سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ , 18 December 2018
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۹۶
ساعت انتشار : ۱۱:۳۱ ق.ظ
چاپ مطلب
فرماندار ماسال:

در ساختمان دهیاری ها کتابخانه های کوچک راه اندازی شود

فرماندار ماسال از بخشداران این شهرستان خواست نسبت به راه اندازی کتابخانه های کوچک در سطح ساختمان های دهیاری شهرستان جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی در سطح روستاها اقدام نمایند.

به گزارش ماسال نیوز؛ محمود قاسم نژاد صبح دیروز در جلسه ی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماسال با بیان اینکه نباید همه ی مسائل حوزه ی کتابخوانی به امکانات و فضای کتابخوانی محدود بماند افزود: علی رغم محدودیت ها و کمبودهای ممکن باید به دنبال نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی با استفاده از برنامه های خلاقانه و نوآورانه باشیم.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماسال با اشاره به استفاده ی حداکثری از فضاهای موجود جهت امور فرهنگی و کتابخوانی در کشورهای توسعه یافته، اظهار داشت: ما در این راستا نیاز به ایده پردازی، برنامه ریزی و اقدام داریم و بایستی از امکانات موجود در این خصوص به درستی استفاده نماییم.

وی مدارس و آموزش و پرورش را یکی از ظرفیت های موجود در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی دانست و گفت: مدیران مدارس باید ضمن همکاری و تعامل با رابطین کتابخانه ها، گزارش عملکرد خود در این زمینه را به اداره آموزش و پرورش اعلام نمایند.

فرماندار ماسال با تاکید بر نقش کتابخوانی در رشد جامعه، خاطرنشان کرد: مدیران مدارس باید با استفاده از ابتکار و خلاقیت و برگزاری نمایشگاه های کتاب در سطح مدارس، نسبت به تشویق دانش آموزان به کتابخوانی اقدام نمایند.

قاسم نژاد استفاده از ظرفیت محیط های شهری را یکی دیگر از راهکارهای نهادینه سازی فرهنگ کتابخوانی عنوان داشت و افزود: مطابق با قوانین ، باید بخشی از عوارض شهرداری ها در زمینه ی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی هزینه شود.

وی با بیان اینکه باید مقوله های فرهنگی از جمله کتابخوانی به عنوان اولویت اصلی مدیران مطرح باشد، از روسای ادارات و بخشداران خواست: زمینه ی استفاده از فضاهای اداری موجود در ادارات و ساختمان دهیاری ها جهت استقرار کتابخانه های عمومی کوچک را فراهم نمایند.

فرماندار ماسال با تاکید بر پرهیز از کلی گویی و لزوم نگاه مصداقی به مسائل اجتماعی از جمله مسئله کتابخوانی، تصریح کرد: باید با تمام وجود و باور در این زمینه کار کنیم و بدانیم هزینه کردن در حوزه ی کتاب و کتابخوانی به عنوان یک خدمت فاخر در بین افکار عمومی ماندگار خواهد بود.


2 ديدگاه

  1. سردار آتش یه اختیار کوره جان گفت:

    با سلام و روستاهایی که اصلا دهیاری و ساختمان دهیاری ندارند چه کار کنند؟

  2. سردار آتش به اختیار کوره جان گفت:

    با سلام و روستاهایی که اصلا دهیاری و ساختمان دهیاری ندارند چه کار کنند؟

تست
تست