سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ , 17 July 2018
تاریخ انتشار : ۰۱ مرداد ۹۶
ساعت انتشار : ۸:۵۱ ق.ظ
چاپ مطلب
گزارش مردمی؛

تاکسیرانی ماسال فکری به حال ترافیک ناشی از آژانش های بدون پارکینگ کند

شهر ماسال دارای تعدادی آژانس تلفنی (تاکسی تلفنی) بوده که متاسفانه تعدادی زیادی از آنها فاقد پارکینگ هستند.

ماسال نیوز- گزارش مردمی: شهر ماسال دارای تعدادی آژانس تلفنی (تاکسی تلفنی) بوده که متاسفانه تعدادی زیادی از آنها فاقد پارکینگ هستند.این آژانس  ها ماشین های خود را در خیابان، کوچه های همجوار، روی پیاده روها و اطراف آژانس  پارک می کنند و پارک و  تردد روزانه آنها سبب رنجش اهالی ساکن در خیابان ها یا کوچه های اطراف می شود.

با وجودی که زمان زیادی از تاسیس واحد تاکسیرانی در شهرداری ماسال می‌گذرد هنوز چاره ای برای این مشکل دیده نشده است.

وقتی فردی شرایط سخت افزاری تاسیس و اداره یک آژانس تلفنی را ندارد واحد تاکسیرانی چگونه مجوز صادر می‌کند و این مجوز سبب سلب آرامش مردم یک خیابان یا محله می‌شود؟

در هفته گذشته که شهرداری ماسال در مسیر خیابان سردار جنگل شروع به بلوارگذاری در بین خیابان نموده، با وجود کنده کاری های انجام شده بابت فاضلاب شهری طی هفته های قبل، تراکم پارک ماشین های یک آژانس بیشتر به چشم می‌خورد و این پارک ها سبب ترافیک بیشتر این خیابان پرتردد شده است.

سوال اینجاست: اتاق اصناف برای صدور پروانه کسب برای یک فروشگاه معمولی مجموعه ای از محدویت ها  از  جمله بهداشتی، امنیتی، فاضلاب، پارکینگ و … قرار می‌دهد و متصدی صنفی باید پایخ نامه هایی از شهرداری، اماکن، بهداشت، دارایی و … را  به اتاق اصناف ارائه کند.  حال چطور شغلی مانند آژانس بدون داشتن پارکینگ می‌تواند شروع به فعالیت کند؟

شهر ما به شهری توریستی بدل شده و مسافران و گردشگران زیادی از اقصی نقاط کشور وارد شهر ما می شوند و خود را به ییلاقات زیبای ما می رسانند تا از طبیعت ناب و خاص لذت ببرند و این اتفاق بار ترافیک شهری  را افزایش داده و  پارک نابجای خودروهای آژانس ها  در تقاطع ها، کوچه ها و معابر معضل بزرگی شده که  سبب حادثه  و تصادفات متعددی در شهر شده و می‌شود.

تاکسیرانی شهرداری ماسال! ماسال دیگر ماسال ۲۰ سال قبل نیست، جمعیتش افزایش پیدا کرده!  تعداد خودروها چندبرابر شده! رفت و آمدها خارج از ظرفیت خیابان های ماسال شده است. مقادری به فکر شهروندان و رفت و آمدشان باشید! در مقابل این تصادفات و حادثه ها شما نیز مقصرید! در حوزه ترافیک با متخصصان امر مشورت کنید، تبادل اندیشه به سود شهر ماست. جلوی فعالیت آژانس های فاقد پارکینگ را بگیرید! با جان و مال مردم بازی نکنید!

زیبایی شهر ما را با تصمیمات نادرست تیره نکنید! این شهر مسئولینی پاسخگو و انتقاد پذیر می‌خواهد! امیدواریم شهرداری ماسال این انتقاد به حق را بپذیرد و به فکر چاره ای باشد.

 

انتهای پیام /


يک ديدگاه

  1. فرهنگی گفت:

    باتشکراز مطالب بالا برادر پیاده روهای داخل شهر را هم ببینید باید بگویم نود درصد مغازه داران جلوی مغازه راارث پدری خود تلقی می کنند وتمام بساط خود را توپیاده رو پهن می کنند وهیچگونه حق شهروندی را رعایت نمی کنند اصلا” بنظرم شهرداری سد معبر ندارد . به امید پیگیری اعضای شورای شهرجدید.

تست
تست