چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ , 12 December 2018
تاریخ انتشار : ۱۶ تیر ۹۵
ساعت انتشار : ۵:۲۴ ق.ظ
چاپ مطلب
پاسخ به شبهه‌ای رایج در شبکه‌های اجتماعی؛

تشکیک در مشروعیت مساجد و هیئات به بهانه دفاع از فقرا

چندی پیش پوستری دیدم که نوشته بود "به جای پرداخت پول به مداح‌ها که شما را بگریانند، مبلغی به یتیمان و نیازمندان بپردازید تا لبخند بر لبشان بیاید" این سخن ظاهری فریبنده دارد ولی در واقع می خواهد "ابراز عشق مردم نسبت به اهل بیت ع" را به "تمسخر" بگیرد.

به گزارش ماسال نیوز، اسلام ملکی ضمن یادداشتی ، نوشت:

چندی پیش یک پوستر دیدم که نوشته بود “به جای پرداخت پول به مداح‌ها که شما را بگریانند، مبلغی به یتیمان و نیازمندان بپردازید تا لبخند بر لبشان بیاید”
این سخن ظاهری فریبنده دارد ولی در واقع می خواهد “ابراز عشق مردم نسبت به اهل بیت ع” را به “تمسخر” بگیرد.

واقعیت اینست که هیچ تناقضی میان شرکت در هیأت عزاداری اهل بیت(ع) و بین رسیدگی به ایتام و نیازمندان نیست. اتفاقا کسانی که در هیأتها پای مداحی مداحان گریه می کنند بیش از دیگران به فقرا رسیدگی می کنند
اینکه به بهانه “دفاع از فقرا” به “مسجد و هیأت” حمله کنیم یک مغالطه است. سخن درست اینست که هر چیز به جای خویش نیکوست.
بنابراین باید بگوییم:
هر کس می خواهد عزاداری او برای اهل بیت ع مقبول درگاه خداوند قرار گیرد باید در رسیدگی به فقرا نیز بکوشد زیرا اهل بیت ع در رسیدگی به فقرا پیشگام بودند.
تقویت مساجد و هیأتها به تقویت عواطف انسانی و رفتارهای دینی همانند رسیدگی به نیازمندان کمک می کند و هرگز تعارضی با آن ندارد.

انتهای پیام /


يک ديدگاه

  1. همشهری گفت:

    ضمن احترام به مداحان مخلص واقعیتی است یه عده مداح پول پرست که فقط بخاطرصدای زیبایشان به این رشته روی اوردندوقراردادهای میلیونی میبندندهم بیشمارند

تست
تست