پنج شنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۸ , 21 March 2019
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۹۶
ساعت انتشار : ۵:۵۰ ق.ظ
چاپ مطلب
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماسال مطرح کرد؛

جزئیات اجرای طرح‌های بوم‌گردی / پیش بینی اعتبارات قابل توجه برای ارتقای گردشگری از طریق طرح های بومگردی

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماسال گفت: پیرو سیاست های کلان دولت تدبیر و امید در حوزه اشتغال و تاکیدات ویژه استاندار گیلان در خصوص اشتغالزایی در حوزه گردشگری، طرح های بومگردی با جدیت در شهرستان ماسال پیگیری می شود.

مجید کوهی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ماسال صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز گفت: طرح بومگردی در راستای ایجاد اشتغال پایدار برای روستائیان و تلفیقی از گردشگری و معرفی فرهنگ، آداب و رسوم هرمنطقه است.

کوهی با بیان اینکه در طرح های بومگردی، محل های اقامت با معماری سنتی و المان های منطبق با فرهنگ هر منطقه ساخته می شود، اظهار داشت: امروزه بسیاری از گردشگران بجای اقامت در هتل های بزرگ و مجلل، به دنبال مجتمع های بومگردی هستند.

وی افزود: پیرو سیاست های کلان دولت تدبیر و امید در حوزه اشتغال و تاکیدات ویژه استاندار گیلان در خصوص اشتغالزایی در حوزه گردشگری طرح های بومگردی با جدیت در شهرستان ماسال پیگیری می شود.

کوهی با بیان اینکه تاکنون بسیاری از متقاضیان در شهرستان اقدام به تشکیل پرونده در این حوزه کرده اند، گفت: علاقه مندان به راه اندازی طرح های بومگری و استفاده از تسهیلات مرتبط، می بایست ابتدا پرونده خود را در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تشکیل دهند.

وی افزود: پس از اتمام مراحل اداری در بنیاد مسکن و تعیین وضعیت زمین، متقاضیان باید در سامانه کارا ثبت نامه کرده و پس از طی این دو مرحله می توانند جهت ادامه کار به اداره میراث فرهنگی شهرستان مراجعه کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ماسال اعتبارات پیش بینی شده برای اجرای طرح بومگردی را قابل توجه ارزیابی کرد و گفت: همانطور که استاندار محترم  گفتند نیمی از توان خود را برای  رونق گردشگری در استان خواهم گذاشت، ما هم در تلاش هستیم تا در سال اقتصادی مقاومتی، سهمی در زمینه اشتغالزایی در این حوزه داشته باشیم.

 

انتهای پیام /


تست
تست