جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ , 25 May 2018
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۹۶
ساعت انتشار : ۱۰:۴۸ ق.ظ
چاپ مطلب
حاشیه نگاری بر حوادث روز گذشته تهران؛

همه با همیم؛ اما…

هرحرف پهلودار و زخم زننده ای که بخواهد از این حادثه به نفع مرزبندهای سیاسی بهره ببرد خطای فاحش سیاسی و اجتماعی است. اما طعنه‌نزدن و دنبال مقصر‌نبودن یک حرف است و عبرت‌گرفتن حرف دیگری است.

عملیات “کثیف ترین مدافعان و متحجرین اسلام آمریکایی” امروز در قلب تهران رقم خورد. ابعاد امنیتی ماجرا بکنار و بررسی ضعف ها و کاستی ها نیز جای خود. اما الان به یک اصل مهمتری نیازداریم؛ وحدت و همبستگی. لکن…
…..

عملیات تروریستی امروز نشان داد که تروریست های تکفیری در کمین جمهوری اسلامی بودند و برنامه ها داشته و دارند. نتیجه این حادثه هرچه بود منجر به بغض و کینه مضاعف مردم، علیه تروریست ها و حامیان سیاسی و مالی آنها شد.

این خیز توده ای در دشمنی و عناد و رویارویی و مبارزه علیه جریان تکفیری-آمریکایی را باید حرمت نهاد. طبیعی است که هرحرف پهلودار و زخم زننده ای که بخواهد از این حادثه به نفع مرزبندهای سیاسی بهره ببرد خطای فاحش سیاسی و اجتماعی است.

اما طعنه‌نزدن و دنبال مقصر‌نبودن یک حرف است و عبرت‌گرفتن حرف دیگری است.

عملیات تروریستی دیروز بهانه ای برای طعنه زدن ها و حرفهای گوشه دار سیاسی نیست اما عبرت آموز است و آموزنده.

بهانه نکنیم اما درس بگیریم.

بدون تردید کسانی که تا دیروز برخلاف قاطبه مردم، سپاه و مدافعان حرم را منکوب می کردند امروز باید به خودشان بیایند. این بهانه کردن و طعنه زدن نیست؛ مساله دولت و انتخابات هم نیست، خلاف همدلی هم نیست.

روی سخن با کسانی است که برخلاف خواست و امنیت ملت، مبارزه با تکفیری ها را مورد طعنه قرار می دادند و به سخره می گرفتند و اتهام زنی های غیرمنصفانه داشتند. حتمن هم امروز به خود آمدند.

همه‌باهمیم و جانمان را هم برای این کشور و مردممان می دهیم؛ اما درس بگیریم.

همه با همیم یعنی درس بگیریم و یکی شویم.

همه با همیم یعنی عبرت بگیریم و امنیت کشور را دستخوش بازی های سیاسی قرار ندهیم.

همه با همیم یعنی پشت ژست های روشنفکرانه به مدافعان حرم که مدافعان این ملتند طعنه نزنیم.

و البته همه با همیم و نباید در این ساعات و روزها به دعوای گذشته انتخاباتی بازگردیم.

اما بین دنبال مقصر نگشتن و درس گرفتن فرق است.

شعار همبستگی و همه با همیم برای توده مردم است؛ با هرگرایش و فکر سیاسی. و اما درس ها و عبرت ها برای افرادی است که با ژست فریبنده حساب خودشان را از مردم جدا کردند.

منبع الف

انتهای پیام /


تست
تست