یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ , 21 October 2018
تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۹۶
ساعت انتشار : ۲:۱۴ ب.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه ماسال:

آمریکایی‌ها ۵ هزار نیرو برای اغتشاش در ایران آموزش داده‌اند / روشنگری بهترین راه مقابله با فتنه‌هاست

امام جمعه ماسال گفت: خانم کلینتون گفت 5 هزار نیرو برای آشوب و فتنه در ایران آموزش داده‌ایم. اینها 3 هزار نیرو تنها در فضای مجازی برای مقابله با جمهوری اسلامی شبکه سازی کرده اند.

به گزارش ماسال نیوز؛ حجت الاسلام سید هادی موسوی امام جمعه ماسال در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با اشاره به اهمیت نیات الهی در اعمال انسان گفت: حدیثی داریم که خداوند از حضرت موسی پرسید تاکنون شده است که برای من کاری انجام بدهی؟ حضرت موسی (ع) هم اعمالی همچون نماز و روزه و انفاق را نام برد.

امام جمعه ماسال ادامه داد: خداوند در پاسخ فرمود نمازی که خواندی برهانی بود برای هدایتت و روزه ای که گرفتی سپری بود در برابر آتش جهنم و ذکرهای تو روشنی بخش قلبت بود.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه حضرت موسی (ع) از خدا خواست که او رابه عملی که برای او بوده دلالت کند، اظهار داشت: خداوند پاسخ فرمود که آیا شده تاکنون با کسی به خاطر من دوستی کنی؟ آیا بخاطر من با کسی دشمنی کرده ای؟

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه دشمنی ملت ایران با استکبار جهانی بخاطر دستورات الهی و تولی و تبری است، تاکید کرد: اگر مبنای دوستی ها و دشمنی های ما خداوند باشد سعادتمند خواهیم بود.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور گفت: هرجا که توانستیم بخوبی روشنگری کنیم، به بهترین وجه با فتنه ها مقابله شد.

وی با بیان اینکه باید عوامل فتنه ۹۶ شناسایی و بررسی دقیق شود، بیان کرد: رهبری انقلاب اخیرا در سخنانشان فرمودند خصومت دشمنان ادامه دارد اما هر دوره ای باید طراحی دشمن را بفهمیم و بر اساس آن پیشگیری، دفاع خوب و یا حمله پیش دستانه انجام داد.

امام جمعه ماسال با اشاره به امنیت کم نظیر جمهوری اسلامی در منطقه خاطر نشان کرد: این امنیت را در درجه اول مدیون شهدا و خانواده های آنان هستیم فلذا باید این امنیت را قدر بدانیم.

حجت الاسلام موسوی ضمن تقدیر از نیروهای نظامی و انتظامی کشور در برخورد توام با رافت با اغتشاشگران گفت: عوامل بسترساز فتنه اخیر دو دسته داخلی و خارجی  است.

وی در تشریح عوامل داخلی بسترساز اغتشاشات اخیر گفت: معضلاتی همچون فقر، بیکاری و مشکلات اقتصادی به درستی وجود دارد اما دشمن موج سواری کرد.

امام جمعه ماسال برنامه ریزی دشمن برای اغتشاش در کشور را بر اساس برآوردهای دقیق امنیتی مربوط به سال ۹۷ عنوان کرد و گفت: وقتی دشمن دید شرایط هست، اقداماتش را زودتر اجرایی کرد اما وقتی مردم دیدند سلطنت طلب‌ها، منافقین و دشمنان این مرز و بوم آمده اند، پایشان را از اعتراضات بیرون کشیدند.

خطیب نماز جمعه ماسال با تاکید بر لزوم پذیرش مشکلات داخلی کشور بر اثر سو تدبیر خاطر نشان کرد: بخش زیادی از مشکلات کشور هم ناشی از فشارهای خارجی است.

وی مدیریت این اتفاقات را بر عهده مثلث شوم آمریکا،اسرائیل و عربستان سعودی دانست و تاکید کرد: هرجا که اینها در منطقه وارد شدند جمهوری اسلامی جلوی آنان ایستاد و حامیانشان را با خاک ذلت نشاند.

 

حجت الاسلام موسوی ضمن تشریح سخنان مقامات آمریکایی و سعودی در ماه های اخیرمبنی بر لزوم مقابله با جمهوری اسلامی، اظهار داشت: اینها همه کد است. کسانی که چنین حرف هایی را زده اند همه چهره های شاخص سیاسی هستند.

امام جمعه ماسال با بیان اینکه ۶۰ درصد افرادی که در اغتشاشات اخیر بازداشت شده اعتراف کرده اند از طریق فراخوان کانالهای اجنبی آمده اند، تاکید کرد: خانم کلینتون گفت ۵ هزار نیرو برای آشوب و فتنه در ایران آموزش داده‌ایم. اینها ۳ هزار نیرو تنها در فضای مجازی برای مقابله با جمهوری اسلامی شبکه سازی کرده اند.

 

خطیب نماز جمعه ماسال روشنگری را بهترین راه مبارزه با فتنه ها دانست و تصریح کرد: آنها که به خیابان ها آمدند و به اموال عمومی خسارت زدند و شعارهای ساختارشکنانه دادند بدانند؛ این ملت ازولایت و نظام خود دست بر نخواهد داشت.

حجت الاسلام موسوی اتفاقات اخیر را تلنگری برای تلاش بیشتر مسئولین به مردم و کاهش فقر و بیکاری برشمرد و گفت: همه بدانند که ما تا آخرین نفر و آخرین نفس و آخرین قطره خون پای امام و رهبر و نظام و ولایت خواهیم ایستاد.

 

وی افزود: شما که هواپیمای مسافربری ما را زدید و ملت را کشتید و حتی عذرخواهی هم نکردید، شما که در همین زلزله اخیر مانع رسیدن کمک های بین المللی به مردم کرمانشاه شدید، شما که صدام را تجهیز کردید تا ۸ سال عزیز ترین جوانان این ملت را شهیدکند، چگونه دلسوز مردم شده اید؟

امام جمعه ماسال ضمن تذکر شدید به اغتشاش گران خاطر نشان کرد: شما فکر می کنید نظام از برخورد با شما عاجز است؟ اگر فرماندهی کل قوا اشاره ای می کرد این ملت شما را تکه تکه می کرد.

حجت الاسلام موسوی ضمن دعوت مردم به حضور در راهپیمایی ورز یکشنبه در محکومیت اغتشاشات، گفت: در همین ماسال پیام داده بودند که تجمع کنید. من از زبان مردم ماسال می گویم که این اغتشاشگران مگر از روی جنازه ما رد بشوند که بخواهند در این شهرستان جولان بدهند.

امام جمعه ماسال در پایان با اشاره به حضور فرماندار جدید شهرستان در نمازجمعه گفت: برای ایشان آرزوی موفقیت و خدمت به مردم داریم.


تست
تست