سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ , 23 October 2018
تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۹۲
ساعت انتشار : ۲:۱۵ ب.ظ
چاپ مطلب

بی توجهی به بیت المال در شهرداری شاندرمن +عکس +فیلم

مدتی قبل بود که آتش در ساعت اولیه صبح، 4 باب مغازه را در شاندرمن به کام شعله های خود گرفت. مردم می گفتند آتش نشانی شاندرمن نیم ساعته به محل رسید. عده ای هم گفتند که تانکر ماشین آتش نشانی شاندرمن نیمه پر بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، ماسال نیوز این شایعات را تأیید یا تکذیب نمی کند. اما اسراف آب در محل ساختمان در حال احداث آتش نشانی شاندرمن (محل آبگیری ماشین های آتش نشانی) به حدی زیاد بود که ما را ملزم به تهیه این خبر کرد.
چند روز قبل که برای مشکل آب روستای سیاهمرد* به همراه آفای دهیار و شورای عزیز روستا به آبفای روستایی شهرستان رفته بودیم، آقای صالحی ریاست آب و فاضلاب روستایی نرخ  آب روستایی را به ما گوشزد کرد: «ما برای هر متر مکعب آب حدود ۱۰۰۰ تومان هزینه می کنیم در حالی که از مردم در حدود ۸۰ تومان بابت آن دریافت می کنم».
این را مردم البته بهتر از مسئولان می دانند. مردم می دانند که در خزانه خالی منزلشان چیزی برای پرداخت مبلغ قبض آب مازاد ندارند.  کاش مسئولان آتش نشانی شاندرمن، شهرداری و شورای شهر هم می دانستند که این ۱۵ پارچ آبی که در هر دقیقه از شیر آب آتش نشانی شهر خارج می شود** از جیب همین مردم و از خزانه اینهاست. کاش می دانستند. کاش می دانستند در همین حاشیه شهر روستاهایی وجود دارند که هنوز آب آشامیدنی لوله کشی هم ندارند *** و رستاهایی هستند که هر روز آبشان قطع می شود****.
*روستای سیاهمرد همه روزه با قطعی آب مواجه است.
**اندازه گیری میزان آب اسرافی در محل توسط یک عدد پارچ شیشه ای: در هر چهار ثانیه یک پارچ یک و نیم لیتری، در هر دقیقه ۱۵ پارچ، در هر ساعت ۳۶۰ پارچ، در ۲۴ ساعت ۸۶۴۰ پارچ معادل ۱۲۹۶۰ لیترمعادل ۱۳ متر مکعب آب، معادل ….
*** رزین دول، بخشی از کیشه خاله، مشه که و …
**** آهکلان، ….

دانلود فیلم از آپارات


2 ديدگاه

  1. تتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت گفت:

    توشهرداري شاندرمن فقط يه مرد پيدا ميشه اونم ناصر بشردوست هستش والسلام

  2. صرفاجهت اطلاع گفت:

    اقای سین سین که گفتی ناصر مرد توشهرداری …به این مرد شما بگویید حداقل شما این مورد راپیگیر باش که هنوزهم اب درحال ریختن است

تست
تست