چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ , 12 December 2018
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۹۶
ساعت انتشار : ۸:۵۱ ب.ظ
چاپ مطلب
هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا؛

پرسپولیس با شکست الوصل، صدرنشین شد/ اولین امتیاز گل‌نزن‌ترین تیم آسیا مقابل الجزیره

تیم فوتبال پرسپولیس در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا برابر الوصل امارات به پیروزی رسید تا در صدر جدول گروه سوم قرار بگیرد.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از راه دانا؛ پرسپولیس در سومین بازی‌اش در لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۷:۱۵ در ورزشگاه آزادی و در حضور ۳۳ هزار ۱۷۰ تماشاگر( طبق اعلام بلندگوی ورزشگاه) به مصاف تیم الوصل امارات رفت که  بازی با نتیجه ۲ بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید. پرسپولیس با این پیروزی ۶ امتیازی شد و به صدر جدول گروه C صعود کرد. شاگردان برانکو به لطف تفاضل گل بهتر در صدر جدول قرار گرفته‌اند. نسف قارشی و السد قطر هم ۶ امتیازی هستند. الوصل امارات هم با تحمل سومین باختش تقریبا از گردونه رقابت‌ها حذف شده و شانس اندکی برای صعود خواهد داشت.

داور: علی صباح( از عراق)

کمک داوران: عامر داوود،حیدر عبدالحسن( از عراق)

کارت زرد: علیرضا بیرانوند

کارت قرمز:-

گل: فرشاد احمدزاده( دقیقه ۳۶)، علی علیپور(دقیقه ۴۰ از روی نقطه پنالتی)

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، شجاع خلیل‌زاده، سیدجلال حسینی، فرشاد احمدزاده( از دقیقه ۷۹ احمد نورالهی)، کمال کامیابی نیا، حسین ماهینی( از دقیقه ۷۵ منشا)، محمد انصاری، وحید امیری، علی علیپور، سیامک نعمتی( از دقیقه ۶۸ محسن مسلمان)

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

ترکیب الوصل امارات:الزبی- علی الانصاری- احمد عیسی- عبدالله جاسم- صالح – فاریس( از دقیقه ۵۸ هزاع سالیم)- حمید عباس- البلوشی- کاسرس- خلیل خمیس( از دقیقه ۷۱ مندز) – علی صالح

سرمربی: رودورفو آروآبارنا

شرح بازی:

الوصل امارات در این مسابقه ۹ بازیکن اصلی‌اش را نیمکت نشین کرده است. پرسپولیس هم برای جبران باخت در دربی و همچنین جبران شکست مقابل السد قطر با ترکیبی هجومی بازی را شروع کرد.

دقیقه ۱۵ شوت علی علیپور از داخل محوطه جریمه با اختلاف زیادی از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۲۲ ضربه قیچی برگردان فرشاد احمدزاده از داخل محوطه جریمه با فاصله از کنار دروازه الوصل به اوت رفت.

دقیقه ۳۲ ضربه ایستگاهی الوصل را مدافعان پرسپولیس دفع کردند.الوصل تیم قدرتمندی نشان نداده و بیشتر به کار دفاعی مشغول است و به دنبال گرفتن حداقل امتیاز از این بازی است.

گل اول پرسپولیس: در دقیقه ۳۶ پرتاب اوت دستی بلند ماهینی در محوطه جریمه روی سر سیدجلال حسینی فرود آمد و در نهایت توپ به فرشاد احمدزاده رسید و او هم با یک شوت گل اول پرسپولیس را به ثمر رساند.

گل دوم پرسپولیس: دقیقه ۴۰ دروازه‌بان الوصل روی علی علیپور مرتکب خطای پنالتی شد که این ضربه را خودش تبدیل به گل دوم پرسپولیس کرد.

بازیکنان پرسپولیس بعد از گل دوم به سمت محسن ربیع‌ خواه بازیکن نیمکت نشین رفتند و او را در آغوش گرفتند.

دقیقه ۴۴ شوت سیامک نعمتی از پشت محوطه جریمه از بالای دروازه الوصل امارات به اوت رفت.

نیمه دوم:

دقیقه ۴۶ پرسپولیس  این نیمه را هم هجومی آغاز کرد و نعمتی در موقعیت تک به تک با دروازه بان الوصل قرار گرفت که نتوانست از این فرصت گلزنی استفاده کند.

دقیقه ۵۰ شوت علیپور از پشت محوطه جریمه از بالای دروازه الوصل به اوت رفت.

دقیقه ۵۹ سیامک نعمتی در موقعیت گلزنی قرار گرفت ولی نتوانست به توپ ضربه بزند و به زمین خورد!

دقیقه ۶۶ سیامک نعمتی از ناحیه مچ پا دچار مصدومیت شد. بعد از این اتفاق محسن مسلمان بعد از مدت‌ها در ترکیب پرسپولیس قرار گرفت.

دقیقه ۸۷ بیرانوند روی مهاجم تیم الوصل مرتکب خطا شد که این خطا داخل محوطه جریمه رخ داد اما داور عراقی این پنالتی را ندید و توپ را به پشت محوطه جریمه برد. ضربه کاشته را هم بیرانوند با یک واکنش خوب راهی کرنر کرد.

