چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ , 16 January 2019
تاریخ انتشار : ۱۷ آذر ۹۶
ساعت انتشار : ۹:۳۱ ب.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه ماسال:

فرهنگ اهدای عضو در جامعه ما در حال رواج است / استکبار در قضیه پایتختی قدس شکست خواهد خورد

امام جمعه ماسال گفت: دنیای استکبار باید بداند همانطور که در جنگ های نیابتی در منطقه شکست خوردند در قضیه پایتختی قدس هم شکست خواهند خورد.

به گزارش ماسال نیوز؛ حجت الاسلام سید هادی موسوی امام جمعه ماسال در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با اشاره به لزوم وحدت در امت اسلامی گفت: وحدت باید در راستای تحکیم حاکمیت الهی باشد.

امام جمعه ماسال تالیف قلوب را از اثرات مهم اسلام و وجود مقدس پیامبر اکرم (ص) در جامعه‌ی آن زمان دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب هم اخیرا در دیدارشان با میهمانان کفرانس وحدت اسلامی فرمود محبت اهل بیت بهترین عامل وحدت است. کلمات بزرگان اهل تسنن درباره ارادت و محبت به اهل بیت پیامبر بهترین نشانه این موضوع است.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به درگذشت چندین جوان در شهرستان ماسال در هفته های اخیر گفت: یکی از این عزیزان مرحوم عیسی پور بود که  از بدنش به نحو احسن برای جامعه اسلامی استفاده کرد. چقدر قشنگ این فرهنگ در جامعه ما در حال رواج است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به سالروز اعلام عراق به عنوان آغازگر جنگ عنوان کرد: در مقابل ایران تنها عراق نبود بلکه کشورهای بسیاریدر این جنگ سهیم بودند . آنها می ترسیدند که این نهال جمهوری اسلامی قدرت بگیرد و جلوی دست استکبار را برای چپاول کردن منابع جهان اسلام بگیرد.

وی افزود: خروجی این جنگ با همه خرابی ها و مشکلات، عزت برای ملت ایران و حقارت برای صدام و حامیانش بود.

امام جمعه ماسال با اشاره به روز جهانی حقوق بشر اظهار داشت: آیا آمریکا و اسرائیل و غرب حقوق بشر را رعایت میکند؟ این چه حقوق بشری است که رئیس جمهور یک کشوری می آید قدس را به عنوان پایتخت رسمی یک رژیم جعلی عنوان می کند؟

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: البته اگر در بین جامعه اسلامی وحدت بود ترامپ جرات نمی‌کرد قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل معرفی کند؟

خطیب نماز جمعه ماسال ضمن تحسین سردار سلیمانی گفت: ایشان حتی نامه رئیس سازمان جاسوسی آمریکا را نمی خواند. این اقتدار از انقلاب حاصل شد. این همان آمریکایی بود که قبل از انقلاب از ما حق توحش می گرفت و ایران را حیاط خلوت خودش کرده بود.

وی با اشاره به فرمان بردن ژنرال های روسی از سردار سلیمانی در سوریه گفت: این عزت اسلام و انقلاب بود. دنیای استکبار باید بداند همانطور که در جنگ های نیابتی در منطقه شکست خوردند در قضیه پایتختی قدس هم شکست خواهند خورد.

 

حجت الاسلام موسوی خاطر نشان کرد: دنیای اسلام نیاز به یک انتفاضه جدید دارد. اگر عربستانی ها غیرت داشتند این قدر سرسپرده آمریکایی ها نمی شدند. از زبان مردم ایران به شاهزاده های مفت خور عربستانی می‌گوییم ؛ شما که ائتلاف مقابله با تروریسم تشکیل دادید اگر راست می گویید این ائتلاف را روانه قدس کنید.

 

انتهای پیام /


تست
تست