شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰ , 23 October 2021
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۹۲
ساعت انتشار : ۴:۲۸ ب.ظ
چاپ مطلب

جوابیه شدید اللحن چهار عضو شورای شهر و شهردار شاندرمن به عضو پنجم+ سند

چهار تن از اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار شاندرمن با ارسال جوابیه ای به ماسال نیوز به برخی ادعاهای ناصر بشردوست، پنجمین عضو شورای اسلامی شهر شاندرمن پاسخ شدید اللحنی دادند.

ماسال نیوز شورای چهارم شهر شاندرمن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، متن این جوابیه به شرح زیر می باشد:

 

بسمه تعالی

یا رب قوه علی خدمتک جوارحی:  پروردگارا اعضای بدنم را برای خدمت به تو نیرومند گردان.  امام علی (ع)

با سلام خدمت مدیریت سایت ماسال نیوز در خصوص فرمایشات احدی از اعضای شورای شهر شاندرمن که در تاریخهای ۳۰ دی و ۵ بهمن ۱۳۹۲ مسائلی را در خصوص برداشت بی رویه شن و ماسه توسط شهردار از رودخانه شاندرمن و نیز اثرات زیست محیطی دفن زباله در جنگلهای منابع طبیعی و به دور از سکنه اسطلخ زیر مطالبی را بیان داشته به شرح ذیل توسط اینجانبان ۱- جهانسوز بخشی زاده ۲- فردین رحمانی ۳- قهرمان شعبان پور ۴- بیژن شعبانی چهار نفر از اعضای شورای شهر و سید نظام عبدالحسین زاده شهردار شاندرمن پاسخ داده می شود. خواهشمند است که بدون هیچ گونه دخل و تصرفی جهت تنویر افکار عمومی عینا در سایت گذاشته شود:

۱- جناب آقای ناصر بشردوست حساسیت در خصوص حفظ محیط زیست از ذغدغه های همه شهروندان و ما نمایندگان آنان و نیز شهردار می باشد و همانطور که شما نسبت به محیط زیست ابزار علاقه می نمایید مطمئن باشید که علاقه ما هم اگر بیشتر نباشد کمتر از جنابعالی نیست اما همکار عزیز امروزه دیگر رئالیستی صحبت کردن و آرمانی فکر کردن و در خیال زندگی کردن مشکلی را از شهروندان حل نمی کند باید به حل مشکلات مردم به صورت عملی و واقعی پرداخته شود. آقای بشردوست شما خوب می دانید چون درحضور ما فرماندار محترم جهت آگاهی شما توضیحات مبسوطی بیان داشته اند (متأسفانه کارگر نیافتاد) که پروسه گرفتن زمین برای دفن بهداشتی زباله با چه مکافات و مشکلاتی طی شده  و یکی از مهمترین معضلات شهرستان در همه دوران ۲۰ ساله اخیر بوده و ساعت ها جلسه و بحث و بررسی و کار کارشناسی و پیگیریهای مستمر همه مسئولین شهرستانی و استانی و نماینده های وقت مجلس شورای اسلامی و شورای های دوره های مختلف و شهرداران منجر به این شده که یک مکان حدود ۳ هکتار با نظر کارشناسی محیط زیست و منابع طبیعی و دیگر ادارات زیربط تعرفه گردد تا با دفن بهداشتی زباله هم مردم از شر زباله در امان باشند و هم کمترین آثار سوء زیست محیطی را داشته باشند. شما به عنوان یکی از اعضای شورای شهر می روید حدود ۱۰ کیلیومتر خارج از شهر ذهن ساکنین و شورا و دهیار یک روستا را تشویش نموده و بر علیه شهردار می شورانید و اسم آن را می گذارید اطلاع رسانی و در جلسه شورای شهر بدون احترام گذاشتن به نظر اکثریت قاطع شورا و شهردار حرف خودتان را می زنید و می گویید که دارید از حرف مردم دفاع می کنید و آماده پذیرفتن هر گونه هزینه ای …. هستید!!!! (گویی شما یک نفر فقط نماینده مردم هستید و ما چهار نفر شورا با رأی این مردم انتخاب نشدیم  و هیچ گونه احساس مسئولیتی هم نداریم) دوست عزیز امیدواریم که متوجه باشید که دارید دست به چکار می زنید؟ آیا زباله ها در محیط رها شده و محیط زیست را آلوده نماید بهتر است یا بصورت بهداشتی در یک محیط محصور بدون هر گونه آثار سوء زیست محیطی دفن گردد؟ آقای بشردوست صحبت هایی که در تاریخ ۵ بهمن ۹۲ در خصوص زباله ها در سایت ماسال نیوز کرده اید هیچ کدام عملی نبود و از کارشناسان محیط زیست که ما با آنها در تماس بودیم هیچ کدام حرفهای شما را تأیید نکردند و در این خصوص یکی از کارشناسان بیان داشتند که در رد سخنان شما بصورت علمی پاسخ خواهند داد.

