سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ , 17 July 2018
تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۹۶
ساعت انتشار : ۳:۴۲ ب.ظ
چاپ مطلب

تغییر رنگ لباس فرم مدارس ماسال بر خلاف نامه مدیرکل آموزش و پرورش استان / خانواده های نیازمند چه گناهی کرده اند؟

در حالی که سال گذشته تغیر رنگ لباس های فرم مدارس با اعتراضاتی مواجه شد باز هم در سال جاری اداره آموزش و پرورش ماسال بر خلاف نامه مدیر کل استان، اقدام به تغییر رنگ لباس ها کرده است.

به گزارش ماسال نیوز؛ علی رغم تغییر بی دلیل رنگ لباس مدارس در سال گذشته، امسال هم آموزش و پرورش ماسال علاوه بر تغییر مجدد رنگ لباس ها، دست به اقداماتی بحث برانگیز در زمینه فروش این البسه زده است.

تغییر رنگ لباس مدارس که منجر به تحمل هزینه های غیر ضرور به خانواده ها برای تهیه لباس جدید می شود، در حالی در ماسال اجرایی می شود که مهدی حاجتی مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان در نامه ای اعلام کرده است رنگ لباس فرم مدارس همان رنگ های سال گذشته است و تغییر در آن داده نشده است.

علاوه بر موارد بالا موضوع دیگری مورد اعتراض برخی تولید کننده های شهرستان قرار گرفته است. بنا بر قرارداد اعلامی از سوی سازمان دانش آموزی ادره آموزش و پرورش ماسال، تولید کننده ها می بایست ۵ درصد از سود خود را به این اداره بدهند. این ۵ درصد تحت عنوان «کمک به دانش آموزان» در قرارداد مطرح شده است.

نکته جالب توجه دیگر آن که بر اساس نامه رئیس اداره اصناف و تشکل های صنفی به ادارات صنعت و معدن شهرستان ها قرارداد تولید لباس فرم مدارس باید با تولید کننده ها منعقد و از عقد قراداد با واسطه ها خودداری شود.

موضوعی که در قراردادهای اخیر اداره آموزش و پرورش ماسال در سایه ای از ابهام است. برخی تولید کننده ها به واسطه سهم اداره آموزش و پرورش از سود در فروش، از عقد قرارداد سر باز زده و پای فروشنده ها به این قراردادها در حال باز شدن است.

ابهامات و سو مدیریت ها در یک موضوع ساده به همین جا ختم نمی شود. اشکال دیگر در مدیریت لباس فرم مدارس شهرستان ماسال، محدود کردن خانواده ها در خرید لباس از مکان هایی خاص است. در حالی که در بسیاری از شهرستان ها اولیا می‌توانند آزادانه لباس فرم فرزندانشان را از هر فروشگاهی -بر اساس رنگ و مدل استاندارد- تهیه کنند، والدین ماسالی ها باید تنها از مراکزی خاص لباس بخرند.

 

یک منبع آگاه درباره لباس فرم مدارس به ماسال نیوز گفت: بسیاری از دانش آموزان آنچنان در مضیقه مالی اند که برای تهیه لباس فرم با مشکلات روبرو هستند. چگونه می‌توان در این شرایط هر سال رنگ لباس ها را بر خلاف نامه مدیر کل عوض کرد تا خانواده‌ها مجبور به تهیه لباس جدید شوند؟ امسال مجددا رنگ دو سال قبل را اعلام کرده اند! خب چرا از سال گذشته اصلا رنگ عوض شد؟ مگر مردم بازیچه آقایان هستند.

وی افزود: وقتی رنگ لباس ها عوض شود، طبیعتا میزان فروش لباس ها افزایش می یابد و وقتی فروش لباس ها افزایش یافت، علاوه بر فشار به خانواده های نیازمند، پول بیشتری از ناحیه سهم ۵ درصدی به اداره خواهد رسید. این موضوع حقیقتا جای تامل دارد. اگر به فکر «کمک به دانش آموزان» هستند دست از تغییرات سلیقه ای هر ساله بردارند.

 

گفتنی است برخی منابع آگاه از ورود بازرسی اداره کل آموزش و پرورش استان در تصمیمات اداره ماسال خبر داده اند. خبری که صحت و سقمش تاکنون نامعلوم است.

انتهای پیام /


6 ديدگاه

  1. […] تغییر رنگ لباس فرم مدارس ماسال بر خلاف نامه مدیرکل آموز… […]

  2. […] تغییر رنگ لباس فرم مدارس ماسال بر خلاف نامه مدیرکل آموز… […]

  3. […] تغییر رنگ لباس فرم مدارس ماسال بر خلاف نامه مدیرکل آموز… […]

  4. […] تغییر رنگ لباس فرم مدارس ماسال بر خلاف نامه مدیرکل آموز… […]

  5. […] تغییر رنگ لباس فرم مدارس ماسال بر خلاف نامه مدیرکل آموز… […]

  6. […] تغییر رنگ لباس فرم مدارس ماسال بر خلاف نامه مدیرکل آموز… […]

تست
تست