جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ , 16 November 2018
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۹۶
ساعت انتشار : ۳:۱۵ ب.ظ
چاپ مطلب

مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز ماسال برگزار شد + تصاویر

مراسم بزرگداشت 16 آذر روز دانشجو و گرامیداشت هفته وحدت در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز ماسال برگزار شد.

به گزارش ماسال نیوز؛ مراسم بزرگداشت ۱۶ آذر روز دانشجو و گرامیداشت هفته وحدت در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز ماسال برگزار شد.

دکتر علیرضا اسلامی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز ماسال در این مراسم ضمن تبریک میلاد نبی اکرم (ص) و ولادت موسس مکتب جعفری حضرت امام جعفر صادق (ع) گفت: استکبار ستیزی از خصوصیات بارز قشر دانشچوی کشور ماست.

وی با یادآوری هشت سال دفاع مقدس از رشادتهای سرداران شهید باکری، متوسلیان و روشن به عنوان فرماندهان دانشگاهی جنگ یاد کرد و گفت: دانشجو یعنی منتقد یعنی مطالبه گر این روحیه دانشجو است. این ویژگی پذیرفته شده است و اگر غیر از این باشد دانشجو نیست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز ماسال مطالبه گری را باعث رشد سیاسی و اجتماعی جامعه بیان کرد و اظهار داشت: امام (ره) فرمودن “دانشگاه مبداء تحولات است” یعنی اگر فکر شکل بگیرد و نهادینه شود از دانشگاه شروع می شود.

 

حجت الاسلام سید شفیع شفیعی مسئول دفتر فرهنگ این مرکز دانشگاهی نیز در این مراسم ضمن تشریح حادثه ۱۶ آذر گفت: بعد از کودتاى ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، رژیم وابسته پهلوى که توانسته بود با کمک اربابان امریکایى بر اریکه قدرت باز گردد، درصدد برآمد تا پایه هاى حکومت خود را تثبیت کند، اما غافل از اینکه مقاومت مردم بطور کامل از بین نرفته و ایران در اولین فرصت خشم و انزجار خویش را نشان خواهد داد.

وی ادامه داد: تظاهرات دانشجویان دانشگاه تهران، به عنوان اعتراض به ورود دنیس رایت، کاردار جدید سفارت انگلیس در ایران، از روز ۱۴ آذر ۱۳۳۲، آ‎غاز گردید و صبح روز ۱۶ آذر ۱۳۳۲، گارد تا دندان مسلح رژیم پهلوى براى اولین بار وارد صحن دانشگاه شد تا فریاد مخالفان را در گلو خفه کند. در جریان این ورود ماموران گارد با حمله به دانشجویان بى پناه سه تن از آنان را به شهادت مى رسانند.

حجت الاسلام شفیعی حادثه ۱۶ آذر ۱۳۳۲را بعنوان یک روز تاریخی در دانشگاه تهران دانست و تاکید کرد: از آن پس، همه ساله به رغم کوشش رژیم و ساواک، دانشجویان دانشگاه تهران و دیگر دانشگاههاى سراسر ایران مراسم و تظاهراتى به یاد شهیدان آن روز برپا مى کردند.

 

گفتنی است این مراسم با مولودی خوانی ذاکر اهل بیت حامد تقی زاده و تقدیر از دانشجوی ورزشکار علی عیسایی و مبی وی سعید نوری به پایان رسید.

 

انتهای پیام /


تست
تست