۲- آقای بشر دوست در خصوص برداشت بی رویه شن از رودخانه شاندرمن در تاریخ ۳۰ دی ماه فرمایشاتی داشتید که ذکر و بیان چند نکته خالی از لطف نیست. شما فرمودید که رودخانه مرغک با برداشت بی رویه شن از بستر رودخانه آسیب دیده است. سوال ما اینجاست: کی برداشت بی رویه شده؟

آیا برداشت بی رویه توسط این شهردار که تقریبا سه ماه است که در حال کار می باشد انجام شده که موجب این همه خسارت به رودخانه گردیده است؟ کجای بستر رودخانه توسط این شهردار برداشت غیر اصولی و بی رویه شده؟ آیا فقط شهردار شاندرمن از بستر رودخانه شاندرمن برداشت می کند یا کرده است؟ یا دستگاههای دیگر و پیمانکاران هم برداشت کرده اند یا می کنند؟ آیا سامان دهی حاشیه رودخانه و سردهنه های نهرهای کشاورزی که روزی و زندگی کشاورزان زحمتکش بستگی به آن دارد با نظر کارشناسان ادارات مربوط و دستگاههای نظارتی تخریب رودخانه به حساب می آید؟ برادر عزیز! گاویون حاشیه رودخانه و آب بند زیر پل بخاطر برداشت بی رویه آقای شهرداری فعلی بوده؟ جواب این سوالات را هم مردم می دانند و هم شما خوب می دانید. لطفا به سوالات دیگر پاسخ دهید: چطور شده الان به فکر رودخانه و محیط زیست افتاده اید؟ آیا قبلا هم اینگونه وارد میدان می شده اید و از رودخانه و محیط زیست دفاع می کردید؟ و مقاله می نوشتید؟ یا دلایلی باعث شده اینگونه بی محابا خطر می کنید؟ چطور شما همه این خسارت را به گردن شهرداری نحیف شاندرمن می اندازید و اسمی ازدستگاهها و پیمانکارانی که برداشت بی رویه کرده اند نمی برید؟ آقای بشردوست اطلاع دارید که بیشتر کوچه های خاکی شاندرمن در ظرف مدت کوتاهی بوسیله این شهردار شن ریزی شده؟ و مردم شریف شاندرمن از شر چاله و چوله های گلی تا اندازه ای راحت شده اند؟ به نظر شما آن همه شنی که قبلا برداشت می شد صرف همین کار می شد و اصولی هم برداشت می شد باز مسئولین جلوی برداشت شن توسط شهردار قبلی را می گرفتند؟

۳- آقای بشردوست زمان خیلی زود می گذرد و با گذشت زمان ماهیت افراد با کارنامه ای که از خود به جا می گذارند برای همه آشکار می شود. این شما نبودید که روز میتینگ همه را دعوت کردید تا در کنار هم بایستیم و به مردم بگوییم که ما همه برای سرافرازی شاندرمن عزیز حاضر هستیم جان خود را فدا کنیم و به مردم امید دهیم که شورای بعدی با عقلانیت و وحدت و گذشت بدور از هر گونه حاشیه ای فقط به آبادانی شهر می اندیشد  و هدف همه ما خدمت است و این شما نبودید که شعار وحدت و مهربانی را سر می دادید. آقای بشردوست چی شد؟ چرا به خرد جمعی احترام نمی گذارید؟ چرا دست به تخریب بهترین دوستانت می زنی؟ آیا خرد جمعی را تا زمانی قبول دارید که خودتان همه کاره و محور تصمیم گیری باشید؟ شما حرف از احترام به قانون می زنید و به آن احترام نمی گذارید و نظر جمعی را رد می کنید و با خود محوری حرکت می کنید. برادر حکایت شما حکایت آن فردی است که بر شاخ نشسته و بن می برید ما از شما دعوت می کنیم که بخاطر مردم شریف شاندرمن دست از خود محوری و لجبازی برداشته به جهت خدمت گزاری به آنان با دیگر خادمین آنها همگام شوید.

