جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ , 16 November 2018
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۹۶
ساعت انتشار : ۱۰:۰۰ ق.ظ
چاپ مطلب
انواع ظروف ایرانی را بشناسید

با این ظروف، آشپزخانه خود را ایرانی کنید

پلاسکوی ایرانی و خوب هم فراوان داریم‌. شرکتی مثل یزد گل که ملامین و ظروف پلاستیکی تولید می‌کند. زیبا سازان، صنعت سازان و لیمون همگی ایرانی هستند و تنوع خوب و کیفیتی عالی دارند. سرویس آشپزخانه اورانوس هم ایرانی است و احتمالا بیشتر به درد جهیزیه می‌خورد.

به گزارش ماسال نیوز؛  به نقل از فردا؛ آرزو محمدی: معمولا خانم‌ها وقتی از جلوی ویترین بعضی مغازه‌ها رد می‌شوند، مکث می‌کنند. نگاهی می‌اندازند و احتمالاً رد می‌شوند. ظرف و ظروف از آن چیزهایی‌ست که از نظر خانم‌ها هیچ وقت، کافی نیست. انگار همیشه تعداد لیوان‌ها کم هستند، پیش دستی‌ها در مهمانی‌ها کم می‌آیند. قاشق و چنگال‌ها یک دست نیستند و همین باعث می‌شود که خرید ظرف و ظروف‌های دلبر همچنان ادامه پیدا کند تا زمانی که زنان زنده هستند!

 

۶ نوع ظروف آشپزخانه ایرانی را بشناسید

 

اما در این میان جنس خوب، طرح و مدل قشنگ و قیمت مناسب، نقش بسیار تعیین کننده و مهمی را ایفا می‌کنند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که عاشق یک سرویس چای‌خوری شده باشید که با شنیدن قیمت‌اش، بلافاصله از آن متنفر شده باشید! فاصله‌‌ٔ بین عشق و نفرت خیلی باریک است. چیزی که مهم است و این روزها خیلی درباره‌ آن صحبت می‌شود و واقعا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، خرید کالای ایرانی و حمایت از تولید ملی است. در چند سال اخیر، در زمینه ظروف و وسایل آشپزخانه تولیدات بسیار خوب و نفیس ایرانی به بازار آمده است که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

 

...

 

ظروف پذیرایی چی بخریم خوبه؟

اگر به دنبال کریستال هستید، بین کریستال‌های ایرانی جی سی سی حرف اول را می‌زد. حتی گفته می‌شود بهتر از نمونه‌های خارجی است. برندهای دیگری هم هستند که ظروف کریستال، بلور و شیشه‌ای تولید می‌کنند مانند شوگا، بلور کاوه، کریستال اصفهان، نوری تازه، فونیکس و اسکار. البته تمام این برندها به وفور یافت نمی‌شوند و کیفیت‌ها و قیمت‌های مختلفی دارند که ما فقط معرفی می‌کنیم، انتخاب‌کننده شما هستید!

...

 

سرویس غذاخوری ایرانی می‌خواهم

به جرئت می‌شود گفت که چینی ایرانی روی دست چینی‌های چینی(!) و حتی ترک گوی سقبت را ربوده است. اگر باور نمی‌کنید، سری به سایت چینی زرین بزنید و نمو‌نه‌های سرویس غذاخوری این شرکت را ببنید. بسیار زیبا و رنگارنگ هستند، گرچه انتقادی که به این ظروف وارد است، تنوع کم طرح‌های آن است. دیگر شرکت‌های تولید چینی ایرانی نیز مانند چینی مقصود، تقدیس، حمید و توس چینی نیز هستند که بازار را قبضه کرده‌اند و خوشا به حالمان!

 

...

 

آرکوپال یا پیرکس ایرانی هم داریم؟

بله که داریم. خوبش رو هم داریم! اگر طرفدار ظروف سبک و خوب آرکوپال هستید که برای استفاده سر دستی خیلی مناسبند، برندهای آیروپال، پارس اوپال و مقصود آرکوپال‌های ایرانی خوبی تولید می‌کنند. طرح‌هایشان بسیار شبیه به آرکوپال خارجکی‌هاست و از کیفیت هم چیزی کم ندارند. شرکت آیرکس هم ظروف پیرکس ایرانی تولید می‌کند. ظروفی تقریبا شیشه‌ای اما سبک. خلاصه آنچه نیاز دارید، ایرانی‌اش وجود دارد.

