سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ , 23 October 2018
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۹۶
ساعت انتشار : ۱۱:۰۱ ب.ظ
چاپ مطلب
در جلسه ستاد گرامیداشت دهه فجر ماسال مطرح شد؛

لزوم تبیین عملکرد ادارات مختلف در دهه فجر / برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی، هنری و عمرانی در دهه فجر ۹۶

جلسه ستاد گرامیداشت دهه فجر شهرستان ماسال در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ماسال نیوز؛ جلسه ستاد برگزاری دهه فجر انقلاب اسلامی ظهر دیروز در سالن اجتماعات فرمانداری ماسال به ریاست قربان خوشحال معاونت فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

خوشحال در این نشست با اشاره به جانفشانی ها برای پیروزی انقلاب و دستاورد های عظیم آن، گفت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را با تشکیل ستادهایی در شهرستان ماسال گرامی خواهیم داشت.

وی با تاکید بر ارائه عملکرد همه دستگاه ها در این دهه اظهار داشت: تبلیغات محیطی، دیدار با خانواده های شهدا، دیدار با امام جمعه محترم شهرستان، افتتاح پروژه های عمرانی و برگزاری برنامه های فرهنگی از جمله اقدامات این ستاد در دهه فجر خواهد بود.

 

سرهنگ وحید اصلانی فرمانده انتظامی شهرستان ماسال نیز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از حضور حماسی مردم و مسئولین در راهپیمایی ۱۷ دی گفت: نیروی انتظامی نیز بر اساس مسئولیت های محوله در برگزاری بهتر این دهه همت خواهد کرد.

وی افزود: انشاالله مردم ما با توجه به حوادث اخیر با حضور چشمگیر و رساتر خود به جهانیان اثبات می‌کنند که انقلاب اسلامی همچون سالهای گذشته سرزنده و مقاوم است.

 

حسین شهید زاده رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ماسال نیز در این ستاد گفت: برنامه های تدوین شده برای این دهه طی نامه ای به دبیرخانه فرمانداری ارسال شده است.

شهید زاده با بیان اینکه نمایشگاه ها و برنامه های فرهنگی متعددی به مناسبت دهه فجر از سوی این اداره در شهرستان برگزار می شود، عنوان کرد: نمایشگاه نقاشی، عصر شعر انقلاب در سالن اداره ارشاد و جنگ فجر در سالن آمفی تئاتر شاندرمن از جمله برنامه های این دهه خواهد بود.

وی افزود: در سطح شهرستان ۳۳ کانون فرهنگی مساجد داریم که جشن انقلاب در این کانون ها هم برگزار می شود.

 

جمشید دولتی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان ماسال نیز در ستاد برگزاری دهه فجر این شهرستان با اشاره به استقبال دانش آموزان در سالهای گذشته از برگزاری جشنواره های بومی محلی گفت: امسال هم جشنواره بازی های بومی محلی در سطح مدارس به مناسبت این دهه برگزار می شود.

دولتی خاطر نشان کرد: مسابقات والیبال و تنیس فرهنگیان و کارکنان ادارات، مسابقات متعدد فرهنگی و هنری بین دانش آموزان و شرکت فرهنگیان و دانش آموزان در راهپیمایی با شکوه ۲۲ بهمن از جمله برنامه های این اداره برای گرامیداشت دهه فجر است.

 

 

محسن خلوص دهقانپور رئیس بنیاد شهید و امو ایثارگران شهرستان ماسال نیز در این ستاد با بیان اینکه زنگ انقلاب امسال در مدرسه ای جدید نواخته شود، گفت: سرکشی و دیدار با خانواده های شهداو ایثارگران از جمله برنامه های دهه فجر است.

دهقانپور با انتقاد از وضعیت روشنایی گلزار شهدا و درخواست از شهرداری برای توجه بیشتر به این گلزار، اظهار داشت: پیشنهاد می‌کنم از ظرفیت تلوزیون شهری برای معرفی و یادآوری شهدای شهرستان استفاده شود.

 

سرهنگ حمید جانباز فرمانده سپاه ناحیه ماسال در جلسه ستاد گرامیداشت دهه فجر شهرستان ماسال ضمن تقدیر از مردم شهرستان به واسطه حضور در راهپیمایی ۱۷ دی گفت: این حضور دشمن شکن مردم در محکومیت فتنه گران بازتاب خوبی در رسانه ها داشت.