۴- ما چهار نفر اعضای شورای شهر ضمن تشکر از زحمات شهردار زحمتکش همین جا اعلام می داریم که قاطعانه از عملکرد شهردار دفاع کرده و اعلام رضایت می نماییم از مسئولین محترم شهرستان می خواهیم که جهت سر و سامان دادن زباله شهری به شهردار و شورای شهر کمک نمایند و نیز از همه مسئولین محترم می خواهیم که همکاری لازم جهت برداشت اصولی شن و ماسه از بستر رودخانه به جهت خدمت رسانی به شهروندان خوب شاندرمن عنایت فرمایند.

۱-جهانسوز بخشی زاده    ۲- فردین رحمانی    ۳- قهرمان شعبانپور     ۴- بیژن شعبانی  

۵-  سید نظام عبدالحسین زاده

مطلب مرتبط:

* چالش های زیست محیطی دفن پسماند در روستای اسطلخ زیر شاندرمن

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.


43 ديدگاه

 1. کاظمی گفت:

  با سلام

   خدا قوت  به برادر و دوست عزیزم جناب اقای مهندس شعبانی .

 2. ali گفت:

  درود بر بشر دوست

 3. صرفاجهت اطلاع گفت:

  اینها هم کنفراس ۱+پبج تشکیل داده اند ماشاا…

 4. شهر برره ای گفت:

  متاسفم  برای شما اعضای محترم  مثلا شورای شاندرمن  ؛ به خدا خجالت داره ، ریخت شاندرمن را با این ساخت و سازهای  بد بهم زدین ؛ آخه کدام آدم عاقل میاد  مجوز چند تا تیر آهن را برای  ساخت شهر میده . آقای شهردار و شورای شهر شاندرمن  یه کم  برید شهر ماسال را ببینید ،  یه کم برید اتحاد و همدلی شهردار و شورای  شهر ماسال را ملاحظه کنید ؛ به خود بیایید ؛ دور و بر خود را نگاه کنید ٰ به خودتان زحمت یک ذره  مطالعه را بدهید .  بخدا نام شهردار بودن و شورا بودن را به یدک کشیدن اصلا هنر نمیخواد ؛ لااقل  این ضرب المثل مشهور تالشی را مد نظر داشته باشید که میگه (( برج ؛ برجی کو زنگ  گه ر  – همسایه ؛ همسایه کو پند  ))  

 5. اوله گفت:

  دست روی دست  گذاشتن و عکس انداختن  برای چنین مواقعی نیازه ؛ اعضای محترم  شورا ؛ دیدین این عکسه  در چه موقع  حساسی به کارتان آمد؛ احسنت به این آینده نگریتان؛

 6. دوست گفت:

  آقا فردین بیکاربودی ؟  حیف شد که  وارد  این معرکه شدی. 

 7. من و تو گفت:

  واقعا متاسفم كه چهار تا شورا با يه  شهردار شهر كه همشونم حداقل ليسانسو دارن اومدن بجاي گابيون حاشيه رودخانه نوشتن گاويون بعد زيرشم با غرور امضا زدن مگه حاشيه رودخانه محل پرورش احشام و گاوهاست كه نوشتيد گاويون بريد اول سواد خودتونا درست كنيد بعد بيايد از يه آدم با سواد ايراد بگيريد

  به قول مرحوم حافظ

  ای مگس حضرت سیمرغ نه جولانگه توست

  عرض خود میبری و زحمت ما میداری

  تو به تقصیر خود افتادی از این در محروم

  از که مینالی و فریاد چرا میداری

   

 8. تنهاترين ........... گفت:

  سلام عليكم

  دست اقاي بشر دوست درد نكنه حرف حق تلخ است  بريد رودخانه نگاه كنيد …………..

