پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ , 07 December 2023

تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۹۶
ساعت انتشار : ۹:۴۹ ق.ظ
چاپ مطلب
نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال:

مخالف افزایش ۵۰ درصدی قیمت بنزین هستم / مشکل کشور مالی نیست سوء مدریت است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام مخالف با افزایش آنی قیمت حامل‌های انرژی به بهانه اشتغال‌زایی گفت: مشکل کشور مسئله مالی نیست بلکه سوء مدیریت است.

به گزارش ماسال نیوز؛ محمود شکری صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ۸دی درباره افزایش قیمت بنزین و دیگر حامل‌های انرژی در بودجه سال ۹۷ به بهانه اشتغال‌زایی اظهار داشت: کشور ما مشکل مالی ندارد بلکه مشکل اول ما مسئله مدیریت نامناسب منابع است.

وی افزود: در گذشته هم در بحث هدفمندی یارانه‌ها و آزاد شدن قیمت حامل‌های انرژی پرداخت نقدی به افراد با درآمد پایین‌تر و اشتغال‌زایی مطرح بود و مقرر شده بود که منابع آزاد شده برای توسعه کشور هزینه شود اما درعمل قیمت آزاد شد اما برای اشتغال کاری نشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه با افزایش درآمد دولت در این بخش، پرداخت‌های نقدی افزایش پیدا نکرد و این موضوع از محل‌های اختلاف امروز دولت و مجلس است چراکه مشخص نیست این درآمدها در چه جایی هزینه شده است.

شکری با بیان اینکه هنوز قیمت تمام شده آب روستایی و شهری و یا بنزین با قیمت تمام شده فاصله دارد ادامه داد: هر مترمکعب آب روستایی هم‌اکنون با هزینه بالای ۷۰۰ تومان به دست روستاییان می‌رسد اما دولت ۳۰۰ تومان از مردم دریافت می‌کند و آب شهری با هزینه ۱۲۰۰ تومان به منازل می‌رسد ولی با قیمت حدود ۵۰۰ تومان تحویل مردم می‌شود.

وی تأکید کرد: قیمت حامل‌های انرژی، آب، برق، گاز و … هر سال مقداری افزایش پیدا کرد اما پرداخت نقدی به مردم ثابت ماند و دولت در این خصوص گزارش قانع‌کننده و شفافی درباره محل هزینه کرد مابه‌التفاوت درآمد خود از هدفمندی یارانه‌ها به مجلس ارائه نکرد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال با بیان اینکه افزایش ۵۰ درصدی قیمت بنزین به جامعه شوک وارد می‌کند گفت: این افزایش درآمد برای دولت نیاز است اما اثر روانی این افزایش قیمت بسیار زیاد خواهد بود و من مخالفت این تغییر آنی قیمت هستم.