سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ , 17 July 2018
تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۹۶
ساعت انتشار : ۴:۴۹ ب.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه ماسال:

کابینه دولت باید تغییرات اساسی کند / مردم در مصرف برق صرفه‌جویی کنند

امام جمعه ماسال گفت: گاها در گوشه و کنار شنیده می شود که فلانی چون با دولت نبوده نباید مسئولیت بگیرد. این تفکر غلط است. ما انتظار داریم کابینه دولت تغییرات اساسی کند و در آن از نیروهای جوان و ولایت پذیر استفاده شود

به گزارش ماسال نیوز؛ حجت الاسلام سید هادی موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته ماسال با اشاره به ۱۴ مرداد روز حقوق بشر اسلامی گفت: اسلام بر مبنای متون مستند دینی همچون قرآن و احادیث ائمه اطهار، از همه مکاتب و ادیان بیشتر به برای بشر کرامت و ارزش قائل است.

امام جمعه ماسال حقوق بشر مورد ادعا توسط آمریکا و ایادی اش را دروغین دانست و تاکید کرد: امروز آنها که در دنیا ادعای حقوق بشر دارند در این مدعای خود صادق نیستند. در طول ۸ سال دفاع مقدس چقدر غربی ها به صدام امکانات  دادند، چقدر انسان های بیگناه به همین واسطه شهید شدند؟

وی افزود: آنها در برابر شدیدترین جنایات که هم اکنون در افغانستان و سوریه و یمن و میانمار در حال وقوع است چه کرده اند؟

حجت الاسلام موسوی ضمن گرامیداشت یاد شهید صارمی و روز خبرنگار گفت: نقش خبرنگاران در آگاهی و بصیرت در جامعه بسیار اساسی است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به تنفیذ حکم ریاست جمهوری توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: رئیس جمهور متعلق به همه ملت ایران است و ما از ایشان انتظار داریم که مطالبات مطرح شده توسط رهبر معظم انقلاب را پیگیری کنند.

خطیب نماز جمعه ماسال خاطر نشان کرد: رهبری انقلاب دولت را به سعه صدر در برابر انتقادات و منتقدان و تعامل با نیروهای انقلابی و مومن دعوت کرد. چرا که در زمان خطر همین نیروهای انقلابی و مومن هستند که در میانه میدان سینه سپر می‌کنند.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: گاها در گوشه و کنار شنیده می شود که فلانی چون با دولت نبوده نباید مسئولیت بگیرد. این تفکر غلط است. ما انتظار داریم کابینه دولت تغییرات اساسی کند و در آن از نیروهای جوان و ولایت پذیر استفاده شود.

امام جمعه ماسال حضور مسئولین سایر کشورها در مراسم تحلیف ریاست جمهوری را حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: این حضور زمینه را برای مقابله با تفکر ایران هراسی و ادعای عدم وجود امنیت فراهم می کند.

وی در پایان گفت: با توجه به افزایش دمای هوا، ضرورت دارد که مردم در مصرف حامل های انرژی بخصوص برق و آب دقت بیشتری کنند تا همه مردم بتوانند از این امکانات استفاده کنند.


تست
تست