 9. دلسوز گفت:

  تابوده همین بودوتاهست همین .مسئولین شاندرمن همیشه این کارشونه همواره باهم مشکل اساسی دارند.باورکنیدبااین کارهامشکلات شاندرمن بیشترمیشه

 10. یکی ازدوستان ماسالی(ن-ی) گفت:

  با شناختی که ازناصرخان دارم واقعا دلش می سوزد

 11. شوند گفت:

  پنج نفر از دست اندرکاران شاندرمن(خدا خسته امه ببو) دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس با هم  جلسه گذاشتن و با هم همفکری کرده اند و از معلومات  و سواد خود استفاده نموده اند  (( گابیون را گاویون  )) نوشته اند ؛  برید کمی مطالعه کنید  یا از افراد با سواد بپرسید ( ندانستن عیب نیست ، ندانستن و نپرسیدن عیب است.

 12. سمان گفت:

  گاويون جالبه ممنون كه موجبات خنده و شادي مارا فراهم كرديد

  گاويون خخخخخخخخخخخخ

 13. شاندرمن1 گفت:

  متاسفم واسه كسايي كه به خودشون مي بالن كه تحصيل كرده اند.اگ همين آقاي بشردوست نبود هيچكدوم از شما تو اين مكان نبوديد كه بخوايد با شهردار دس به يكي كنين و ناصر بشردوست رو زير سوال ببرين.مطمئن باشيد بشردوست واس مردم ثابت شده است

 14. ممدلی گفت:

  خدایا خداوندا  چرا شاندرمن  را غضب کرده ای  ، قطع الرجال بود اینها شدند شورا  .

  هر کسی را بهر کاری ساخته اند @@@ این عزیزان نرسیده باخته اند

  با  نام شورا برای خود    @@@  بین مردم جایگاهی ساخته اند( به خیال خودشان)

  ………………….

 15. یک انسان گفت:

  خدا شفات بده

   

 16. tooo گفت:

  جاي اين جوابيه شديد اللحن و وقت گذاشتن واس توطئه بايد متن مقاله بشردوست رو خوب مي خوندن. كه متاسفانه وقت نكردن.حتي وقت نكردن بازخواني كنن جوابيشونو كه غلط املايي نداشته باشن

 17. دوست گفت:

  اخه بنده ی خدا کدوم حرف حق

  دفع زباله یه موضوع بیست ساله اس برای ماسال و شاندرمن  که حل نشده

  از دوره های قبلی تا الان توی رود خانه به صورت غیر بهداشتی دفع میشده و به این شورا اصلا ربطی نداره

  ولیکن سر و سامان دادن به این اوضاع وظیفه ی اونهاست که دارند به وظیفه ی خودشون عمل میکنن

  و محل دفع زباله داره منتقل میشه به جای دیگه

  من خودم دانش اموز بشر دوست بودم . هم با افکار ایشان اشنا هستم هم با افکار دیگر اعضای شورا منتهی در این قضیه حق با دیگر افراد شوراست. ولیکن که من دلیلش را در نظر قبلی خودم داده بودم اما این ….!!!!!!!!!!!!

 18. جوون شاندرمنی گفت:

  امید وارم که در اینده تجدید نظر کنی

  واقعا که !!!!!!!!!!!!

 19. جوون شاندرمنی گفت:

  تو باید خیلی نفهم باشی که نفهمیدی اون یه اشتباه چاپیه متاسفم………………………………

 20. یک انسان گفت:

  نه بیکار نبود. یه خورده فکر کرد و فهمید که نباید زیر حرف زوری که اقای بشردوست بهش تحمیل میکرد بره

  و طرف حق را گرفت که ان الله مع الصالحین

 21. شاعر گفت:

  تو را دیگه واقعا خدا شفات بده

  این چرت و پرت ها چیه که مینویسین هان!!!!!!!!!!!!!!!!!

  اگه اونجوری باشه خود بشردوست هم جز شوراست ………………………………

 22. matin گفت:

  شاندرمن شرمنده شماست آقاي بشردوست.ما عادت نداريم آباد كنيم.ما عادت داريم خورد كنيم كسي رو كه بفكر آباد كردن شهرمونه

 23. شهروند شاندرمنی گفت:

  با سلام 

   

