جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ , 14 December 2018
تاریخ انتشار : ۰۱ بهمن ۹۶
ساعت انتشار : ۶:۱۶ ق.ظ
چاپ مطلب
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ماسال:

پل توسه‌سرا ۱۰۰ درصد تخریب شده است / ۶۱۱ دهنه پل تحت نگهدای اداره راهداری شهرستان است

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ماسال در خصوص پل توسه سرا گفت: این پل قابل اصلاح نیست و باید به کلی سازه جدیدی در این مکان احداث شود.

سید نورالدین فاطمی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ماسال در گفتگو با ماسال نیوز در خصوص پل های در حال تخریب شهرستان ماسال گفت:پل روستای توسه سرا در سیل سال ۹۰ آسیب جدی دید و اکنون به صورت ۱۰۰ درصدی تخریب شده است.

فاطمی در تشریح تخریب ۱۰۰ درصدی این پل اظهار داشت: تخریب ۱۰۰ درصدی یعنی دیگر این پل قابل اصلاح نیست و باید به کلی سازه جدیدی در این مکان احداث شود.

رئیس اداره راهداری ماسال با بیان اینکه در کمیته برنامه ریزی شهرستان مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان برای این پل تصویب شده است، عنوان کرد: این مبلغ تا کنون تخصیص نیافته است اما پیگیر هستیم تا لا اقل بخشی از آن تخصیص پیدا کند تا ما بتوانیم از طریق پیمانکار روند احداث پل را آغاز کنیم.

فاطمی خاطر نشان کرد: یکی از پایه های پل میرمحله‌ی ماسال هم نشست کرده است که در این خصوص به جناب فرماندار پیشنهاد کردیم تا در کمیته برنامه ریزی شهرستان اعتباری برای ترمیمش اختصاص داده شود.

وی در پاسخ به سوال ماسال نیوز در خصوص پل معلق روستای چت بن در شاندرمن گفت: پل های محلی غالبا تحت نگهداری و تحویل اداره راهداری نیستند و خود دهیاری ها در این خصوص مسئولیت دارند. پل چت بن هم از جمله پل هایی است که تحت نگهداری این اداره نیست.

فاطمی افزود: پل های تحت نگهداری اداره راهداری پل های مشخصی هستند که دارای شناسنامه اند. پل هایی واقع در محلات روستایی غالبا توسط دهیاری ها احداث شده و تحویل خودشان است.

 

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ماسال در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پل تازه تاسیس دوله ملال که یکی از گوشواره هایش یک ماه پس از بهره برداری بر اثر بارندگی دچار آسیب شده بود، گفت: این پل هم جز پل هایی است که تحت مسئولیت دهیاری آن روستا است و ارتباطی به اداره راهداری ندارد.

فاطمی در پایان در خصوص تعداد پل های تحت نگهداری اداره راهداری ماسال گفت: پل ها و ابنیه فنی موجود در شهرستان ماسال که تحت نگهداری این اداره می باشد عبارت است از ۶۱۱ دهنه پل، که از ۱۳ پل با دهنه بالای ۱۰ متر، ۵۴ دهنه بالای ۵ متر و ۵۴۴ دهنه به صورت آب رو و لوله ای تشکیل شده است.

 

انتهای پیام /


يک ديدگاه

  1. شاندرمني گفت:

    لطفا فكري به حال جاده ي ييلاقات شاندرمن هم بكنيد كه حتي خاكي مناسبي هم ندارند

تست
تست