سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ , 23 October 2018
تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۹۶
ساعت انتشار : ۸:۵۳ ق.ظ
چاپ مطلب
نماینده تالش بزرگ در شورای ادارای شهرستان ماسال:

نباید سیاسی‌کاری را در کارها دخیل کرد / اکثر شوراها و دهیاران پاسخگوی مردم روستا نیستند

شکری با بیان اینکه در همه بخش‌های این شهرستان با مشکل مواجه هستیم و در برنامه‌ها انسجامی نداریم، خاطرنشان کرد: اکثر شوراها و دهیاران روستاها پاسخگوی مردمان روستا نیستند که این موضوع باید توسط بخشداران پیگیری شود.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از شبستان، محمود شکری، نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال صبح امروز (۱۶دی) در جلسه شورای اداری که در سالن جلسات فرمانداری ماسال برگزار شد، اظهار کرد: اهداف نظام، انقلاب و اسلام در وصیت‌نامه‌های شهدا آمده است.

وی با بیان اینکه توسعه و خدمت ما خلاصه در وصایای شهداست و تکلیف کشور را تا انقلاب حضرت مهدی(عج) مشخص کرده‌اند، افزود: مردم ما عهد خود را با شهدا و امام بستند و در این ۳۸ سال خلاف عهد خود قدم برنداشته‌اند.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال با بیان اینکه در این ۳۸ سال هر وقت نیاز بود مردم پای کار آمدند، گفت: حافظان اصلی انقلاب در طول این چند سال مردم بودند و ما هر چه خراب کردیم آنها درست کردند.

شکری با بیان اینکه ما باید خدمتگزار مردمی که اینگونه پایبند عهد خود با شهدا و ولایت هستند، باشیم، تصریح کرد: شهدا خدا را محور قرار دادند و از آیندگان هم می‌خواهند که خدا و اهل بیت(علیه‌السلام) و قرآن را محور کارهایشان قرار دهند.

وی با بیان اینکه اسلام دین پویایی است و ما باید علاوه بر بهره بردن توسعه‌ای از کل دنیا، محوریت کارهایمان خدا باشد و استقلال کشورمان حفظ شود، خاطرنشان کرد: باید فریب انسان‌هایی که در لباس شیاطین هستند را نخوریم و زود اعتماد نکنیم.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال با اشاره به اینکه مسئولان این شهرستان باید گذشته را فراموش کنند و از امروز با برنامه فرماندار جدید ماسال کارهایشان را پیش ببرند، اظهار کرد: اگر مشکلات مردم را درک کنیم و خود را خدمتگزار مردم بدانیم، قطعا اکثر مشکلات برطرف خواهد شد.

شکری افزود: اگر مسئولی در مسیر انقلاب و خدمتگزاری به مردم گام برندارد، سخنان و مشکلات مردم را اگر بشنود خود را به نشنیدن می‌زند و نمی‌تواند خدمتگزار خوبی برای این انقلاب، نظام و مردم باشد.

وی با بیان اینکه از نظر اقتصادی، اگر از نعمات خدادادی که در کشورمان وجود دارد استفاده درست کنیم، هیچ مشکل اقتصادی در این کشور نخواهیم داشت، گفت: فرصت‌های خیلی عالی در کشور وجود دارد که متاسفانه از آن هیچ استفاده‌ای نمی‌شود.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال با بیان اینکه مردم عملکرد مسئولان اجرایی را به نماینده و امام جمعه شهرستان انعکاس می‌دهند، تصریح کرد: مطالبات مردم باید توسط مسئولان پاسخ داده شود.

شکری با بیان اینکه در همه بخش‌های این شهرستان با مشکل مواجه هستیم و در برنامه‌ها انسجامی نداریم، خاطرنشان کرد: اکثر شوراها و دهیاران روستاها پاسخگوی مردمان روستا نیستند که این موضوع باید توسط بخشداران پیگیری شود.

وی با بیان اینکه همه باید در چهارچوب قانون نیازهایمان را مطالبه کنیم، اظهار کرد: یکی از نیازهای مردم شناسنامه دار کردن روستاها است که تا کنون در این شهرستان انجام نشده است.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال با اشاره به اینکه فرمایش مقام معظم رهبری در زمینه اشتغال و تولید ملی در ۳ شهرستان تالش، رضوانشهر و ماسال تا کنون تحقق پیدا نکرده است، افزود: با ایجاد اشتغال دشمن دغدغه‌ای پیدا نمی‌کند که مردم را به کف خیابان برای اغتشاش بکشاند.

شکری با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ هزار معلم پیش دبستانی بدون آزمون وارد آموزش و پرورش شده‌اند در صورتی که این شرایط باید برای همه تحصیل کرده‌ها فراهم می‌شد، گفت: باید به این باور برسیم که دولت نمی‌تواند بیش از این بزرگ شود و باید طبق قانون دولت کوچک‌تر شود.

وی با اشاره به برنامه‌های اشتغال و اعطای تسهیلات، تصریح کرد: برای بنگاه‌های کوچک و متوسط وام با ۱۸ درصد سود، طرح تکاپو وام ۱۱ تا ۱۶ درصد سود، اشتغال روستایی و عشایری وام ۶ درصد سود، مشاغل خانگی وام ۴ درصد سود و برای اشتغالزایی کمیته امداد و بهزیستی هم وام ۴ درصد سود اعطا می‌شود.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال با تاکید بر اینکه نباید گرایش سیاسی را در کار خود دخیل کنیم، خاطرنشان کرد: هر چه در مسیر حزب گرایی و باندبازی پیش رویم مشکلات و نارضایتی‌ها بیشتر می‌شود.

پایان پیام/


تست
تست