  از همه دوستان تشکر می کنم نظراتی دادن و محترم هم هست اما طرفدار بودن نباید باعث بحث بین خود ما بشه بلکه باید ایراد ها رو از روی اصول و به دور از هر گونه بی احترامی نسبت به یکدیگر به طرف صاحب مسئولیت انتقال داد شاید عده ای از این جدال بین طرفدارهای دو گروه سودی ببرند اما قطعاً دو گروه مسئولیت دار قصد چنین جدالی بین طرفدارانشون رو ندارند و انشاء اللله که اینطور باشه. کار آقای بشردوست رو تایید نمی کنم چون در حد یک کارشناس نبودم و نیستم و به عنوان یک شهروند فقط در حد یک شهروند نظر می دهم آقای بشر دوست رو همه ی شهروندان به خوبی می شناسند و از پیشینه و حال ابشان خبر دارند؛ فردی فرهنگی و با شخصیت هستند و قطعا نظر ایشون از روی قصد و قرض نبوده اما بهتر بود این بحث رو ابتدا در خود شهرداری و اعضای شورا مطرح می کردند تا باعث چنین جبهه گیری نسبت به ایشان از سوی سایر اعضا نمی شد اظهارات ایشون کاملً منتقی و قابل درک هست که هر گونه آسیب و یا دستکاری محیط زیست بدون در نظر گرفتن صدمات آن برای نسل آینده خیانتی در امانت خواهد بود. تنها اشتباه آقای بشردوست به نظر بنده مطرح نکردن آن با اعضای دیگر بود و چنین جبهه گیری نسبت به ایشان اشتباهی بسیار بزرگتر از طرف سایر اعضا بود بهتر بود قبل از چنین بیانیه ای سایر اعضا خود در جلسه ای این ایراد را بر آقای بشردوست وارد می کردند و از وی برای تکمیل و تصحیح نظر خود درخواست می نمودند تا نظریه دیگری برای رفع بی حرمتی نسبت به سایر اعضا که البته قطعا چنین قصدی نبوده را بیان کنند تا این موضوع در همان جا تمام می شد و این بی احترامی ها نسبت به همدیگر نمی شد حال به نظر می آید سایر اعضا خسومتی بیش از یک بیانیه نسبت به آقای بشردوست دارند که مشخص و کاملا مشهود است. امیدوارم این جدال و جبهه گیری سیاسی باعث نشود که شهروندان و برخی گروه نسبت به همه ی اعضا بدبین شده و شهرداری و شورای شهر دیگر شهر ها را به رخ آنها بکشند و باز هم مثل ادوار گذشته این ضرر ها فقط و فقط به شهروندان شهرمان خواهد رسید و جدال ها باعث می شود که منفعت شخصی را به منفعت  شهروندان ترجیح دهند.

 24. الیا گفت:

  باسلام .به نظر من این حرفها فقط ترور شخصیتی است.بهتره به جای اینکه مردم را از کرده خود پشیمان کنند اختلافهای خودشون را با خودشون حل کنند نزارن بعضیهای غلط املای را تیتر نظرها کنند اصل چیز دیگریست.

 25. مشارکت و هم اندیشی با شهر گفت:

  سلام دوستان من کلیه افرادی که دیدگاه نظر دارند میتوانند به شورا های خود یا شهر دار مراجعه کنند جهت نشست ها و بر گزاری هم اندیشی و مشارکت و آبادانی شهر در قبال گروه مشاوران عمران و آبادی  نه ویرانی شهر شاندرمن…بیایید کینه ها و کدورت را کنار گذاشته و در کنار هم به بحث و گفتگو بپردازیم….با تشکر منتظر دیدارتان هستیم….

 26. اشنا گفت:

  باشه شما همتون راست میگید

  اقای فردین رحمانی میخواد این شهر را خراب کنه

  خوب حتما اقای قهرمان شعبانپور هم ومیخواد که شهر را خراب کنه

  پس حتما فکر میکنید که  مهندس شعبانی هم میخواد  شهر را تخریب کنه

  خوب دیگه حتما اقای جهانسوز بخشی زاده هم که دیگه میخواد شهر را ویران کنه

  پس حتما در مورد شهردار هم فکر میکنید که دیگه میخواد شاندرمن را داغون کنه

  بابا به خودتون بیاین این همه ادم بد ولی یه نفر خوب

  این با عقل جور در میاد نمیدونم شاید مردم ما …………………..

