جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ , 18 January 2019
تاریخ انتشار : ۲۳ تیر ۹۶
ساعت انتشار : ۳:۱۴ ب.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه ماسال:

اداره میراث فرهنگی وظیفه‌اش را در نظارت بر مناطق گردشگری بدرستی انجام نمی‌دهد

امام جمعه ماسال گفت: نیروی انتظامی ماسال در مناطق ییلاقی سرکشی می‌کند اما اداره گردشگری و میراث فرهنگی وظیفه اش را درست انجام نمی دهد. این اداره باید جواب بدهد. به یک سری مسافر کاشانه ها مجوز داده آیا در آنها نظارت هست؟

به گزارش ماسال نیوز؛ حجت الاسلام سید هادی موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته ماسال گفت: انسان هر قدر هم توانمند باشد تا توفیق و استعانت الهی نباشد نمی‌تواند در هیچ زمینه ای موفق باشد.

امام جمعه ماسال با اشاره به انگیزه گوناگون برای عبادت خداوند اظهار داشت: امام سجاد با بر شمردن انگیزه های عابدان درگاه الهی فرمود اما من عبادت می‌کنم چون خداوند را اهل و شایسته عبادت می‌دانم.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به ۲۳ تیر سالروز حضور مردم در صحنه و پایان دادن به فتنه ۱۸ تیر ۷۸ گفت: این روز از جهتی تلخ است و از جهتی شیرین. تلخ به واسطه درگیریهایی که برای مقابله با نظام انجام دادند و شیرین به واسطه حضور مردم در میدان همچون نه دی و پایان دادن به تحرکات فتنه گران. خدا را به واسطه بصیرت و حضور مردم در عرصه های خطر شاکریم.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به روز تامین اجتماعی گفت: این روز متعلق به کسانی است هم و غمشان این است که به قشر آسب پذیر جامعه و رفع تالمات روحی و جسمی آنان رسیدگی کنند. از ریاست این اداره در شهرستان و همکاران دلسوزش تشکر می کنیم.

وی با اشاره به سالروز فتح اندلس اظهار داشت: هر چند فتح اندلس شیرین بود اما اتفاقاتی افتاد که آن تمدن اسلامی رفیع در اسپانیا  زیر سوال برود. دلیل این امر تقابل فرهنگی دشمن بود همانکاری که با انقلاب اسلامی ایران هم در حال انجام هستند.

حجت الاسلام موسوی تذکر لسانی را وظیفه ای مهم برای تک تک اقشار جامعه برشمرد و تصریح کرد: چند سال پیش همایشی در آمریکا بود که نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در آن بعد از سخنرانی پیشنهاد داد برای تضعیف بنیه فرهنگی و هویت دینی مسلمانان بجای هزینه های سرسام آور نظامی بیاییم ذائقه و سبک زندگی آنان را عوض کنیم.  راهش هم اول از همه درآوردن حجاب از تن زنان و دختران است در این صورت خود به خود این جامعه سقوط می کند و به فساد خواهد کشید.

امام جمعه ماسال با اشاره به اتفاق ناگوار در اردبیل  گفت: چه کسانی باید جواب این جنایات را بدهند؟ آن خانمی که لخت و عریان راه می رود و چشم های ناپاک را تحریک می کند نتیجه اش این جنایت ها می شود. مقصر آن خانم بد حجاب و بی حیایی است که دهن کجی به دین می‌کند.

حجت الاسلام موسوی ضمن تقدیر از زحمات سپاه و نیروی انتظامی در برخورد با ناهنجاری های اخلاقی گفت: در دیداری که مسئولین قضایی با رهبر انقلاب داشتند یک بحثی که از سوی ایشان مطرح شد افزایش بازرسی ها و نظارت ها بود.

وی افزود: این افزایش بازرسی ها را می شود به همه سازمان ها و ارگان ها تسری داد. ما درخواستمان ایجاد فضای پلیسی نیست. بلکه اجرای همین قانون است. فرمانده محترم ناجا مصاحبه کرد که داخل خودرو حریم خصوصی نیست. ما از زحمات برادران ناجا قدر دانی می کنیم اما برای من همیشه این جای سوال است که از نظر مقرارت راهنمایی رانندگی فقط از خط ممتد گذشتن و چراغ قرمز را رد کردن  خلاف است؟  چطور فرمانده انتظامی مصاحبه می‌کند آن وقت خانم لخت و عریان در ماشین از جلوی مامور رد می شود ولی جریمه نمی شود و خودرویش توقیف نمی شود؟

