جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ , 22 October 2021
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۹۵
ساعت انتشار : ۳:۴۰ ب.ظ
چاپ مطلب
اقتصاد مقاومتی در روستاها؛

تولید صیفی‌جات ارگانیک در لیپای ماسال + تصاویر

4 تن از بانوان روستای لیپا در فعالیتی مشترک اقدام به تولید صیفی جات به صورت کاملا ارگانیک در این روستا کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، ۴ تن از بانوان روستای لیپا در فعالیتی مشترک اقدام به تولید صیفی جات به صورت کاملا ارگانیک در این روستا کردند.

صغری اسماعیلی یکی از فعالین این حوزه در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز گفت: تیم ما متشکل از ۴ خانم است که با گرفتن امانی باغ یکی از نزدیکان به وسعت تقریبی ۱۵۰۰ متر مربع کار را آغاز کردیم. هر کدام از افراد بخشی از زمان خود را به این کار اختصاص داده اند.

وی با اشاره به طبیعی بودن محصولات تولیدی اظهار داشت: محصولات ما در زمین باغی کشت شده است. چرا که زمین هایی که در آن برنجکاری صورت می گیرد، مقادیری از کودهای مصرفی برای برنج را در خود دارد. از این جهت کار را در یک زمین باغی و با مصرف کودهای کاملا طبیعی آغاز کرده ایم.

اسماعیلی در خصوص در آمدزایی این فعالیت روستایی گفت: بحمدالله ما ۴ نفر هستیم که تمام کارها را از ابتدا خودمان انجام داده ایم. در حال حاضر در زمینه فروش محصولات هم مشکلی نداریم و به صورت خاص ادارات و همکاران فرهنگی تمایل زیادی به مصرف صیفی‌جات ارگانیک تولیدی توسط ما دارند.

وی با اشاره به همکاری اداره جهاد کشاورزی در زمینه فعالیت های این‌چنینی و برگزاری کلاس‌های آموزشی، گفت:  از اداره جهاد کشاورزی مهندس سمیه کاظمی در طول کشت، داشت و برداشت همواره همراه ما بوده و به صورت رایگان  علاوه بر آموزش اصول کار، بررسی های دوره ای از محصولات داشته اند. افراد دیگری هم اگر در روستاها تمایل به آغاز فعالیت های کشاورزی این چنینی داشته باشند جهاد کشاورزی همکاری می کند.

 

انتهای پیام /


3 ديدگاه

 1. امین گفت:

  خسته نباشید ، ماشاا…

 2. شهروند حامی تولید محصول محلی گفت:

  سلام و عرض خدا قوت به بانوان زحمت کش ماسالی
  به نظر که این محل زیر کشت لیپا نیست و محلی به نام تنکاب و از توابع میر محله ماسال می باشد.
  امید که از نعمت های خدا را قدر بدانیم.

 3. صفوی گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت تولید کنندگان عرصعه جهاد مقاوتی
  این زمین در تنکاب از توابع روستایی میرمحله ماسال میباشد

تست
تست