جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ , 25 May 2018
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۹۶
ساعت انتشار : ۱۰:۴۴ ب.ظ
چاپ مطلب
مردم به‌خاطر تنبلی تقصیرها را گردن دیگران می‌اندازند!

توهین بهناز جعفری به مردم و خبرنگاران / آقای خمار، چی انداختی بالا!

بازیگر سریال زیر پای مادر با توهینی بی‌سابقه علیه اهالی رسانه و منتقدان آنها را جمعی بی‌سواد دانست. وی با وقاحت خطاب به خبرنگاران گفت: شما کارمندانی هستید که فقط دارید تایمتان را می‌گذرانید!

به گزارش ماسال نیوز به نقل از تسنیم، بهناز جعفری بازیگر سینما و تلویزیون در نشست خبری سریال «زیر پای مادر» با رفتار خارج از عرف خود که باعث به‌هم خوردن این نشست شد به مردم و خبرنگاران توهین کرد.

این نشست در حالی که اکثر اصحاب رسانه سر وقت رسیده بودند، به‌خاطر نبودن عوامل با یک ساعت تأخیر (ساعت ۱۹) و با حضور بهرنگ توفیقی (کارگردان)، زینب تقوایی (تهیه‌کننده)، علیرضا آرا و مجید نوروزی آغاز شد و پس از حدود ۴۵ دقیقه بهناز جعفری و درسا بختیاری به جمع عوامل این سریال اضافه شدند. جعفری از همان بدو ورود از عکاسان خواست تا از او عکاسی نکنند چرا که تست گریم داده است!

ماجرا ازآنجایی آغاز شد که یکی از خبرنگاران ضمن تأکید بر علاقه خود به سریال، نظرش را مبنی بر اینکه زیر پای مادر را شاید بتوان شبیه کارهای مسعود کیمیایی دانست مطرح کرد و از کارگردان خواست تا او در این باره صحبت کند. پس از پایان صحبت‌های بهرنگ توفیقی بهناز جعفری با شماتت خبرنگاران حاضر در جلسه گفت: «من فکر می‌کنم تقصیر جامعه منتقدان و کلاً جامعه ما هست که به‌خاطر عدم آگاهی و شناختشون و تنبل بودنشون تقصیرها را گردن چیزهای دیگری می‌اندازند و می‌خواهند بگویند که مثلاً ما کیمیایی را می‌شناسیم، در حالی که حتی خود کیمیایی را هم نمی‌شناسید. من اینجا نشسته‌ام و می‌بینم که هیچ بار شناخت و تحلیلی در شما وجود ندارد یعنی یک‌سری آدم که حتی پیش‌پا افتاده‌ترین سؤالات برای به چالش کشیدن ما بازیگرها که یک سال زحمت می‌کشیم وجود ندارد. همه سؤالات شما باعث کسالت خاطر است. این به‌خاطر عدم سواد و عدم شناخت منتقدین است، یعنی در جایگاهی هنوز ننشستند آدمهای منتقد ما که واقعاً منتقد باشند و نقد کنند، چون الگویشان یک‌سری آدمهایی مانند فراستی است.

در این بین یکی از خبرنگاران به جعفری گفت: «شما هنرمندان گویا نمی‌دانید به‌خاطر وجود رسانه و خبرنگاران است که امروز مشهور شده‌اید»، و جعفری در جوابی گستاخانه و خارج از ادب گفت: «آقای خمار، شما مثل اینکه چیزی انداختی بالا!»، وی در ادامه توهین‌هایش به خبرنگاران گفت «شما کارمندانی هستید که دارید فقط تایمتون رو می‌گذرانید.»

خبرنگاران با این توهینهای خانم بازیگر جلسه را ترک کردند. نکته جالب توجه تعجب کارگردان و تهیه کننده این مجموعه تلویزیونی از این حرکت جعفری بود، آن‌چنان که زینب تقوایی خطاب به بهرنگ توفیقی گفت: جعفری چرا این‌جوری کرد؟

این اولین بار نیست که بازیگران این‌گونه زبان به توهین به اصحاب قلم و رسانه باز می‌کنند، کسانی که امروز در شبکه‌های مجازی به‌تعداد دنبال کننده‌هایشان می‌نازند آن‌قدر توهم علامه دهر بودن بهشان دست داده که در مورد هرچیزی اظهار نظر می‌کنند، از سیاست گرفته تا مسائل اجتماعی و حتی مسائل اقتصادی… .

در روزهای آینده بیشتر درباره این اتفاق صحبت خواهیم کرد.

لازم به یادآوری است که خبرنگاری که مورد توهین بهناز جعفری قرار گرفت می‌تواند از وی به‌خاطر هتک حرمت شکایت قضایی کند.


    همچنین بخوانید :

تست
تست