سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ , 17 July 2018
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۹۶
ساعت انتشار : ۳:۵۴ ب.ظ
چاپ مطلب
شب گذشته؛

مشاهده مورد مشکوک به تب کریمه کنگو در ماسال / بیمار فوت کرد

شب گذشته یک بیمار مشکوک به تب خونریزی دهنده کریمه کنگو به بیمارستان ماسال مراجعه و بر اثر شدت بیماری درگذشت.

به گزارش ماسال نیوز؛ روز گذشته یک مورد مشکوک به تب کریمه کنگو در ماسال مشاهده شده است.
یک منبع آگاه در این خصوص به ماسال نیوز گفت: شب گذشته فردی که دارای علایم مشابه با بیماری تب کریمه کنگو بود به بیمارستان ماسال منتقل و بر اثر شدت بیماری فوت کرد.
وی افزود: این فرد حدودا ۴۰ سال داشت.

گفتنی است بیماری تب کریمه کنگو یک بیماری حاد تب‌دار و خونریزی دهنده است که از طریق گزش کنه یا تماس با خون یا ترشحات یا لاشه دام و انسان آلوده منتقل می‌شود.

سردرد شدید، تب، لرز، درد عضله، (بخصوص در پشت و پاها)، گیجی، درد و سفتی گردن، درد چشم، ترس از نور (حساسیت به نور)، خونریزی داخلی (کبودی اعضا) و خونریزی از بینی و دهان از جمله علایم این بیماری گزارش شده است.


4 ديدگاه

 1. ناامید گفت:

  با سلام
  لطفا بدون دلیل و اثبات نشده مطلب نزارید
  خودم دیشب بیمارستان بودم بنده خدا بیچاره تشنج کرد یه دفه رفت کما
  بعد موقع انتقال به بیمارستان پورسینا زمانی که برانکارد آمبولانس حرکت کرد بطرف آمبولانس بیچاره خونریزی کرد
  هی الکی بوق تو کران نکنید با آبروی مردم بازی نکنید

 2. م.احمدی گفت:

  مردم دو کیلو گوشت تو این ایام تابستون میفروشن همین هم سنگ کنید چهارتا مسافر نخرن. من خودم این کنه ها را بچه بودم با دست خالی از بدن دام جدا کردم . کدوم تب کدوم کنگو…. یه مشت سود جو خدا میدونه چند کشتی گوشت وارداتی آوردن رو دستشان باد کرده با این کارها میخوان از فروش محصولات دام داخلی جلوگیری کنن آشغال گوشتهای فاسد سرطان زای خودشون را بزارن سر سفره مردم. اینم شده مثل چند سال پیش احتکار تاید و تخم مرغ و سیر و …. کم به مردم دروغ بگید .یه زمانی هم خرما و موز از نظر شما آقازاده ها ایدز داشت … احتمالا چند وقت دیگه خاویار هم سرطان زا میشه اگه تولیدش زیاد بشه تا با قیمت گذاف دست مردم بدید البته اونم که خاویار نیست تخم یک نوع خرچنگ دریایی در سواحل آذربایجان و روسیه هست که تو بازار چند سالیه به نام خاویار میبینیم….

  • شهروند گفت:

   احتیاط شرط عقل است همشهری. اینکه آدم در تهیه این قلم از مواد غذایی احتیاط کند رفتار عاقلانه و مهمی است. اما اینکه اشاره کرده اید ممکن است یه سودجود گوشت وارداتی آورده باشه تا به خورد مردم بدهد, در دوره اهالی تدبیر بعید نیست. از این مدعیان تدبیر از این دست کارها طی سالیان گذشته فراوان دیده شده. اما این موضوع هم بر میگرده به بسیاری از مردم که سبب روی کار آمدنشان شدند و علیرغم اینکه ۴ سال گذشته فراوان چوبش را خوردند ولیکن متاسفانه اسباب عبرت نشد. اشاره کرده اید به آقازاده ها. کدام آقازاده؟! شما دست اندرکاران این سایت را نمی شناسید؟ اینها آقازاده اند یا درد مردم را دارند؟! خبرنگارش رفته یه گزارش تهیه کرده و گفته این مورد مشکوک به تب کنگوست. اگر غیر از این است بهتر نیست مستند اینرا رد کنی؟! البته با نگاهی خوشبینانه ان شاءالله شما هم درد مردم را دارید که از مشاغلشان دفاع کرده اید و این جای تشکر دارد. لکن چه کنیم که عمده گرفتاریهایی که برای مردم پیش میآید بیشتر اسبابش توسط معدودی رانت خوار و سودجو و آقازاده و مرفهین بی درد و … به وجود میآید.

 3. Dr farzad گفت:

  اقایانی که میگین شایعست و یا … با وجود این همه دام در شهرستان ماسال وجود و امکان چنین بیماری بعید نیست باید مردم کاملا مراقب باشن و این بیماری شوخی بردار نیست بسیار خطرناکه.نباید از هر گوشتی خرید بکنند و با دامها و حیوانات تماس مستقیم داشته باشند..

تست
تست