  ولی امید وارم که کار های ارزنده ای که قراره بوسیله ی اون چهار نفر و شهردار صورت بگیره بوسیله ی اون یه نفر مانع سازی نشه 

  همین و فقط همین را میدونم  که باید حامی حق بود

  مخصو صا الان که  حق با باطل مخلوط شده و مردم ما همون اشتباهی را دارن میکنن که تو واقعه ی عاشورا اتفاق افتاد

  اون جا یه عده با تزویر و ریا  حسین و یارانش را کشتند

  اقای (ن- ب)  به خودت بیا این همه مظلوم نمایی تا کی

  این همه مانع تراشی تا کی

  ای مردم بدانید که

   واظان کاین جلوه در محراب و منبر میکنند

                                         چون به خلوت میروند ان کار دیگر میکنند

  تویخلوت های خودش مانع تراشی علیه اون چهار نفر میکنه

  ای مردم اگر خداوند در همین الان ذات واقعی ما را تا چند لحظه به ما نشان میداد میدونم که همتون

  مگر انهایی در گمراهی اشکار هستند بر خواهند گشت و خواهند فهمد که مظلوم نمایی یک نفر چقدر توانسته اونها را  فریب بده

  امیدوارم که  مردم به خودشون بیان

   

 27. سيمين گفت:

  جا داره اعضاي "متحد" شورا يه جواب در اين زمينه بدن كه تو جلسه ي فرماندار و شورا مگر اين آقاي بشردوست نبود كه فرماندار رو قانع كرد كه لااقل زباله هاي ماسال رو به شاندرمن نيارن و دفن نكنن؟

  خجالت آوره آقايون كه حقيقت رو انقد راحت و با ترفند جور ديگه اي جلوه ميدين

 28. shima گفت:

  هر فردي حتي با كمترين سواد ميدونه كه دفن زباله ها فاجعه هايي غير قابل تصور براي آبهاي زيرميني؛خاك و حتي ريشه ها و تغذيه ي درختان ايجاد ميكنه.

  و من در تعجبم كه چطور جناب شهردار محترم و اعضاي شورا با ميزان تحصيلاتي كه دارند نميخوان اين قضيه رو درك كنن؟

 29. محمد از قشم گفت:

  خدمت شهردار محترم و اعضای محترم شورای شهر شاندرمن سلام و خسته نباشید دارم.دوستان عزیز، مردم تک تک شما بزرگواران را میشناسند. پس نیازی به چنین جوابیه ای برعلیه هم نیست چون شماها در جایگاهی هستین که مورد انتقاد های مثبت و منفی مردم روبرو خواهید شد. بنده تا جایی که گفته های برادر ارجمندمون جناب آقای بشرودست خوانده ، جزء مشکلات و معضل شهر شاندرمن چیزی بیان نشده. پس بیایم دست به دست هم با انتقادهای مثبت و سازنده به آبادانی شهر شاندرمن سهیم باشیم

 30. صرفاجهت اطلاع گفت:

  روزگارعجیبی است گویی مردمان این وادی از دیار غربت امده اند هرسری سودایی داردو هردلی دردی .حاکمی نیست که ابرازهمدردی کندو مایشه شادمانیشان کرددهرکسی در پی قرص نانیست تا ان را بچنگ اوردوصرف عیالش کند ونیزگویا عده ای درساحل این دریای طوفانزده دنبال کشتی منصب پوشالی هستند که بر مرکب بنشینندو جولان دهند بی خبر ازاینکه کنار ساحل یه عده ای مثل مرغ بوتیماردرحسرت نشته اندوبه امید روزی که این طوفان فروبنشیندو خورشید عالم تاب از مغرب زمین طلوع کندوجهان از نورش منورگرددوعدالت فراگیرشود.انشاا.. ف…ر

 31. .... گفت:

  آقا يا خانم آشنا.من نه با شخص بشردوست كاري دارم نه هيچكدوم از اعضاي محترم ديگه.

  من با عملكردشون كار دارم.بشردوست هركي كه هست پيشنهاداي خوبي داده و بقيه ي اعضاي محترم هم اونجور كه از ظاهر امر معلومه و تو بقيه ي نظرات هم ميبينيد با يه خصومت دارن عمل ميكنن و حقيقت و درستي رو فداي يه سري مسايل ديگه ميكنن.

  به همه مبرهن كه هركسي كه مياد و مسئوليتي قبول ميكنه ميخواد بسازه نه اينكه ويران كنه.

