یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ , 16 December 2018
تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۹۶
ساعت انتشار : ۸:۱۰ ق.ظ
چاپ مطلب
مدیر کل مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور:

طرح تدقیق مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی در سواحل شمال کشور اجرایی می‌شود

نویسنده : ابوالفضل شکری

مدیرکل مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: طرح تدقیق مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی برای سواحل شمالی کشور در دستور کار قرار گرفته است.

محمدرضا الهیار صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز در لنگرود درباره برنامه‌های این نهاد برای توسعه بنادر کشور اظهار داشت: فاز سوم طرح توسعه شهید رجایی را در برنامه کار داریم و ان شاء الله مناقصه این طرح به زودی برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این مرحله ۸۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری از طریق مناقصه واگذار می‌شود و در ۳۶ ماه این فاز آماده بهره‌برداری خواهد شد.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: در این طرح ۱۴۰۰ متر اسکله در بندر شهید رجایی ساخته می‌شود.

الهیار تأکید کرد: طرح توسعه فاز سوم بندر شهید رجایی با همکاری شرکت‌های ایرانی اجرایی می‌شود و این شرکت‌ها می‌توانند از توانمندی‌ها و دانش فنی شرکت‌های خارجی نیز استفاده کنند.

وی با بیان اینکه طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار از دیگر برنامه‌های این نهاد است ادامه داد: با اجرای طرح توسعه این بندر امکان افزایش ۶ میلیون تنی ظرفیت این بندر فراهم می‌شود.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور با بیان اینکه طرح تدقیق مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور به‌صورت پایلوت در استان هرمزگان اجرایی شده است افزود: این طرح هم‌اکنون در استان بوشهر در حال اجراست و اکنون برنامه اجرای این طرح در مناطق سواحل شمالی کشور را در دستور کار داریم.

الهیار ادامه داد: طرح تدقیق مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی مبنای توسعه دریامحور در کشور خواهد بود و جهت رشد و توسعه مناطق ساحلی، ابعاد مختلف در آن بررسی شده است

وی با بیان اینکه فاز مطالعاتی طرح توسعه بندر چمخاله آغاز شده است گفت: پیش‌فرض ما این است که در این طرح زمینه و بستر را برای حضور سرمایه‌گذاران فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه فعلاً در مراحل اولیه کار هستیم و این طرح می‌تواند به رشد اقتصادی کشور و منطقه کمک شایانی کند اظهار کرد: هنوز به‌طور دقیق نمی‌توان گفت این طرح چقدر در اشتغال‌زایی منطقه تأثیرگذار خواهد بود ولی آنچه مشخص است این طرح برای توسعه و شکوفایی منطقه مؤثر خواهد بود.

 


تست
تست