دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ , 17 December 2018
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۹۶
ساعت انتشار : ۸:۵۶ ق.ظ
چاپ مطلب
جزئیات توقیف کیهان؛

واکنش شریعتمداری به خبر توقیف روزنامه کیهان

مدیرمسئول روزنامه کیهان درباره خبر توقیف دو روزه این روزنامه گفت: تاکنون چیزی در این زمینه به ما ابلاغ نشده است.

به گزارش ماسال نیوز  به نقل از جهان نیوز؛ حسین شریعتمداری درباره خبر توقیف ۲ روزه کیهان از سوی دادستانی تهران گفت: خبر را در سایت خبرگزاری‌ها دیده‌ام و تاکنون چیزی به ما ابلاغ نشده است.

وی در توضیح بیشتر این موضوع تصریح کرد: بسیار بعید می‌دانم که دبیرخانه شورای‌عالی‌امنیت ملی حمایت از جنایتکاران کودک‌کش آل‌سعود و اماراتی‌ها را بر حمایت از مردم مظلوم یمن ترجیح بدهد، و از دادستانی هم انتظار نمی‌رود که «روزنامه کیهان» را به خاطر دفاع از مسلمانان مظلوم یمن توقیف کند.
مدیر مسئول «روزنامه کیهان» خاطرنشان کرد: کلان‌سرمایه‌داران برج‌نشین امارات باید از تیترهای «روزنامه کیهان» نگران شده باشند و نه مسئولان محترم خودمان.
لازم به ذکر است دادستانی تهران، بر اساس شکایت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی مبنی بر اقدام روزنامه کیهان بر خلاف سیاست‌های اصولی و بیّن جمهوری اسلامی ایران در مسائل و امنیت منطقه‌ای، این روزنامه را برای دو روز (شنبه و یکشنبه آینده) توقیف کرد.
دوشنبه این هفته ـ ۱۵ آبان ماه ـ دبیر هیات نظارت بر مطبوعات اعلام کرد، در جلسه امروز مقرر شد به روزنامه کیهان بابت تیتر «شلیک موشک انصارالله به ریاض، هدف بعدی دوبی»، که خلاف مصالح و امنیت ملی تشخیص داده شد، تذکر داده شود.

  همچنین بخوانید :

2 ديدگاه

 1. شاندرمنی گفت:

  جناب شریعتمداری ! تا کی باید ملت ایران چوب رجزخوانی های پوچ و دروغی شما را بخورند؟؟؟… تا کی ؟…..

  • شهروند گفت:

   اگر در بین روزنامه نگاران بخواهیم فقط یک نفر روزنامه نگار دانشمند و تحلیل گر و بصیر و بینا و آینده نگر انتخاب کنیم با جرات و انصاف و عدالت میتوان فقط نام استاد حاج حسین شریعتمداری را نوشت.
   او کسی است که با بینشی وسیع و عمیق، مسائل را بررسی و تحلیل میکند. به جرات میتوان گفت تمام حرفهایش از مستنداتی مهم و بسیار دقیق برخوردار است.
   اگر به تیترهای صفحه اول کیهان ویادداشتهایی که شخصا به عنوان سرمقاله در کیهان از دور تاکنون نوشته و مینویسد دقت بشود کمتر موضوع و موردی است که بتوان به صحت و نتیجه آن ایراد گرفت.
   در موسسه کیهان برای بسیاری از موضوعات مهمی که در عالم سیاست، اقتصاد، علم، اعلام و اماکن و … وجود دارد یک پرونده علمی مستند موجود است که در وقت لزوم به آن مراجعه و مطلب مورد نظر به نگارش درآمده و منتشر میشود. اهل علم میدانند یکی از بهترین شیوه هایی است که دقت مطلب و یا مقاله و تحلیل را بسیار بالا میبرد.
   این مهم را باید به بینش و نکته سنجی و دقت در تجزیه و تحلیل نویسنده ای به نام حسین شریعتمداری هم افزود . او موضوعات را با توجه به مستندات موجود و آنچه در صدر بیان شد بسان یک فرمول ریاضی کنار هم میچیند و آنگاه نتیجه را مینویسد. این بخشی از راز حقیقت نویسی و تحلیل دقیق اوست.
   پس بهتر است در قضاوتهایمان توجه کنیم داریم چگونه داوری میکنیم .

تست
تست