امام جمعه ماسال ادامه داد: نیروی انتظامی ماسال در مناطق ییلاقی سرکشی می‌کند اما اداره گردشگری و میراث فرهنگی وظیفه اش را درست انجام نمی دهد. این اداره باید جواب بدهد. به یک سری مسافر کاشانه ها مجوز داده آیا در آنها نظارت هست؟  چقدر گردشگری و میراث فرهنگی بر مناطق ییلاقی بازرسی می‌کند؟

حجت الاسلام موسوی ضمن انتقاد از وضعیت توریسم در شهرستان گفت: دلمان را خوش کردیم که به سمت توسعه توریسم می رویم و وضع اقتصادی ما خوب می شود؟  دین ما را گرفته اند و بی عفتی را دارند افزایش می‌دهند. میخوای چه بکنی؟ محیط زیست ما را دارند آلوده می‌کنند.  آقای میراث فرهنگی کجای کار هستی؟ به چی دل خوش کردی؟ می خواهید فردا آمار بدهید که تابستان تمام شد اینقدر گردشگر در ییلاقات ماسال و شاندرمن دور زدند؟ مگر ما بی غیرتیم و رگ نداریم که یک عده ییلاقات ماسال را حیاط خلوت خودشان بکنند؟ بعد هم به ریش ما بخندند که ما رفتیم ماسال و این چنین و آن چنین شد.

 

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به سالروز تاسیس شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان فیلتر نظام است. شورای نگهبان نبض نظام و ضامن ادامه حیات اسلامی نظام است. شورای نگهبان دو وظیفه مهم را دارد یکی تطبیق قوانین با شرع اسلام و دیگری تفسیر قانون اساسی است. در واقع کار شورای نگهبان مانع شدن از انحراف نظام و انقلاب از مسیر دین است و تا الان زحمات زیادی را کشیده است.


7 ديدگاه

 1. کامران گفت:

  سلام درود خدا بر امام جمعه فقیه عالم و دانشمند شهرستان شهید پرور ماسال واقعا ریشه های فساد را خوب رصد میکنند وبه اطلاع مردم می رسانند این اقایون و دیگر اقایون خوب بلدند امار بدند که ………دیگر نمی گم

 2. م.احمدی گفت:

  اتفاقا تنها کسی که به درستی داره در شهرستان کار میکنه آقای ریس میراث فرهنگی هست بهتره آقایان که دم از دین و ایمان میزنن کمی بصیرت خودشون را بیشتر بکنن مشکل آقایون چیز دیگه ای هست. از طرفی کدوم پیدا اداره ای تا الان دیدید که از ماشین شخصی خودش هم برای رسیدگی به امور مایه بگذاره که دقیقا ریس میراث همین کار را کرده واقعا کمی انصاف داشته باشید یک نفر نیرو داشتن و این همه انتظار غیر منطقی هست . آقای کوهی خدا قوت و خسته نباشید ای نیروی ولایی همیشه در کار و تلاش درود بر تو اونهایی که باید ببین می دانند که تو چقدر برای توسعه گردشگری تلاش میکنی . ما میدانیم

 3. حمید گفت:

  با سلام من از سپاه و نیروی انتظامی خواهش میکنم جلو بی هنجاری و هنجار شکنی را بگیره.
  در ماه رمضان چند اتوبوس مختلط به ییلاق رفتند؟
  آیا کسی هست جلوی افرادی که با شلوارک و لباس خواب تو خیابونای ماسال قدم میزند را بگیره؟
  چقدر در ماه رمضان مشاهده شد در کنار خیابون قلیان میکشیدند یا در حال خوردن ناهار وکیم و بستنی بودن.
  بخدا جلوی اینها را بگیرید نگران نباشیم مسافرا را فراری نمیدیم مسافرا دیگه ییلاقات ماسال و شاندرمن حیات خلوتشون شده و روز به روز بیشتر میشند.

 4. […] دستی و گردشگری ماسال در گفتگو با ماسال نیوز با اشاره به خطبه های نماز جمعه این هفته ماسال گفت:  از نظرات مثبت و حساسیت ویژه امام جمعه شهرستان […]

 5. […] دستی و گردشگری ماسال در گفتگو با ماسال نیوز با اشاره به خطبه های نماز جمعه این هفته ماسال گفت:  از نظرات مثبت و حساسیت ویژه امام جمعه شهرستان […]

 6. […] دستی و گردشگری ماسال در گفتگو با ماسال نیوز با اشاره به خطبه های نماز جمعه این هفته ماسال گفت:  از نظرات مثبت و حساسیت ویژه امام جمعه شهرستان […]

 7. […] دستی و گردشگری ماسال در گفتگو با ماسال نیوز با اشاره به خطبه های نماز جمعه این هفته ماسال گفت:  از نظرات مثبت و حساسیت ویژه امام جمعه شهرستان […]

تست
تست