جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ , 14 December 2018
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۹۶
ساعت انتشار : ۲:۲۵ ب.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه ماسال:

باید هزاران بار از مردم تشکر کرد / درس‌های فتنه ۹۶ تبیین شود

امام جمعه ماسال با بیان اینکه درس ها و عبرت های فتنه‌ی اخیر باید مورد بررسی قرار گیرد، گفت: ابتدا باید از شما مردمی که صاحبان اصلی و ولی نعمتان این انقلاب هستید تشکر کنیم.

به گزارش ماسال نیوز؛ حجت الاسلام سید هادی موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با اشاره به اهمیت انجام صحیح مسئولیت های محوله به انسان در جامعه گفت: در روایتی از پیامبر اکرم (ص) داریم که هر کسی بخشی از کار مسلمین به او واگذار شده باشد اگر به اندازه امورات شخصی اش برای آن کار دلسوزی نکند بوی بهشت رااستشمام نخواهد کرد.

امام جمعه ماسال با تاکید بر اهمیت رعایت تقوا گفت: جوامعی که دچار عصیان شوند طبیعتا دست عنایت الهی از آن جامعه دور خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه درس ها و عبرت های فتنه‌ی اخیر باید مورد بررسی قرار گیرد، گفت: ابتدا باید از شما مردمی که صاحبان اصلی و ولی نعمتان این انقلاب هستید تشکر کنیم. رهبری فرمودند نه تنها یک بار که هزاران بار باید از شما مردم تقدیر و تشکر کرد چرا که در این ۴ دهه انقلاب، بعد از الطاف الهی و ائمه اطهار، تکیه گاه نظام شما بودید.

خطیب نماز جمعه ماسال با بیان اینکه مسئولین حضور مردم در عرصه های مختلف حمایت از نظام را به معنای نبود مشکلات مختلف تصور نکنند، اظهار داشت: چه کسی می تواند ادعا کند که در این مملکت فقر و فاصله طبقاتی نیست؟ اگر کسی چنین ادعایی کند دروغ می گوید.

حجت الاسلام موسوی وجود حقوق های نجومی در کنار فقر مطلق برخی از مردم را با آرمان های انقلاب ناهمخوان توصیف کرد و گفت: غربی ها ادعای حمایت مردم ایران دارند اما دیدیم که در اعتراضات در کشور خودشان چه فجایع بزرگی پیش آوردند.

وی خطاب به سران کشورهای غربی گفت: اگر به مقرهای پلیستان حمله می شد با آنان مقابله نمی کردید؟ شما که در جریان وال استریست آنقدر مردم را کشتید چرا یک نفر در سازمان ملل نگفت جلسه بگذاریم؟

حجت الاسلام موسوی خاطر نشان کرد: یکی از درس‌های آشوب های اخیر، این است که دولتمردان ما باید بیدار باشند. به تعبیر امیر المومنین مرد جنگجو همیشه بیدار است.

امام جمعه ماسال در تبیین عبرت های فتنه ۹۶ اظهار داشت: قطع امید مسئولین از بیگانگان، اتکای به توانمندی های داخل ، انس با مردم، عدم فاصله از مرم، تقویت همبستگی ملی، تصمیم گیری بر اساس مصالح واقعی کشور، پرهیز ار حاشیه سازی، توجه به مسایل اصلی از جمله عبرت هایی است که مسئولین نظام باید به آن توجه کنند.

وی همزمانی فتنه ها با پیروزی های نظام جمهوری اسلامی در عرصه های بین المللی را موضوعی قابل تامل دانست و تاکید کرد: در همه ی جنگ های بین المللی جمهوری اسلامی با اقتدار و عزت در برابر ایادی استکبار ایستاد لذا طبیعی است که نتوانند ما را تحمل کنند و به دنبال فتنه انگیزی باشند.

 


تست
تست