جانباز با بیان اینکه تمام دنیا با تمام ظرفیت هایش برای مقابله با انقلاب اسلامی پای کار آمده اند، گفت: در طول این ۴۰ سال، انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی داشته اما تاکنون نتوانسته ایم ثمره انقلاب را به خوبی به مردم معرفی کنیم.

وی افزود: انقلاب اسلامی در همه ابعاد، آورده های چند صد برابری نسبت به زمان طاغوت داشته است اما واقعیت این است که در فضای مجازی آنچه که منتشر می شود برآیندش اغتشاشات اخیر خواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه ماسال با اشاره به حضور چند هزار نفر نیروی آموزش دیده شده از خارج از مرزها برای پیشبرد اغتشاشات در ایران گفت: باید تبیین مناسبی از عملکرد همه دستگاه های کشور داشته باشیم.

وی با اشاره به پاسخ سفیر جمهوری اسلامی در سازمان ملل در خصوص دخالت های دشمنان در امورات داخلی ایران و جنایات آمریکایی ها در برخورد با سیاه پوستان گفت: در آمریکا سیاهپوستان را به ناحق می کشند اما وقتی یک شخص در فیس بوک یک پیام می گذارد و مردم را دعوت به تجمع میکند او را به ۶ سال حبس محکوم کردند.

جانباز ادامه داد: اما شخصی که در این شهرستان این کار را کرد با عزت و احترام او را دعوت کردیم و از او خواستیم چنین کاری نکند. این آزادی ای است که انقلاب برای ما به ارمغان آورده است.

فرمانده سپاه ناحیه ماسال با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما ۴۰ سال از عمرش گذشته و این چنین آورده ای را تنها در بحث آزادی دارد، عنوان کرد: چه کسی وظیفه دارد انقلاب را به مردم معرفی کند؟ پارسال خواستیم هر اداره ای بیاید عملکرد ۴۰ ساله خود را منتشر کند. هر قسمتی نسبت به قبل از انقلاب چند صد برابر کار کرده است. زمانی در پایتخت گازنداشتیم الان پای کوه ما گازرسانی شده است. چقدر مدرسه و بیمارستان  و جاده سازی شده است؟

وی با انتقاد از عدم تشریح فعالیت های قوای سه گانه در جمهوری اسلامی گفت: چرا قدرت خرید مردم را تشریح نمی کنیم که با وجود ارزانی اعلامی در قبل از انقلاب، خانواده ها یک جفت کفش را به سختی برای فرزندانشان می خریدند؟

جانباز ضمن درخواست از روسای ادارات برای تلاش بیشتر در زمینه اطلاع رسانی فعالیت ها، اظهار داشت: جوانان ما با فضای مجازی ارتباط دارند اگر ما نتوانیم اطلاعات بدهیم دشمن کار خودش را خواهد کرد. از دهه فجر برای تبیین برکات انقلاب استفاده کنیم.

فرمانده سپاه ناحیه ماسال در پایان گفت: امسال هم یادواره های شهدا در سطح شهر و روستا در دهه فجر برگزار می شود.

 

سید رضا صفوی بخشدار شاندرمن نیز در این نشست گفت: مردم ما مطالبات بحقی دارند و خیلی مسالمت آمیز در برخی نقاط این مطالبات را مطرح کردند اما دشمنان از این فرصت سو استفاده کرده و مثلث شوم آمریکا اسرائیل و عربستان بیکار ننشستند.

وی افزود: این دشمنان  آنچه را در توان داشتند با خصومت تمام ابراز کردند لذا امسال حضورما در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب باید چشگیر تر باشد.

بخشدار شاندرمن با اشاره به برگزاری جلسه ای در شاندرمن در راستای برگزاری بهتر دهه فجر، اظهار داشت: در این جلسه مقرر کردیم که همه دهیاران ستادی را در روستاهایشان با حور فرماندهان پایگاه ها، مدیران  مدارس، شوراها و اعضای هیات امنای مساجد برگزار کنند و برنامه هایشان برای گرامیداشت این دهه را تا پایان دی ماه به ما اعلام کنند.

صفوی بیان کرد: همه عزیزان را موظف کردیم که از لحاظ محیطی تبلیغات مناسبی داشته باشند.

 

انتهای پیام /


تست
تست