شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ , 15 December 2018
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۹۶
ساعت انتشار : ۵:۰۰ ق.ظ
چاپ مطلب

درچه سنی از شغلتان متنفر می‌شوید؟

بر اساس مطالعه ای که به تازگی در مجله « بلومبرگ » منتشر شده، افراد از یک سن مشخصی به بعد، نسبت به شغل خود احساس تنفر می کنند تا حدی که مجبور به ترک آن می شوند.

به گزارش ماسال نیوز؛ به نقل از  جهان نيوز،امروزه، جوانان پس از اتمام تحصیلات خود، دغدغه ورود به بازار کار و پیدا کردن شغلی را دارند که بتوانند آینده خود را بر آن بنا کنند، این در حالی است که محققان به این نتیجه رسیده اند که بیشتر افراد در سن ۳۵ سالگی، دیگر شغل شان برای شان قابل تحمل نیست.

محققان برای انجام این مطالعه با ییش از ۲ هزار کارمند مصاحبه کرده اند و به نتیجه ای غم انگیز رسیده اند. بر اساس نتایج این مطالعه، از هر ۶ کارمند بالای ۳۵ سال، یک نفر از شغل خود ناراضی است، در حالی در میان کارمندان زیر ۳۵ سال، این وضعیت، تنها در یک نفر از هر ۱۰ نفر مشاهده می شود. دلیل این رویداد ساده است: با ورود افراد به دهه سی سالگی و با گذر از ۳۵ سال، احساس مسؤولیت آن ها با گرفتن پست های بالاتر در محل کار، بیشتر می شود و همچنین مسؤولیت های خانواده هم به آن اضافه می شود و بر همین اساس افراد بیشتر در معرض استرس قرار می گیرند.

این سن، زمانی است که شما باید به سوالات و برنامه های شخصی و حرفه ای خود پاسخ دهید. تأسف بار ترین قسمت این مطالعه این جاست که نشان می دهد ۱۷ درصد از کارمندانی که از آن ها مصاحبه شده، محیط کار خود را دوست ندارند و یک چهارم آن ها احساس می کنند ارزش واقعی آن ها فهمیده نمی شود.


    همچنین بخوانید :

تست
تست