سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ , 16 October 2018
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۹۶
ساعت انتشار : ۱۰:۳۸ ق.ظ
چاپ مطلب

حاشیه های طرح پاکسازی ییلاقات ماسال ادامه دارد / درآمدهای طرح کفاف نمی دهد دهیاری ها خرجش را بدهند! / آیا بخشدار می تواند دستور تصویب موضوعی را به شوراها بدهد؟

در حالی که نحوه واگذاری طرح پاکسازی ییلاقات خود با اما و اگر های بسیاری روبرو بود اینک بخشدار ماسال از شورای اسلامی برخی روستاها خواسته است تا تصویب کنند ماهیانه هزینه ای قابل توجه بابت این طرح به تعاونی دهیاران پرداخت شود؟!...

به گزارش ماسال نیوز؛ از چندین ماه پیش طرح پاکسازی ییلاقات ماسال با برپایی عوارضی در رامینه و اخذ عوارض، آغاز شد. طرحی که از همان ابتدا ابهامات زیادی به دنبال داشت.

اجرای این طرح هر چند اقدامی شایسته برای پاکسازی ییلاقات بود اما نحوه اجرا و واگذاری آن سراسر ابهام است.

نحوه انتخاب پیمانکار، درآمدهای حاصله، بی توجهی به تنها شرکت دارای مجوز برای اجرای طرح های مصوب در منطقه (آویشو)  و … بخش هایی از ابهامات اجرای این پروژه است.

حالا پس از چند ماه از آغاز طرح، شنیده شده است که بخشدار مرکزی ماسال به شورای اسلامی برخی روستاهای مسیر ییلاق گفته است به بهانه اجرای این طرح در حدود روستاهایشان، مبلغ مشخص و قابل توجهی را «مصوب» کنند تا به صورت ماهیانه به حساب تعاونی دهیاری‌ها پرداخت شود؟.

روستاهایی که از ییلاق فاصله زیادی داشته و نه تنها عملا از مسافران عبوری از جاده اصلی، نفع چندانی نمی‌برند بلکه فرسودگی جاده اصلی روستا، آلودگی صوتی و آلودگی محیط زیست تنها بخشی از سهم آنان از گردشگری ییلاقات است.

خلاصه کلام آنکه، وضعیت موجود ۳ سوال اساسی در اذهان عمومی ایجاد می کند:

۱. آیا دهیاری‌ها که پس از اختصاص سهمیه آسفالت به تازگی  از تامین هزینه های سنگین زیرسازی و آماده سازی کوچه های روستا، رهایی یافته اند،  توان پرداخت این خرج‌تراشی جدید را خواهند داشت؟

۲. آیا بالاخره درباره درآمدهای این طرح و نحوه هزینه کرد آن و قرارداد این طرح، شفاف سازی خواهد شد؟ آیا نظارتی بر مسایل مالی این طرح می شود؟ یک حساب سرانگشتی از میزان درآمد عوارضی این طرح، نتایج جالب توجهی دارد.

 

۳. و ختم کلام این که آیا اصولا بخشدار در جایگاهی است که بتواند تصویب یک مصوبه خاص را به شورای اسلامی روستاها تکلیف کند؟ آیا نوشتن نامه از سوی بخشداری، فرمانداری و امثالهم برای تصویب موضوعی خاص به شوراها، زیر سوال بردن آرای مردمی در روستاها نیست؟


يک ديدگاه

  1. همشهری گفت:

    بعنوان یه شهروند ماسالی میگم ماسال نیوزدیگه بسه یخورده خجالتم خوب چیزیه بعداز سالهایکی پیداشدش ازجنس همین مردم که اکثرماسالی ها شیفته اخلاقش وپیگیری کارهاش هستنداینجوربخشدارکه بتونه دربخش وشهرستان کارکنه واینجورمشکلات رو مدیریت کنه والله داشتنش افتخاره ..هرچقدرخودت روبه درودیوارزدی بسه ماسال نیوزکاش بجای این حرفهای بی اساس توهم یه مشکل ازرمشکلات مردم رو میتونستی حل کنی

تست
تست