار کرد: امسال تاکنون سه باند بزرگ سرقت احشام در ماسال منهدم شده است.

وی با بیان اینکه کشف احشام سرقتی در ماسال ۳۹ درصد رشد داشته است، تصریح کرد: در مجموع کشف سرقت در ماسال ۴۰ درصد افزایش داشته است.

جانشین فرمانده انتظامی ماسال عدم دقت مردم در نگهداری از اموال و احشام خود را زمینه‌ساز افزایش میزان سرقت در این شهرستان دانست.

وی با تأکید بر ضرورت رعایت نکات ایمنی به ویژه در ایام نوروز برای پیشگیری از وقوع سرقت، گفت: با وجود فعالیت خوب نیروی انتظامی در برخورد با سارقان و کشف موارد سرقتی، باید در زمینه ارتقای فرهنگ عمومی و رعایت نکات ایمنی در حفاظت و نگهداری اموال نیز شاهد همکاری بیشتر اداره‌ها و دهیاری‌ها با پلیس باشیم.

معاون فرماندار ماسال نیز در جلسه مذکور دقت مردم در حفاظت از اموال به‌ویژه در ایام نوروز را مهم دانست و اظهار کرد: گسترش اطلاع‌رسانی و آموزش در راستای  پیشگیری و کاهش وقوع سرقت ضروری است.

اسماعیل قاسمی، آگاه‌سازی عموم مردم در کاهش وقوع جرایم به‌ویژه سرقت در سطح جامعه را حائز اهمیت خواند و یادآور شد: برنامه‌ریزی برای پیشگیری از وقوع جرم باید به عنوان یک اصل در امور امنیتی و انتظامی پیگیری شود.

وی با قدردانی از تلاش نیروی انتظامی ماسال در بخش کشف اموال مال‌باخته، افزود: استفاده از ظرفیت دهیاران و شوراها برای تشریح بیشتر نکات ایمنی به مردم که مانع از بروز سرقت می‌شود، ضرورت دارد.

معاون فرماندار ماسال به در پیش بودن چهارشنبه آخر سال اشاره کرد و یادآور شد: هر ساله در ایام پایانی سال شاهد بروز حوادث دلخراش بر اثر استفاده افراد از مواد محترقه غیر مجاز هستیم که منجر به حزن و اندوه بسیاری از خانواده‌ها در آستانه فرارسیدن سال جدید می‌شود.

وی از نیروی انتظامی خواست تا با فروشندگان مواد محترقه غیر مجاز به شدت برخورد کند و خاطرنشان کرد: لزوم اطلاع‌رسانی به دانش‌آموزان در زمینه مضرات استفاده از مواد محترقه غیرمجاز امری مهم است.

قاسمی تأمین امنیت عبور و مرور جاده‌ای و آمادگی اورژانس و هلال احمر در مواقع بروز حوادث جاده‌ای را از جمله مسائلی دانست که باید برای آن برنامه‌ریزی دقیق شود.

انتهای پیام/


تست
تست