شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰ , 23 October 2021
تاریخ انتشار : ۲۰ اردیبهشت ۹۵
ساعت انتشار : ۵:۰۷ ب.ظ
چاپ مطلب
دبیر ستاد بزرگداشت آیت الله العظمی بهجت فومنی:

مراسم ارتحال آیت الله بهجت در فومن با حضور فرزند ایشان برگزار می شود

دبیر ستاد بزرگداشت آیت الله العظمی بهجت فومنی گفت: امسال برای نخستین‌بار حجت‌الاسلام علی بهجت فومنی فرزند آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی به دلیل ایجاد فاصله زمانی مناسب بین برگزاری دو مراسم فومن و قم در فومن حضور پیدا می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال به نقل از بهجت نیوز؛ بهروز جلائی مراسم بزرگداشت آیت‌الله‌العظمی بهجت را محلی برای حضور عاشقان و دلباختگان به علما و مراجع عنوان کرد و افزود: مراسم آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی، نکوداشت انسان‌هایی است که تمام وجود خود را خلاصه در راه دین کردند و به تمام معنا عبد بودند.

دبیر ستاد بزرگداشت هفتمین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله العظمی بهجت فومنی، با بیان اینکه آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی شخصیتی جامع بود، تصریح کرد: همان‌طور که در سیر و سلوک، گفتار، نوشتار و خاطره‌هایی که از آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی ثبت و ضبط شده، نگاه ایشان به بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و پس از آن به نایب‌شان حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای ویژه بود.

وی به مصاحبه سید حسن نصرالله رهبر حزب‌الله لبنان اشاره کرد و گفت: مصاحبه مذکور مؤید این موضوع است که آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی به تمام جهان اسلام و جبهه مقاومت نگاه ویژه داشت و خاطره‌های بسیاری در این مورد از ایشان ثبت و ضبط است.

جلائی با اشاره به برگزاری مراسم بزرگداشت آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی در این شهر و مسجد اعظم قم اظهار کرد: ستاد مرکزی مراسم بزرگداشت آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی مسئولیت پیگیری مراسم استانی را به عهده شهرستان فومن گذاشته است.

دبیر ستاد بزرگداشت هفتمین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله العظمی بهجت فومنی، متذکر شد: زادگاه آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی، گیلان، سراسر ایران و جهان اسلام بر خود فرض می‌داند هر ساله نکوداشتی در بزرگداشت این عالم ربانی داشته باشد.

جلائی با اشاره به ویژگی برگزاری سالگرد ارتحال این عالم ربانی در سال جاری در فومن، اظهار کرد: امسال برای نخستین‌بار حجت‌الاسلام علی بهجت فومنی فرزند آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی به دلیل ایجاد فاصله زمانی مناسب بین برگزاری دو مراسم فومن و قم در فومن حضور پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در مدت هفت سال گذشته موقعیتی ایجاد نشده بود که فرزند آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی در مراسم فومن حضور پیدا کند و این موضوع مژده بسیار خوبی برای عاشقان و شیفتگان این عالم ربانی است که به توفیق دیدار فرزند برومند ایشان نائل آیند.

جلائی به دعوت از آیت‌الله جنتی دبیر فقهای شورای نگهبان برای سخنرانی در مراسم بزرگداشت آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی توسط فرزند ایشان اشاره کرد و یادآور شد: آیت‌الله جنتی با توجه به برنامه‌هایی که داشت اما با آغوش باز دعوت از ستاد آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی را لبیک گفت و آن را پذیرفت.

دبیر ستاد بزرگداشت هفتمین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله العظمی بهجت فومنی با بیان اینکه مراسم ساعت ۱۷ روز ۲۳ اردیبهشت ماه جاری در مسجد ولیعصر(عج) بالامحله فومن برگزار می‌شود، تصریح کرد: قاری مراسم مذکور حاج‌آقا ابوالقاسمی و مداح حسن شالبافان است.

وی با قدردانی از مسئولان و رسانه‌های گیلان در تمهید مقدمات برگزاری بزرگداشت سالگرد ارتحال آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی، بیان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان همراهی ویژه‌ای با ستاد مذکور داشته است.

انتهای پیام/


تست
تست