چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ , 16 January 2019
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۹۶
ساعت انتشار : ۷:۱۵ ب.ظ
چاپ مطلب
معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان در ماسال:

خرمشهر نماد مقاومت ملت ایران است / خاطره ای از شب وداع شهید ماسالی

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان شب گذشته در مسجد جامع ماسال گفت: خرمشهر نماد مقاومت ملت ایران است. باید این نماد مقاومت را پاس بداریم و به نسل های بعدی منتقل کنیم.

به گزارش ماسال نیوز؛ معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان شب گذشته در مراسم گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در مسجد جامع ماسال گفت: یاد و خاطره ۲۶۲ شهید گیلانی عملیات آزادسازی خرمشهر را گرامی مید اریم.

سرهنگ عباس بایرامی خاطر نشان کرد: امشب گویا به شهر خودم آمده ام چرا که در دوران دفاع مقدس در کنار شهدای ماسالی بوده ایم.

وی افزود: هنوز چهره زیبای نادر عیسی پور از ذهن من خارج نشده است که شب وداع دست و پای خود را حنا گذاشت. چندین ماه بود لباس بسیجی بر تن داشت و کسی اگر او را نمی شناخت نمی فهمید پاسدار است. شب آخر لباس اتوکشیده پاسداری اش را پوشید. مشخص بود که نادر رفتنی است.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به لزوم پرداختن به دفاع مقدس و سوم خرداد گفت: ما هرچه امروز از امنیت و پیشرفت در همه عرصه های اقتصادی، فرهنگی ، سیاسی و … داریم برگرفته از فرهنگ دفاع مقدس است. این است که رهبری فرمودند جنگ ما گنج است.

وی افزود: دیدید در منچستر چه شد؟ همین حالا جوانان ما، همین جوانان ماسالی و گیلانی در لبه شرقی مدیترانه دارند می جنگند تا چنین اتفاقاتی در کشور ما رخ ندهد. این را همه اصول علمی و نظامی هم تایید می کند.

بایرامی آزادسازی خرمشهر را نقطه عطف جنگ ۸ ساله ایران دانست و تاکید کرد: پس از این عملیات بود که مستکبرین به فکر افتادند تا قطع نامه بنوسند .

سخنران ویژه شب شعر و خاطره سالروز آزاد سازی خرمشهر ، این شهر را نماد مقاومت دانست و گفت: باید این نماد مقاومت را پاس بداریم و به نسل های بعدی منتقل کنیم. هر ملتی نیاز به نماد مقاومت دارد. در کشورهای دیگر از اسطوره های خیالی استفاده می کنند اما ما با واقعیت در تاریخمان روبرو هستیم.

وی در پایان گفت: موشک یکی از مولفه های قدرت است اما بزرگترین مولفه قدرت شما مردم هستید.

انتهای پیام /


تست
تست