سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ , 30 May 2023

تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۹۶
ساعت انتشار : ۳:۲۹ ب.ظ
چاپ مطلب

نشست مشترک مدیرکل مخابرات گیلان با فرماندار و ریاست مخابرات ماسال / پوشش مخابراتی تلفن های همراه بزودی در ییلاقات ماسال

در نشست مشترک مدیر کل مخابرات استان گیلان با جمعی از مسئولین شهرستان ماسال در دفتر فرمانداری این شهرستان مشکلات مخابراتی مردم منطقه بررسی شد.

به گزارش ماسال نیوز؛ نشست بررسی مشکلات مخابراتی شهرستان ماسال با حضور مدیر مخابرات منطقه گیلان و معاون شبکه مخابرات گیلان در دفتر کار فرماندار ماسال برگزار شد.

در این نشست که جهت بررسی مشکلات و هماهنگی برای ایجاد بستر برای ارائه هر چه بهتر خدمات مخابراتی به مردم ماسال تشکیل شده بود انجام مصوبات زیر قطعی شد:

۱- کابل کشی فیبر به طول ۶ کیلومتر و ایجاد مرکز بصورت کافو نوری در روستای پشد و نیلاش شاندرمن

۲- درخواست دکل در اولم جهت تلفن همراه و پوشش آنتن دهی روستاه‌های اقماری اطراف
۳- مقرر شد کلیه تلفنهای wll (اولم، قران، شالم،. بیتم و … ) در آینده نزدیک ،که باعث می گردد کلیه مشترکین محترم از اینترنت نیز استفاده نمایند.
۴-برطرف کردن مشکل عدم آنتن دهی در روستاهای توسه سرا، میرمحله، گنذر، اولم و پارک ساحلی ماسال.
۵- بازدید مدیر شکرت مخابرات گیلان از محل نصب دکل مخابراتی برای پوشش مخابراتی ییلاقات شهرستان.
۶- ایجاد شبکه FTTH (فیبر نوری از مرکز تا منزل مشترک) که با ارائه سرعت ۵۰مگابایت باعث تحول در بستر دیجیتال شهرستان میگردد و تاثیر بسیار مثبتی در جهت ارائه خدمات اینترنتی به مردم منطقه خواهد داشت.

 

 

فرماندار ماسال در این نشست با بیان اینکه امروزه نیازهای ارتباطی از جمله اینترنت و مخابرات به نیاز اولیه مردم تبدیل شده است گفت: در برخی از نقاط شهرستان ماسال به ویژه در مناطق ییلاقی به لحاظ آنتن دهی موبایل و دسترسی به اینترنت با مشکل مواجه هستیم که با توجه به رشد استقبال گسترده ی گردشگران از مناطق ییلاقی ماسال انتظار می رود پوشش ارتباطی مشکلات مخابراتی این مناطق رفع شود.

محمود قاسم نژاد با توجه به تاثیر دسترسی ارتباطی در مواقع بحران و بروز بلایای طبیعی و حوادث جاده ای در ییلاقات،  ایجاد پوشش تلفن همراه در مناطق ییلاقی را امری ضروری دانست و افزود: در برخی از روستاهای دیگر شهرستان از جمله روستاهای شالما،‌خروم،‌سلیم آباد،‌ ماسوله خانی،‌اسب ریسه،‌گنذر،‌مرکیه،‌تاسکوه ، چسلی و شالماکوه در بخش مرکزی و روستاهای اولمف معاف، گسکمین جان،‌اسطلخ زیر، بی تم، امام زاده شفیع ، نیلاش و قران مشکلات پوشش تلفن همراه داریم که انتظار داریم در اسرع وقت شاهد رفع مشکلات مخابراتی این روستاها باشیم.

مدیر عامل شرکت مخابرات گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه امروزه یکی از شاخص های ارزیابی توسعه یافتگی هر استان میزان پوشش ارتباطات آن محسوب می شود، گفت: با پیشرفت تکنولوژی  بسیاری از لوازم منزل به سمت اینترنتی شدن و آنلاین شدن پیش می روند و با استفاده از شبکه ی اینترنت به راحتی می توان با خارج از استان و کشور در تماس بود.

رسول آمویی همچنین از اجرایی شدن شبکه ارتباطی فیبر نوری در سطح شهر ماسال به عنوان اولین شهری که بعد از مرکز استان این طرح در آن اجرایی می شود خبر داد و ابراز امیدواری کرد: مسئولان شهری و شهرستانی، مخابرات را در اجرای این طرح بزرگ یاری نمایند.

وی با ابراز آمادگی جهت حل مشکلات مخابراتی ییلاق ماسال و روستاهای این شهرستان،‌گفت: کارشناسی لازم در جهت احداث دکل های مخابراتی و اصلاح شبکه های ارتباطی به زودی صورت خواهد پذیرفت و امیدواریم بتوانیم با کمک های فرمانداری و بخشداری ها،‌ نسبت به ارتقای پوشش ارتباطی در این مناطق اقدام نماییم.