  ولي واقعا از نظر علمي و منطقي تو اين موضوع كي داره ميسازه و كي ناخواسته يا خواسته داره خراب ميكنه؟

  مگه نه اينكه بايد حرف حق عملي شه؟

  دفن زباله ها با اونهمه پيامد مضر و منفي بهتره يا فرستادن زباله ها به كارخونه هاي زباله سوزي رشت يا كارخونه تفكيك زباله ي رشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 32. احمد گفت:

  ایا جلو گیری از تخریب جنگل و محیط زیست جرم سنگینیست

 33. دلسوز گفت:

  سلام ف …ر-ادبیات خوبی داری ولی مفهوم کلامت به حجتیه ایهامیماندشمانمیخوای شهرتان ابادشود.منتظرآقائید.واقعاکه متاسفم

 34. اشنا گفت:

  ابتدا خدمت شما سلام عرض میکنم
  اولا که خود شما هم که خواستید بیطرف صحبت کنید ناخود اگاه طرف اقای بشر دوست را گرفتید
  دوما شما ففکر میکنید که اولین کسی هستید که به این فکر افتادید که زباله ها به کارخانه های زباله سوزی منتقل بشه
  خود اعضای شورا ابتدا میخواستند همین کار را بکنند اما کارخانه های زباله سوزی  رشت حتی زباله های روستا های اطراف خود را نمی پذیرد چه برسد به اینکه زباله ی شادرمن و ماسال را بپذیرد
  سوما  مقاله ای که اقای بشردوست دادند  به شرح زیر است :

  ۱- بالا بودن سطح آبهای زیرزمینی در منطقه، نفوذ شیرابه های آلوده و سمی ناشی از زباله در جریان آبهای زیرزمینی و آلوده کردن آنها که تأمین کننده بخش عمده ای از آبهای شرب مردم منطقه است را در پی دارد.
  ۲- با توجه به جهت جریان هوا از سمت شمال و شمال غرب به سمت جنوب و جنوب شرق، گازهای مضر حاصل از تجزیه و فساد زباله ها، باعث آلودگی هوای روستاهای منطقه بخصوص روستاها و شهر شاندرمن که در مسیر این باد قرار دارند می شود که به نوبه ی خود تنفس هوای سالم که حق بدیهی و مسلم هر شهروندی است از آنها سلب می گردد.
  ۳- زندگی حیات وحش، پرندگان و حتی دامهای بومی به واسطه ی تغذیه از مواد مغذی زباله و مصرف آبهای سطحی که آلوده به شیرابه های حاصل از پسماند می باشد در معرض تهدید و خطر قرار می گیرد.
  ۴- با توجه به اینکه بخشی از درآمد مردم از طریق برداشت محصولات جنگلی تأمین می گردد، وجود زباله باعث هجوم حشرات مختلف برای تغذیه از آنها و سپس نشستن این حشرات بر روی محصولات جنگلی و باغی، باعث انتقال بیماری به ساکنان این منطقه بواسطه استفاده از این منبع غذایی می گردد.
  ۵- آلودگی محیط زیست سبب می گردد که گردشگران مکانی غیر از جنگلهای جلگه شاندرمن را برای تفریح و گذران اوقات فراغت انتخاب کنند که این خود نه تنها باعث رانده شدن گردشگران از این منطقه و کاهش درآمد های توریستی می شود بلکه تبلیغ سوء و منفی برای صنعت گردشگری شاندرمن بدنبال خواهد داشت.
  ۶- نوع اقلیم حاکم بر منطقه با توجه به ویژگیهای خاص خودش زمان ماندگاری و پایداری آلاینده ها را بیشتر می کند.

  نقدی بر مقاله ی اقای بشر دوست:

  نقد بند ۲ -از انجایی که زباله ها دفن میشوند دیگر گازی به ورود نمیکند که حالا به شهر مکنتقل شود

  نقد بند ۳ -از انجایی که زباله دفن میشود  دیگر چگونه حیات وحش و پرندگان میخواهند تغذیه کنند که موجب الودگی اب شود در ضمن چگونه شیر ابه های زباله  بر روی اب های سطحی (رود خانه ها) میرود

  نقد بند ۴:-باز هم از انجایی که زباله ها دفن میشوند دیگر  چگونه حشرات بر روی  زباله ها می نشینند که حالا باعث انتقال بیماری بشوند

  نقد بند ۵ -با توجه به تدابیر اندیشیده شده الودگی ای در سطح شهر دیده نخواهد شد تا باعث کاهش رونق درامد های توریستی  شهر شود

