چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ , 16 January 2019
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۹۶
ساعت انتشار : ۳:۳۲ ب.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه ماسال:

۲۲ بهمن محور وحدت است مسئولی که بخواهد در آن ایجاد تفرقه کند هزینه‌اش را خواهد پرداخت

امام جمعه ماسال گفت: من سربسته می گویم؛ 22 بهمن باید محور انسجام و وحدت باشد. بزرگترین هنر هر مسئولی این است که در محور وحدت حرکت کند. امروز اگر کسی بخواهد به نحوی از انحا ایجاد تفرقه و تشتت کند، باید بداند که هزینه و تبعات بعدی اش را خواهد پرداخت.

به گزارش ماسال نیوز؛ حجت الاسلام سید هادی موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ماسال با اشاره به برخی سخنان در خصوص ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی گفت: حفظ و بقای نظام در عین بیان موضع و پیشبرد گفتمانش در دنیا، خود بهترین دلیل برای کارآمدی نظام است.

امام جمعه ماسال با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی در این سال‌ها دستاوردهای عظیمی داشته است، اظهار داشت: از همان آغاز انقلاب، دشمنان داخلی وخارجی دردسر های عظیمی را برای مردم تراشیدند. از جنگ نابرابر تحمیلی تا جنگ نرم.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به غلبه‌ی ملت ایران بر همه چالش های این سال‌ها عنوان کرد: همین مقاومت و خسته نشدن مردم و نظام و فائق Hمدن بر مشکلات یکی از دستاورد های بزرگ انقلاب اسلامی است.

وی افزود: گسترش خدمات مادی و معنوی به جای جای کشور یکی دیگر از دستاورد های بزرگ انقلاب اسلامی که قابل مقایسه با هیچ زمانی نیست.

امام جمعه ماسال  پیشرفت علمی را از دیگر نقاط قوت انقلاب اسلامی دانست و تاکید کرد: امروز پایه توسعه و قدرت همین علم است و دیدیم که پیشرفت های علمی کشورمان به حدی حیرت آور بود که بیگانگان را به تعجب وا داشت.

نماینده ولی فقیه در [معیت هلال احمر گیلان ایجاد زیرساخت های فنی و مهندسی را از دیگر عرصه های پیشرفت جمهعوری اسلامی بیان کرد و تصریح کرد: هرگاه بیگانگان این گسترش زیر ساخت هارا از نزدیک دیدند در برابرش اظهار شگفتی کردند.

 

امام جمعه ماسال انعکاس خدمات نظام به مردم را ضروری عنوان کرد و گفت: عنوان نمودن خدمات منت نهادن به مردم نیست بلکه وقتی مردم بدانند مسئولینشان در این شرایط سخت تحریم ها اینگونه به آنان خدمت می‌کنند دلدادگی شان به نظام خودشان بیشتر می سود.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به انتقال آرمان های انقلاب اسلامی ایران به نسل های بعدی و سایر ملل جهان، بیان کرد:  این از افتخارات نظام است که نسلی همچون احمدی روشن ها و حججی ها بدون آنکه امام و انقلاب و جنگ را ببینند تربیت کرد.

امام جمعه ماسال افزود: آگاهی، قدرت تجزیه و تحلیل و نقش آفرینی مردم در مسایل گوناگون یکی از برکات انقلاب اسلامی ایران بوده است.  پیش از انقلاب اسلامی مردم نه نقشی در مسایل گوناگون کشور داشتند و نه اطلاع دقیقی از آن.

وی ادامه داد: دنبال کرن خط و نشان امام راحل (رض) که همان خط ایستادگی در برابر سلطه جویان و زیاده خواهان است، تنها راه ادامه انقلاب و حفظ دستاورد های آن است.

امام جمعه ماسال با اشاره به شکسته شدن حکومت نظامی در روز ۲۱ بهمن سال ۱۳۵۷ به دستور امام خمینی (ره) گفت: خیلی ها از جمله مرحوم طالقانی واسطه شدند تا به واسطه احتمال کشتار گسترده مردم توسط رژیم امام را از این دستور منصرف کنند اما امام در پاسخ به آقای طالقانی فرمودند از کجا می دانی که این دستور از ناحیه من بوده است.

حجت الاسلام موسوی شرکت مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را نشانه حمایت از نظام اسلامی دانست و تاکید کرد: دشمن به دنبال ایجاد یاس در میان مردم است اما باید بداند این مردم همان کسانی هستندکه حماسه ۹ دی را خلق کردند.

امام جمعه ماسال با اشاره به دیدار اخیر رهبر انقلاب با همافران اظهار داشت: ایشان در این دیدار فرمودند باید با مفسدان در حکومت برخورد جدی تری شود. به تعبیر رهبری مردم از نارسائی ها گلایه ندارند از تبعیض و فساد و شکاف طبقاتی گلایه مندند.

خطیب نماز جمعه ماسال تحرکات دشمن در خصوص حمله به احکام اسلامی همپون حجاب و نهادهایی همچون نمازجمعه و سپاه را تلاشی در جهت به حاشیه بردن ۲۲ بهمن دانست و تاکید کرد: آیا نهادی همچون نماز جمعه که در این سالها منشا برکات بسیاری بوده است شایسته تخریب و تضعیف است؟

وی با اشاره به نشست ۷ هزار نفر از کشیشان و پیروان دین مسیحیت برای یافتن راهی برای مقابله با اسلام گفت: در این نشست جمع بندی نظرات ۷۰۰۰ نفر به یک نظریه رسید و آن هم این بود که اگر بی حجابی و آلودگی های اخلاقی در جامعه اسلامی وارد کنیم، جوامع اسلامی خود بخود مضمحل خواهند شد.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به حملات اغتشاشگران در ماه‌های اخیر به دفاتر ائمه جمعه و پایگاه های مقاومت اظهار داشت: امروز مسئولی که در راستای تضعیف جایگاه امامت جمعه کاری کند، در راه تقویت اغتشاشگران حرکت کرده است.

وی افزود: من سربسته می گویم؛ ۲۲ بهمن باید محور انسجام و وحدت باشد. بزرگترین هنر هر مسئولی این است که در محور وحدت حرکت کند. امروز اگر کسی بخواهد به نحوی از انحا محور وحدت را از بین ببرد و ایجاد تفرقه و تشتت کند، باید بداند که هزینه و تبعات بعدی اش را خواهد پرداخت.

امام جمعه ماسال با بیان اینکه ما به دنبال وحدت، تعامل و همدلی هستیم، گفت: امام جمعه وظیفه اش جمع کردن همه بر محور وحدت است اما اگر کسانی چنین چیزی را نخواهند همه هزینه ها و تبعاتش به عهده خودشان است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گیلان ضمن تقدیر از مواضع ریاست جمهوری در بازدید از باغ موزه دفاع مقدس در تهران گفت: ایشان در این بازدید از بنیه دفاعی کشور دفاع کردند و گفتند اگر زمانی بخواهیم سلاحی را بسازیم یا بخریم از کسی اجازه نمی گیریم و در این راه با کسی مذاکره نداریم.

وی افزود: این سخنان ناظر به اظهار نظر اخیر رئیس جمهور فرانسه است. او که در روزهای آتی به ایران سفر می‌کند گفته بود بعد از دیدار با همتای ایرانی در نشستی مطبوعاتی آمادگی ابران برای مذاکره درباره توان تسلیحاتی اعلام می شود. از رئیس جمهور محترم تقدیر می‌کنیم که در برابر این موضوع قاطعانه ایستادند.

انتهای پام /


تست
تست