سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ , 18 December 2018
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۹۶
ساعت انتشار : ۷:۴۰ ق.ظ
چاپ مطلب
محمود شکری:

اشرافیت و کاخ‌نشینی هیچ‌گونه همخوانی و سنخیتی با ‌آرمان‌های ‌انقلاب اسلامی ندارد

نماینده مردم تالش،‌ رضوانشهر و ماسال در مجلس با تاکید بر اینکه فرهنگ تجمل‌گرایی هیچ سنخیتی با دین اسلام ندارد گفت:‌ دست درازی به بیت المال در اصل خیانت به اسلام و آرمان‌های انقلاب است.

به گزارش ماسال نیوز، محمود شکری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت:‌ فرهنگ اشرافیت و کاخ نشینی هیچ همخوانی و سنخیتی با دین مبین اسلام و آرمان‌های ارزشی انقلاب ندارد و هرکسی در این مسیر گام بردارد خائن به اسلام و انقلاب است.

نماینده مردم تالش،‌ رضوانشهر و ماسال در مجلس تصریح کرد:‌ بنده یکی از طراحان این طرح در مجلس هستم و اعتقاد دارم هرگونه ثروت اندوزی که در راستای سوءاستفاده از مقام و مسئولیت تحقق پیدا کرده باید به خزانه و بیت المال اعاده شود.

شکری با تاکید بر اینکه کسب مال باید از راه شرعی انجام شود افزود: این مسئله‌ای است که در دین اسلام و سیره پیامبر اکرم(‌ص)‌ و ائمه اطهار(‌ع)‌ نسبت به آن تاکیدات فراوانی شده و بر مبنای آن هرگونه کسب مال از راه‌های غیر شرعی مردود است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ‌شورای اسلامی عنوان کرد:‌ هر کسی که در برهه‌ای از زمان عهده‌دار مسئولیتی در بدنه دولت و یا سایر نهادهای دولتی می‌شود میزان حقوق و دریافتی‌اش مشخص است بنابراین پس از پایان مسئولیت خود باید جوابگو شبهات باشد.

وی با تاکید بر اینکه بر وجود ارقام نجومی در دریافتی برخی از مسئولان ابراز داشت:‌ اگر فرد مسئول نتواند ثابت کند که این درآمد و ثروت از راه فعالیت اقتصادی مشخص و شفاف به‌دست آمده متخلف بوده و باید مجازات‌های لازم نسبت به وی اعمال شود.

شکری احترام به شخصیت و آبروی افراد را مهم دانست و بیان داشت:‌ با اجرای این طرح که نقطه امیدی در جهت کسب اعتماد عمومی و تلاشی در جهت احقاق حقوق از دست رفته است می‌توانیم امیدوار به اجرای صحیح و عدالت‌گونه قانون باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ‌در کشورهای اروپایی که خبری از اسلام نیست با مفاسد اقتصادی به‌شدت برخورد می‌شود بنابراین شایسته نیست چنین اتفاقاتی در کشور ما که بر مبنای پیروی از اسلام ناب بنا شده رخ دهد.

نماینده مردم تالش،‌ رضوانشهر و ماسال در مجلس اظهار داشت:‌ مردم ما را به عنوان مسئولان نظام شناخته و اعتماد کرده‌اند بنابراین غفلت هرکسی که در چنین جایگاهی قرار گرفته آسیب‌ها و صدمات بسیار جبران ناپذیری را در اذهان عمومی ایجاد می‌کند.

شکری ثروت اندوزی برخی از مدیران را زمینه‌ساز فقر در جامعه دانست و افزود:‌ هرچه قدر کارگزاران یک کشور در فکر مال اندوزی و کسب مال نامشروع باشد به همان میزان جامعه نیز از توسعه عقب افتاده و بستر ایجاد فقر در آن مهیا می‌شود.

وی ضمانت اجرایی این طرح را متذکر شد و خاطرنشان کرد‌:‌ این طرح هنوز به صحن علنی مجلس وارد نشده اما مانند تمام طرح‌ها و قوانینی که در مجلس مصوب می‌شوند قطعا ضمانت‌های اجرایی لازم جهت اجرای صحیح و کامل آن نیز پیش‌بینی ‌می‌شود.


تست
تست