  بند های قابل قبول :

  بند های ۱ و ۶ قابل قبول است که برای ان هم میتوان راه حل های مناسب اندیشید

 35. جوون شاندرمنی گفت:

  میشه بگی چیزی که گفتی چه ربطی داره به حرفی که من زدم هان !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 36. شاندرمنی گفت:

  کسی این را انکار نکرده و شما خودت تو اون جلسه بودی که اقای بشر  دوست این کار را انجام داده یا نه

  اگه نبودی چرا احصار نظر میکنی؟

 37. یک انسان گفت:

  خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

  چی میگی بابا ؟

  معلوم هست چی میگی بشر دوست نبود بود اصلا چه ربطی داره به جایگاه بقیه ی افراد

  میزانی !!!!!!!!!!!!!!!!

 38. شهروند گفت:

  از جناب اقای بشردوست تشکر میکنم این موضوع دغدغه همه شهروندان میباشد از ایشان ممنونیم بابت برخورد درستشان..

 39. صرفاجهت اطلاع گفت:

  جناب اقای دلسوز منظورمن اینست که همه اقایان بخاطر خیلی مسایل جزی اختلاف دارند باید باهم بنشینندمشورت کنند تااختلافت رفع گرددنه اینکه علیه همدیگر بیانیه یا مقاله بنویسند که اینکارجزاینکه شاندرمن را سالها به عقب میبرد سوددیگری ندارد ونیزاگرمامیخواهیم به انهاکمک کنیم این راهش نیست که سوابق انهاعلم کنیم یا ازفردویاافرادی جانبداری کنیم که متاسفانه این کار صورت گرفته است وفقط تشنج ایجاد کرده ویا باید بنشینیم تا امام زمان عج تشریف بیاورند.

 40. ...... گفت:

  جوون شاندرمنی (آقا یا خانم ) نفهم  تویی که عفت کلام نداری ، لیاقت انتقاد پذیری را نداری ، سواد نداری ، به خدا قسم سواد داشتن به خواندن و نوشتن نیست ، اگه خیلی  زرنگی دست نوشت را بزار توی سایت .

  گـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاویـــــــــــــــــــــــــــــــــــون

  من اگه به جای شما بودم حداقل کاری که میکردم از ماسال و شاندرمن میرفتم بیرون ، یه جایی میرفتم که هیچ کس خبری از من نداشته باشه و بعد از اینکه عاقل می شدم بر می گشتم تا این نسل فعلی همه چیز  فراموششان می شد

 41. اشنا گفت:

  واقعا؟

  اگه بشر دوست دغدغه اش اینه  چرا با افراد در درون خودشون حل نکردند چرا بیانیه صادر کردند

  اینها سوالاتی است که وجود ددارد اما ……..

  ممن میگم کسی که شروع به دادن مقاله کرد کی بود؟

  چه کسی بود که شروع به کار شکنی کرد زمانی که مهره ی خودش انتخاب نشد ؟

  چه کسی بود که میگفت دموکراسی اما همین که شورا شد خواست که دیکتاتور را پیاده کنه و همه ی شورا به حرف اون گوش بدهند ؟

  اینها سوالاتی است که وجود دارند  که هنوز پاسخ مناسبی از طرف اقای  یک نفره دریافت نشده

  فقط امید وارم که مردم به خودشون بیان

   

 42. یک شهروند شاندرمنی (م-ا) گفت:

  با بیانیه شدید الحن که نمیشه واقعیت رو پوشوند. 

  آقای بشر دوست درسته که در این بحث در شورا تنها هستند ولی مطمئن باشید که در جامعه نه تنها تنها نیستند بلکه منطق پشت صحیت ایشان خیلی هم بیشتر از دیگر اعضای محترم شورای شهر خریدار داره.

  چرا منتخبین محترم نظر مردم رو در این خصوص جویا نشدن!!؟؟
  مگر نه اینکه خودشون منتخب مردم هستند…

  مردم هم خوب می فهمند و هم آگاه هستنند. قرار نیست هر کاری که موافق زیا داشته باشه در شورای شهر درست باشه…

  با تشکر از همه کسانی که دلسوزانه به فکر عمران شاندرمن هستند

 43. میگ میگ گفت:

  سلام مدیر سایت چرا نظرات میگ میگ را توسایتت نمیزنی . اشتباه نکن بزارشون

تست
تست