دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ , 16 July 2018
تاریخ انتشار : ۱۴ مهر ۹۶
ساعت انتشار : ۵:۴۹ ب.ظ
چاپ مطلب
فرمانده انتظامی ماسال:

۶ درصد کاهش تصادفات داشته ایم / پارکینگ های شهرستان از موتورسیکلت پر شده است / ۱۲۲ فقره از ۱۲۷ سرقت سال جاری کشف شده است

فرمانده انتظامی ماسال در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان به مناسبت هفته ناجا گفت: هدف ما برقراری امنیت است نه بازی با آمارها اما شمه ای از عملکرد پلیس ماسال را بری اطلاع مردم عزیز بیان می‌کنم.

به گزارش ماسال نیوز، سرهنگ وحید اصلانی فرمانده انتظامی ماسال ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه به مناسبت هفته ناجا گفت: شعار هفته ناجا در سال جاری “پلیس برای امنیت، امنیت برای همه” است.

فرمانده نیروی انتظامی ماسال ناجا را مسئول حفظ امنیت مردم دانست و اظهار داشت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران این مسئولیت را به خوبی دنبال کرده است و هر روزه شهدای گرانقدری را در این راه تقدیم اسلام و انقلاب می کند.

سرهنگ اصلانی وضعیت امنیت شهرستان ماسال را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: هدف ما برقراری امنیت است نه بازی با آمارها اما شمه ای از عملکرد پلیس ماسال را بری اطلاع مردم عزیز بیان می‌کنم.

وی افزود: در بحث وقوع تصادفات با تلاش های قابل تقدیر فرماندار محترم و شهرداران پرتلاش زیرساخت‌های شهرستان تا حد خوبی بهبود یافته است اما نمی‌توان به این حد راضی بود.

اصلانی غالب تصادفات رانندگی را ناشی از بی موالاتی رانندگان دانست و گفت: در سال ۹۶ شاهد ۱۷۸ فقره تصادف در شهرستان بوده ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد کاهش داشته است. این تصادفات منجر به ۲۱۷ مورد مجروحیت شد.

وی خاطر نشان کرد: در سال جاری ۶۳ مورد توقیف خودرو و ۱۷۱۵ دستگاه توقیف موتورسیکلت توسط نیروی انتظامی شهرستان انجام گرفته است.

اصلانی ظرفیت پارکینگ های ماسال و شاندرمن را تکمیل بیان کرد و گفت: از شما مردم عزیز می‌خواهم به عنوان سفیران ما در میان نزدیکانتان آنان را به رعایت قوانین و دریافت گواهینامه و مدارک لازم توصیه کنید. حقیقتا در ماسال بحث موتورگیری تبدیل به یک معضل شده است. از طرفی مردم نیازشان خصوصا در فصل کار و کشاورزی استفاده از موتورسیکلت است اما ما هم وظیفه ای در قبال جان مردم داریم و باید از رانندگی بدون گواهینامه یا مدارک لازم برای حفظ جان مردم پیشگیری کنیم.

فرمانده انتظامی ماسال خاظرنشان کرد: ۱۲۷ فقره سرقت در سال جاری در شهرستان به وقوع پیوسته که ۱۲۲ مورد آن با تلاش عوامل آگاهی و کلانتری منجر به کشف شده است. در گذشته بحث سرقت احشام زبانزد بود اما اکنون جز در موارد نادر کنترل شده است. گاها سرقت احشام به علت عدم نگهداری صحیح و بی دقتی مالکین رخ می دهد اما در مجموع این موضوع تا حد قابل قبولی کنترل شده است.

اصلانی با تشکر از حمایت های قضات و دادستانی شهرستان اظهار داشت: ۱۶ فقره کلاهبرداری بر اثر غفلت در سال ۹۶  رخ داده است در حالی که در سال گذشته شاهد ۷۸  فقره کلاهبرداری بودیم. این نشان از افزایش اطلاعات امنیتی مردم و هوشیاری آنان دارد.

وی معضل مصرف مواد مخدر را علی رغم مذهبی بودن شهرستان ماسال، غیر قابل انکار دانست و تاکید کرد: در سال ۹۶ توانستیم ۱۱کیلوگرم مواد مخدر در شهرستان کشف کنیم. برا افزایش کشفیات و کنترل پدیده مواد مخدر به کمک مردم نیازمندیم. متاسفانه گسترش مصرف مواد مخدر نشان از بی توجهی و غفلت جدی خانواده ها دارد.

اصلانی استفاده ناصحیح از موادم حترقه در ایام نوروز را از دغدغه های مردم برشمرد و گفت: در چند سال گذشته با توجه به فرهنگ سازی صورت گرفته میزان استفاده از مواد محترقه کاهش داشته است. در نوروز گذشته بر اثر تلاش مضاعف و شبانه روزی عزیزان ناجا، قبل از توزیع این مواد در سطح شهر، حدود ۲۳۹۹۶ عدد ترقه جمع آوری شد. تصور کنید اگر این حجم از مواد محترقه در این روز مصرف می شد چه اتفاقی در شهرستان می افتاد.

فرمانده انتظامی شهرستان ماسال با اشاره به سامانه ۱۱۰ گفت: در طول سال جاری ۱۱۴۸۹ مورد تماس مردمی داشته ایم که ۲۸۸۸ مورد از آنها منجر به عملیات پلیسی شده است. همچنین ۴۰۸۹ مورد مراجعه به کلانتری ها و ۴۶۸۲ فقره تشکیل پرونده در کلانتری ها داشته ایم.

وی با اشاره به دغدغه های مسئولین فرهنگی شهرستان به بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اخلاقی گفت: به طور خاص در ییلاقات شهرستان با همکاری سپاه عزیز توانستیم فعالیت های خوبی داشته باشیم . بسیاری از متخلفین را دستگیر کنیم و یا تورهای مختلط را برگردانیم.

اصلانی با تقدیر از حمایت های مقامات قضایی شهرستان از ناجا گفت: خدا را شاکریم که توانستیم رضایتمندی مقام معظم رهبری را بدست آوریم تا جایی که ایشان در سخنرانی خودشان عوامل ناجا را مجاهدان فی سبیل الله نام نهادند. این موضوع مسئولیت ما را بیشتر کرد.


تست
تست