چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ , 16 January 2019
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۹۶
ساعت انتشار : ۱۱:۲۷ ب.ظ
چاپ مطلب
رئیس مرکز فنی و حرفه ای ماسال:

توسعه‌ی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مدیون انقلاب شکوهمند اسلامی است

رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان ماسال بکارگیری بخش خصوصی در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای را از لوازم توسعه در این حوزه دانست و گفت: پس از انقلاب اسلامی بیش از ۱۷۰۰۰ آموزشگاه آزاد خصوصی در سطح کشور تاسیس شده است.

جواد فصیحی رئیس مرکز فنی و حرفه ای امام سجاد (ع) ماسال در گفتگو با ماسال نیوز، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور وابسته به وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی متولی آموزش‌های مهارتی غیر رسمی در جامعه است.

فصیحی با بیان اینکه این سازمان بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی رشد چشمگیری در جوانب مختلف داشته است، اظهار داشت: این سازمان در سال ۱۳۵۹ از ادغام سه واحد آموزشی ، اداره کل تعلیمات حرفه ای وزارت کار ، صندوق کار آموزی و کانون کار آموزی بنام سازمان آموزش فنی و نیروی انسانی تشکیل گردید.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان ماسال تغییر نام این مرکز به طور رسمی به سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور را مربوط سال ۱۳۶۰ دانست و عنوان کرد: بعد ار رسمیت یافتن سازمان با عنوان مشخص، گسترش آموزش فنی حرفه ای در سطح کشور آغاز شد.

وی افزود: با هدف توسعه آموزش‌های فنی حرفه ای بعد از انقلاب اسلامی بیش از ۶۰۰ مرکز آموزش فنی حرفه ای در کشور تاسیس شده است.

فصیحی بکارگیری بخش خصوصی در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای را از لوازم توسعه در این حوزه دانست و گفت: پس از انقلاب اسلامی بیش از ۱۷۰۰۰ آموزشگاه آزاد خصوصی در سطح کشور تاسیس شده است.

رئیس مرکز فنی حرفه ای شهرستان ماسال در خصوص خدمت این مرکز در شهرستان ماسال گفت: در بخش دولتی ۵ کارگاه تاسیسات، عمران، مکانیک خودرو، باغی زراعی و کارگاه سیار صنایع غذایی را داریم که کارگاه صنایع غذایی به صورت سیار در روستاها و در قالب تفاهم نامه ها برگزار می شود .

وی در پایان گفت: همچنین ۲۰ آموزشگاه آموزش مهارت های گوناگون از سوی بخش خصوصی در سطح شهرستان مشغول به کار هستند.

 

انتهای پیام /

 


تست
تست