سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ , 23 October 2018
تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۹۶
ساعت انتشار : ۸:۴۳ ق.ظ
چاپ مطلب
سرپرست فرمانداری ماسال در جلسه شورای اداری شهرستان؛

روزهای شنبه و سه شنبه ملاقات عمومی با مردم برگزار می شود / لزوم تدوین برنامه یکساله و سه ساله توسط مسئولین شهرستان

فرماندار ماسال با بیان اینکه تمامی جلسات ادارات بعد از ساعت 12ونیم ظهر برگزار می‌شود، اظهار کرد: مردم نباید پشت در اتاق رئیس اداره بایستند تا جلسه‌اش تمام شود.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از شبستان، محمد جواد عامر، فرماندار ماسال صبح امروز (۱۶دی) در جلسه شورای اداری که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: مردمان ماسال مردمانی ولایتمدار هستند و اجازه ندادند مشکل خاصی در راستای اغتشاشات اخیر در این شهرستان به وجود بیاید.

وی افزود: روز یکشنبه(۱۷دی) ساعت ۱۰ صبح به کسانی که به انقلاب ظلم و به رهبری ستم کردند جواب کوبنده‌ای را خواهیم داد.

فرماندار ماسال با بیان اینکه مسئولان اجرایی گزارشی از وضعیت اداره، مشکلاتی که بر سر راهشان است و پیشنهاد رفع مشکلات را تا پایان هفته به فرماندار ارائه دهند، گفت: مسئولان یک برنامه کاری مدون برای سال ۹۷ را تاپایان این ماه و یک برنامه موقت ۳ ساله را هم تا قبل از آغاز سال ۹۷ به فرماندار تحویل دهند.

وی با بیان اینکه نگاه سیاسی ندارم و اهل تعامل هستم و کار اجرایی برایم مهم است، تصریح کرد: مردم ولی نعمت ما هستند و باید به آنها توجه شود و در راستای رفع مشکلاتشان گام برداشت.

عامر با بیان اینکه قانون را نباید شکاند اما تا جایی که می‌شود آن را در راستای رفع مشکلات مردم خم باید کرد، خاطرنشان کرد: حضور روسای ادارات در اداره مربوطه باید سر ساعت و منظم باشد و اگر مدیر اداره‌ای می‌خواهد از شهرستان خارج شود حتما باید با فرمانداری هماهنگ و کسب اجازه کند.

وی با اشاره به اینکه روزهای شنبه و سه شنبه در ادارات و فرمانداری ملاقات عمومی برگزار می‌شود و در اتاق فرماندار و مسئولان به روی مردم باید باز باشد، اظهار کرد: مسئولان در بازدیدها قول غیرواقعی به مردم ندهند و صادق باشند زیرا مردم ناظر مسئولان هستند.

فرماندار ماسال با بیان اینکه هیچ دستگاهی حق ندارد بدون اجازه فرماندار علیه دستگاه دیگر اقدام قضایی کند، افزود: هر دستگاه اجرایی که بخواهد کار اجرایی عمرانی کند و معارض شخصی دارد، خود باید پیگیر کار آن باشد و نباید مردم را به دادسراها بفرستد.

عامر با بیان اینکه در کمیته برنامه‌ریزی ۹۷ بودجه‌ای که به ادارات تعلق می‌گیرد بستگی به عملکرد آن اداره در سال ۹۶ دارد، گفت: در دهه فجر پروژه‌هایی که ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند افتتاح می‌شود و اگر پروژه‌ای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و نام آن در لیست پروژه‌های قابل بهره برداری آمده باشد، افتتاح نخواهد شد.

وی با بیان اینکه مسئولان ارتباط خود با رسانه را بیشتر و عملکردهایشان را رسانه‌ای کنند، تصریح کرد: فاصله بین نقد تا تخریب خیلی کم است و اصحاب رسانه هم باید رعایت کنند.

فرماندار ماسال با بیان اینکه در حوزه شوراها و دهیاران در برخی از روستاها به خوبی عمل نمی‎‌شود، خاطرنشان کرد: مبالغی که دهیاران هزینه می‌کنند باید توسط بخشداران بررسی شود زیرا آوردن سند هزینه ملاک نیست.

عامر با بیان اینکه تمامی جلسات ادارات بعد از ساعت ۱۲ونیم ظهر برگزار می‌شود، اظهار کرد: مردم نباید پشت در اتاق رئیس اداره بایستند تا جلسه‌اش تمام شود.

وی با تاکید بر اینکه شهرداران ماسال و شاندرمن موضوع دوربین شهری را پیگیری کنند و دوربین‌های شهری آیین نامه امنیتی و انتظامی دارد، افزود: مردم باید احساس امنیت کنند.

فرماندار ماسال با بیان اینکه تمامی ادارات باید تفکیک زباله را انجام دهند، گفت: محیط زیست یک بحران بزرگ در کشور است که ما باید با تفکیک زباله در کم کردن این بحران تلاش کنیم.

عامر با اشاره به اینکه روسای ادارات ستاد بحران را در اداره خود تشکیل و مسئولیت هر یک را  با شماره تلفن به فرمانداری تحویل دهند، تصریح کرد: از ظرفیت‌های خانه‌های هلال در این شهرستان استفاده شود.

وی با بیان اینکه بخشداران و دهیاران در هر روستا ۳۰ خانه را بیمه بی نام مخصوص آتش سوزی و زلزله کنند، خاطرنشان کرد: تهیه شناسنامه روستاها باید از این هفته آغاز شود.

فرماندار ماسال با بیان اینکه سند توسعه شهرستان هم باید تهیه شود، اظهار کرد: کمیته امداد و بهزیستی مددجویان تحت پوشش خود را با ارائه وام از این نهاد کم کنند.

عامر با بیان اینکه بانک ها باید در بخش اشتغال و ازدواج کمک بیشتری کنند، افزود: آمار تمامی بانک‌ها در سال ۹۶ در زمینه اشتغال و وام ازدواج باید به فرمانداری ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه پست بانک‌ها وام ۸ درصد به روستاییانی که مشاغل خرد خانگی راه‌اندازی می‌کنند اعطا می‌کنند، گفت: بخشداران و دهیاران با هم اندیشی در یک روستا یک یا دوشغل را معرفی کنند تا کل مردم آن روستا به آن کار مشغول شوند زیرا صنعت گردشگری در این شهرستان با وجود روستاها رونق دارد.

پایان پیام/


يک ديدگاه

  1. حامي عدالت گفت:

    لطفا فكري به حال جاده هاي ييلاقي شاندرمن بكنيد خيلي وضعشون خرابه

تست
تست