 

...

 

قاشق چنگال رو نگفتی!

قاشق چنگال ناب استیل خیلی خوب هستند. نقطه! اما چینی زرین هم جدیدا قاشق چنگال تولید کرده است. بله تشکر از این شرکت فعال و پویا! اما اگر بخواهید کمی بیشتر به سنت‌ها گرایش پیدا کنید، می‌توانید قاشق مسی یا برنجی زنجانی تهیه کنید. چاقو و چنگال زنجانی نیز برای پذیرایی به وفور یافت می‌شود. با توجه به سلیقه و بودجه‌تان خرید کنید و از خرید کالای ایرانی لذت ببرید.

 

...

 

قابلمه رو چه کار کنم؟

بحث قابلمه خیلی مفصل است. بستگی به این دارد که چه جنس قابلمه‌ای را بپسندید و چقدر بخواهید هزینه کنید. ارزان‌ترین نوع قابلمه، قابلمه‌های رویی (بخوانید: روحی!) هستند. سبک، زیبا، مطمئن. مامان‌هایمان چندین سال در این نوع قابلمه‌ها آشپزی کردند. این قابلمه‌ها که خیلی راحت همه جا یافت می‌شوند کلا ایرانی هستند، مگر اینکه خلافش ثابت شود‌.

بعد از آن قابلمه تفلون است‌ که با همه‌‌ٔ سرطانزا بودنش، طرفداران پر و پا قرصی دارد. تنها به یک دلیل: کاملا نچسب است و گران نیست. از شرکت‌های تولیدکننده ظروف پخت و پز تفلون می‌توان به این موارد اشاره کرد: زرساب، تفلون تابان، عروس تفلون، پویان مهر، کویر، خورشید تفلون و ظرفیران. دیگر ظروف پخت و پز مثل کارال که ایرانی است، گارانتی دارد و نمی‌دانم چه جنسی دارد! گرانیت و سرامیک تابان، تفلون گرانیت آگرین (که روزی صد بار تبلیغش را از صدا و سیما می‌بینیم، خوشبختانه جنس خوبی دارد).

 

...

چدن و سرامیک پویان مهر، چدن و گرانیت زرساب، پارس استیل و ناب استیل هم که از نامشان پیداست و استیل تولید می‌کنند‌. اما ناب استیل چدن و سرامیک هم دارد. اکنون می‌خواهم یک نام غریبه برای قابلمه معرفی کنم :win2 ایرانی است، کیفیت خوبی دارد. اما در بازار راحت پیدا نمی‌شود. نمی‌دانم چرا اسمش ایرانی نیست. زود پز پارس استیل و پلوپز پارس خزر هم که حتما معرف حضورتان هستند و شدیدا توصیه می‌شوند.

 

...

 

یعنی هیچی از پلاسکو نخرم؟

پلاسکوی ایرانی و خوب هم فراوان داریم‌. شرکتی مثل یزد گل که ملامین و ظروف پلاستیکی تولید می‌کند. زیبا سازان، صنعت سازان و لیمون همگی ایرانی هستند و تنوع خوب و کیفیتی عالی دارند. سرویس آشپزخانه اورانوس هم ایرانی است و احتمالا بیشتر به درد جهیزیه می‌خورد.

احتمال دارد، این وسط شرکت ها و تولید کننده‌های خوبی را جا انداخته باشیم که شما می توانید به ما یادآور شوید. اما در حال حاضر موضوع مهم این است که بتوانیم به پیشرفت و آبادانی کشورمان کمک کنیم و این یک مسیر ساده دارد، کالای ایرانی بخریم و مسحور آب و رنگ کالای خارجی نشویم. یک موی گندیده‌‌ٔ لیمون را به ایکیا ندهیم و قدر این شرکت‌های ایرانی را بدانیم و با آنها خوب رفتار کنیم.

 


تست
تست