سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ , 16 October 2018
تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۹۶
ساعت انتشار : ۲:۱۱ ب.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه ماسال:

پیوستن به کنوانسیون بین المللی مبارزه با تامین مالی تروریسم برای ایران مشکل ساز خواهد شد/ بست نشینی بدعت غلطی است

امام جمعه ماسال گفت: لایحه ای را دولت محترم تحت عنوان لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون بین المللی مبارزه با تامین مالی تروریسم به مجلس داده است. آیا تعریف ما از تروریسم با تعریف اروپا و آمریکا تفاوت نمی‌کند؟

به گزارش ماسال نیوز حجت الاسلام سید هادی موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان وجود اهل بیت (ع) را مایه امنیت زمینیان عنوان کرد و گفت: در روایتی از امام سجاد (ع) داریم که اگر اهل بیت در زمین نباشند و یک لحظه زمین از حجت خدا خالی باشد، زمین اهلش را می بلعد.

امام جمعه ماسال درباره نحوه منتفع شدن از امام غایب گفت: امام صادق (ع) فرموده اند آنچنان که مردم از نور خورشید از پس ابر منتفع می شوند ما اهل بیت هم در ظاهر و غایب به مردم نفع می رسانیم.

وی با طرح این سوال که چه نیازی به نبی و امام وجود دارد، عنوان کرد: در آیه ۳۳ سوره انفال خداوند به پیامبر اکرم (ص) خطاب می کند که   تا زمانی که شما در بین مردم هستی و تا زمانی که از تو طلب دعا برای استغفار میکنند، اینها را عذاب نمی کنم.

خطیب نماز جمعه ماسال بقای عالم را یکی از علل نیاز به امام در احادیث وارده برشمرد و تاکید کرد: در دعای ندبه هم این مفهوم را مرور می‌کنیم که خدایا به واسطه امام زمان نماز و اعمال ما را مقبول کن.

 

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به ۱۲ ربیع الاول میلاد نبی اکرم (ص) به روایت اهل سنت و آغاز هفته وحدت گفت: در شرایط خاصی که دشمنان با امت اسلامی به وجود آورده اند، احساس می شود نسبت به هر زمان دیگری نیاز به وحدت و انسجام و اخوت در جامعه اسلامی داریم.

وی افزود: با همه اشتراکات که امت اسلامی دارند، دشمنان با برجسته سازی اختلافات جزئی، جامعه اسلامی را به جان هم می اندازند. در حالی که با این کارها حاشیه امن مناسبی برای رژیم وحشی ای همچون اسرائیل ایجاد می شود.

امام جمعه ماسال تاکید کرد: ما دینی داریم که ۱۴۰۰ سال قبل نه تنها هم دینان که همه مسیحیان و یهودیان را به واسطه داشتن خدای واحد دعوت به اجماع و وحدت می کند.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به وجود سفارت خانه های کشورهای مختلف اروپایی در ایران، اظهار داشت: چرا با وجود سفارتخانه ها باید دفتر اتحادیه اروپا را در ایران افتتاح کنیم؟

 

وی طرف های اروپایی را در مسایل گوناگون و در تعامل با ایران غیرصادق عنوان کرد و گفت: لایحه ای را دولت محترم تحت عنوان لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون بین المللی مبارزه با تامین مالی تروریسم به مجلس داده است که به ذات این کار خوب است اما آیا تعریف ما از تروریسم با تعریف اروپا و آمریکا تفاوت نمی‌کند؟ این موضوع مشکل ساز خواهد شد.

امام جمعه ماسال با اشاره به تحریم سپاه از سوی طرف های غربی به بهانه تروریسم اظهار داشت: دولت محترم نیت خیر دارد اما باید هوشیاری بخرج داد.  ظاهر قضیه خوب است و جمهوری اسلامی هم به واسطه قربانی تروریسم بودن، تمایل دارد که با تروریسم مقابله کند اما آیا تعریف آنان از تروریسم با تعریف ما یکسان است؟

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: نکند ما با دست خودمان نیروهای خودمان را تحریم کنیم. آنان نیروهای مقاومت و سپاه قدس را تروریسم می دانند. بالاخره مجمع عمومی سازمان ملل به عنوان ابزاری در دست قدرت های جهانی است.

 

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گیلان با گرامیداشت سالروز شهدات سید حسن مدرس و رو مجلس اظهار داشت: انتظار داریم قوانینی که قوه مقننه ما وضع میکند در جهت فقرزدایی و بهبود معیشت مردم باشد.

وی ضمن گرامیداشت روز دانشجو عنوان کرد: رهبر انقلاب در پیامشان به اجلاس زکات تمام مسئولین را امر به تلاش در این خصوص کردند. اگر زکات واجب و مستحبی در جامعه رواج یابد باعث توازن اقتصادی جامعه می شود.

خطیب نماز جمعه ماسال با اشاره به رشادت های مردم کرمانشاه در دوران دفاع مقدس گفت: این عزیزان زلزله زده همچنان به کمک های شما مردم نیاز دارند لذا مردم تا جایی که میتوانند در این مسیر کمک کنند.

 

وی با اشاره به بست نشینی عده ای در کشور گفت: قانون برای همه به تساوی است. مگر می شود بگوییم قانون برای مردم خوب است اما برای اقویا باید بست نشینی کرد . بعد هم آن نامه را به رهبر انقلاب می نویسید و تمام وضعیت کشور را سیاه‌نمایی می‌کنید. این کار غلط است و کسی نمی پسندد.

امام جمعه ماسال با انتقاد از فضاسازی ها علیه دستگاه قضایی اظهار داشت: شما اصلا چه کاره هستید که دستگاه قضایی را قبول داشته باشید یا نه. شما همان زمان هم اگر عزت و احترامی داشتید به واسطه توجهات رهبری بود و اگر احساس کنیم کسی با رهبری زاویه دارد دیگر اهمیتی به وی نمی دهیم.

حجت الاسلام موسوی خاطر نشان کرد: بست نشینی بدعت غلطی است. شما قبلا ۱۱ روز هم بست نشینی کرده بودید دیدید که مردم به شما اهمیتی ندادند.

 

 

انتهای پیام /


تست
تست