سه شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ , 23 July 2019
تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۹۵
ساعت انتشار : ۳:۲۹ ب.ظ
چاپ مطلب
فرماندار ماسال در مراسم 13 آبان ماسال؛

تسخیر لانه جاسوسی حیات سیاسی نامیمون آمریکا را در ایران در هم شکست

فرماندار ماسال با اشاره به اینکه تسخیر لانه جاسوسی نمادی از استکبار ستیزی تاریخی ملت ایران است، گفت: دانشجویان به رهبری امام خمینی (ره) این لانه جاسوسی را تسخیر کردند و این اتفاق حیات سیاسی نامیمون آمریکا در ایران را در هم شکست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، مراسم روز ملی مبارزه با استکبار ۱۳ آبان، همزمان با سراسر کشور در ماسال برگزار شد.

در این مراسم که از سپاه ناحیه ماسال آغاز شد، اقشار مختلف مردم، دانش آموزان و مسئولین با شعارهایی علیه استکبار جهانی خشم و انزجار خود را از جنایات آمریکا و همدستانش اعلام کردند.

آغاز مراسم سخنرانی در میدان مرکزی ماسال با تلاوت قرآن توسط دانش آموز سید محمد رضا دبیری صورت گرفته و در ادامه فرماندار ماسال در خصوص تاریخچه روز ۱۳ آبان سخنرانی کرد.

فرماندار ماسال در این مراسم با اشاره به قیام مردم ایران به رهبری امام خمینی در سال ۴۲ گفت: ملت ایران به تاسی از امام خود همواره راه استبداد ستیزی و استکبار ستیزی را در پیش گرفته و در این راه هیچ‌گاه عقب ننشست.

قاسم نژاد تسخیر لانه جاسوسی در سال ۵۸ مقارن با این روز را نمادی از استکبار ستیزی تاریخی ملت ایران دانست و تاکید کرد: یک سال از انقلاب ملت ایران گذشته بود که هنوز لانه جاسوسی – و نه سفارتخانه امریکا- در ایران مشغول به فعالیت بود. لذا دانشجویان به رهبری امام خمینی (ره) این لانه جاسوسی را تسخیر کردند و در آنجا اسناد و مدارک عظیمی از برنامه ها و اطلاعات انقلابیون و رهبران ما پیدا شد و این اتفاق حیات سیاسی نامیمون آمریکا در ایران را در هم شکست.

وی افزود: ملت ما همواره روحیه استکبار ستیزی خود را حفظ کرده  و در این راه از مظلومان عالم دفاع کرده است. مردم مظلوم در یمن و بحرین و عراق و سوریه و در هر کجا که آمریکا و استکبار دست به جنایت زده اند، از حمایت مردم ایران برخوردار بوده اند.

فرماندار ماسال روز ملی استکبار ستیزی را ابزاری مناسب جهت انسجام ملی دانست و اظهار داشت: این روز می تواند عاملی برای قرار گرفتن همه تفکرها و جناح ها در کنار هم باشد. ما کاری به دشمن بد عهد و قسم خورده ملت یعنی امریکا نداریم بلکه با تکیه بر توان داخلی و تعامل با دنیا می توانیم گره های اقتصادی را باز کنیم.

در این مراسم گروه سرود «راه زینب» از مدرسه زینبیه ماسال به اجرای سرود پرداختند.

در پایان این مراسم پس از به آتش کشیدن پرچم آمریکا و اسرائیل، حاضرین در مزار شهدای ماسال حاضر شده و به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.

انتهای پیام /


تست
تست