اولین امتیاز گل‌نزن‌ترین تیم آسیا مقابل الجزیره/ شاگردان ساغلام بدشانس و بی دقت

تیم‌های الجزیره امارات و تراکتورسازی ایران در چارچوب هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا در گروه A از ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه بن‌زاید ابوظبی به مصاف هم رفتند. این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.

با این نتیجه تراکتورسازی نخستین امتیازش را در لیگ قهرمانان آسیا کسب کرد. تراکتورسازی با این امتیاز یک امتیازی شد و در همان رده‌ چهارم باقی ماند، الجزیره هم با چهار امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت و باید منتظر نتیجه نهایی دیدار الغرافه و الاهلی باشد.

نیمه نخست:

نیمه نخست این دیدار بیشتر در میانه‌های میدان جریان داشت و تیم‌ها خطر زیادی روی دروازه‌ها ایجاد نکردند. با این حال تراکتورسازی توانست یکی دو موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه الجزیره داشته باشد.

دقیقه ۲۰: مهدی‌پور از میانه‌های میدان با ارسال یک پاس در عمق خوب، احسان پهلوان را در موقعیت خوبی در مقابل دروازه الجزیره قرار داد. او هم در حالی که پشت به دروازه الجزیره بود با چرخشی زیبا مدافع مقابلش را از پیش رو برداشت تا با علی خسیف دروازه‌بان الجزیره تک به تک شود اما در حالی که او سعی داشت توپ را از بین پاهای خسیف عبور دهد، دروازه‌بان الجزیره این توپ را دفع کرد تا این موقعیت برای تراکتورسازی از دست برود.

دقیقه ۳۵: احسان پهلوان با حرکتی تکنیکی از جناح چپ دو مدافع الجزیره را از پیش رو برداشت و داخل محوطه جریمه الجزیره شد اما در آخرین لحظه که قصد داشت ضربه‌اش را بزند، سالم رشید این توپ را به کرنر زد.

دقیقه ۴۳: بازیکنان الجزیره از جناح راست ارسالی را به محوطه جریمه تراکتورسازی انجام دادند اما مهاجم این تیم به زیر توپ ضربه زد تا توپ از بالای دروازه آلمیدا به بیرون برود.

دقیقه ۴۶: مهدی کیانی با ارسال یک پاس خوب، احسان پهلوان را از میانه زمین در موقعیت تک به تک با خسیف قرار داد اما بازیکن تراکتورسازی نتوانست از این توپ به خوبی استفاده کند و ضربه‌اش با اختلاف کمی از کنار دروازه الجزیره به بیرون رفت.

نیمه دوم:

دقیقه ۴۶: مهدی مهدی‌پور در پشت محوطه جریمه الجزیره توپ را از بین پاهای مدافع این تیم عبور داد تا خودش را در موقعیت خوب شوتزنی قرار دهد. او توانست ضربه خوبی را به سمت دروازه الجزیره بزند اما علی خسیف این توپ را دفع کرد.

دقیقه ۵۹: احسان پهلوان از جناح چپ توپ بلندی را به سمت دروازه الجزیره ارسال کرد که این توپ با عبور از مدافعان الجزیره و مهاجم تراکتورسازی در جناح راست به دانیال اسماعیلی فرد رسید. این بازیکن تراکتورسازی در حالی که فرصت ارسال پاس به بازیکنان دیگر تراکتورسازی داشت اما خودش تصمیم به شوتزنی کرد که ضربه‌اش مماس با دیرک مخالف الجزیره به بیرون رفت.

دقیقه ۶۱: رومارینیو از جناح چپ حرکت انفرادی را آغاز کرد که مدافع پیش رویش را از مقابل برداشت تا با آلمیدا تک به تک شود اما ضربه این بازیکن الجزیره توسط دروازه‌بان تراکتورسازی به خوبی مهار شد.

دقیقه ۶۵: احمد الحشمی از پشت محوطه جریمه تراکتورسازی اقدام به شوت‌زنی کرد که ضربه این بازیکن با اختلاف کمی از بالای دروازه تراکتورسازی به بیرون رفت.

دقیقه ۶۶: علی طاهران در پشت محوطه جریمه الجزیره با پاس مهدی کیانی صاحب توپ شد. این بازیکن جوان تراکتورسازی بلافاصله اقدام به زدن شوت کرد که ضربه‌اش توسط علی خسیف مهار و به کرنر فرستاده شد.

دقیقه ۷۵: الجزیره در موقعیتی عالی در پشت محوطه جریمه تراکتورسازی صاحب ضربه‌ی ایستگاهی شدند. علی مبخوط پشت این ضربه ایستاد و ضربه بسیار خوبی هم به سمت دروازه نماینده ایران زد اما در مقابل، واکنش آلمیدا بهتر از ضربه مبخوط بود تا این توپ توسط دروازه‌بان برزیلی تراکتورسازی دفع شود.

ترکیب تراکتورسازی: جوردی آلمیدا، محمدرضا مهدی‌زاده، محمد نادری، رضا شربتی (گریگوف، ۵۶)، علی طاهران (محمد ابراهیمی، ۷۶)، مهدی مهدی‌پور، مهدی کیانی، احسان پهلوان، دانیال اسماعیلی‌فر و ارسلان مطهری

ترکیب الجزیره: علی خسیف، خلیفه مبارک، مسلم فائز، محمد العطاس، سالم رشید، سالم علی، رومارینیو، یعقوب الحوسانی، محمد جمال، احمد الحشمی و علی مبخوط


تست
تست