شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ , 20 July 2019
تاریخ انتشار : ۰۴ مرداد ۹۵
ساعت انتشار : ۸:۵۹ ق.ظ
چاپ مطلب
در صورت موافقت طرف آلمانی؛

ماسال و برلین خواهر خوانده می‌شوند

طی هماهنگی های به عمل آمده از سوی شهرداری و شورای اسلامی ماسال، نامه‌ی رسمی در خواست خواهرخواندگی توسط یکی ازشهروندان ماسالی رسما تسلیم شهرداری برلین خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، شهرداری و شورای اسلامی شهر ماسال، مقدمات خواهرخواندگی با شهر برلین آلمان را فراهم می‌کند.

بر این اساس طی هماهنگی های به عمل آمده از سوی شهرداری و شورای اسلامی ماسال، نامه‌ی رسمی در خواست خواهرخواندگی توسط یکی ازشهروندان ماسالی رسما تسلیم شهرداری برلین خواهد شد.

نامه خواهرخواندگی

با امضاء این تفاهم نامه روابط اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و علمی بین شهرهای ماسال و برلین تسهیل خواهد شد.

گفتنی است رونق و رواج گردشگری بین دو شهر خواهرخوانده و نامگذاری متقابل نام خیابان‌هایی به نام شهر خواهر خوانده از جمله نتایج اعلام خواهرخواندگی شهرها است. پس از انقلاب اسلامی در سال ۱۳۷۳ برای نخستین بار تهران با بیشکک پایتخت قرقیزستان خواهر خوانده اعلام شد.

در استان گیلان نیز شهرهای رشت و بندرانزلی دارای خواهر خواندگانی از سایر شهرها هستند.


8 ديدگاه

 1. صرفا جهت خنده گفت:

  واله چه بگم =………. خودش نیمتوانست وارد سوراخ بشه جارو به دمش بست=ما ازدست گردشگران کشورمانمان ماندیم چه برسد به المانیها= ابرویمان میرود

 2. يکي از اهالي گفت:

  خدا رحم کند! همينجورش هم برخي از گردشگران هنجارشکن و بي‌مبالات نسبت به فرهنگ عمومي و توريست‌هايي که در حقيقت تروريست فرهنگي‌اند اوضاع گردشگري شهر ما را آلوده کرده‌اند، واي به روزي که گردشگري برليني هم وارد ماسال بشود، چه شود!! در اين خصوص بايد از مسئولان امر پرسيد آيا بستر مناسب براي گردشگران آلماني به ماسال فراهم شده است؟!

 3. سلام گفت:

  مسئولین محترم! بس کنید این شوهای رسانه ای رو
  آقای فرماندار بغل گوش شما شهرداری داره داخل رودخانه زباله میریزه و هزار تا مشکل در شهر وجود داره بعد شما دنبال خواهرخواندگی و اینجور بازیها هستی!!
  این خارجیها حتما بئی کباب به مشامشون خورده اومدن ماسال
  وگرنه مغز خر نخوردن که بیان به ما کمک کنند!
  کمی تامل لطفا

تست
تست