چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ , 12 December 2018
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۹۶
ساعت انتشار : ۹:۲۰ ق.ظ
چاپ مطلب

پشت پا زدن شیرازی‌ها به شعارهای رهبر اصلی خود / جریان سید صادق شیرازی و شعار دروغین وحدت شیعیان

فرقه شیرازی‌ها بعد از رحلت رهبر اصلی‌شان حتی از شعارهای صریح آن مرحوم مثل وحدت اسلامی، ولایت فقیه و آرمان فلسطین دست برداشتند و امروزه شعار وحدت شیعه برای رویارویی با اهل سنت را سر می‌دهند.

به گزارش ماسال نیوز، اسلام ملکی معاف کارشناس مذهبی و از فعالان رسانه‌ای در واکنش به تحرکات اخیر فرقه شیرازی در حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن نوشت:

آقایان شیرازی‌ها شعار «وحدت شیعیان» را سر می‌دادند و می‌دهند در حالی که خودشان از آغاز در عراق با آقای خویی و شهید صدر و خاندان حکیم و سایر مراجع نجف در ستیز بودند، در لبنان با امام موسی صدر درگیری داشتند و هنگامی که از ترس صدام از عراق به ایران کوچیدند به بهانه «حلال شدن شطرنج» و برخی از اختلافات فتوایی دیگر با امام خمینی (ره) با جمهوری اسلامی زاویه گرفتند.

بعد از رحلت سید محمد شیرازی حتی از شعارهای صریح آن مرحوم مثل وحدت اسلامی، ولایت فقیه و آرمان فلسطین دست برداشتند و امروزه شعار وحدت شیعه برای رویارویی با اهل سنت را سر می‌دهند و البته تشیع را نیز در «قمه زنی» خلاصه می‌کنند و «برخی از مراجع شیعه» را به «انحراف از تشیع و غلتیدن به آغوش وهابیت»!! متهم کرده‌اند!

اکنون کار به جایی رسیده که حسین شیرازی (پسر سید صادق) «مخالفت ولی فقیه با قمه‌زنی» را «بی‌حرمتی به شخص امام حسین ع توسط فرعون» می‌نامد و «دفاع مقدس» را «نامقدس» وانمود می‌کند! یعنی ۲۵۰ هزار شهید ایرانی که در مقابل تجاوز صدام به سوی امام حسین ع شتافتند کاری خطا کرده بودند و جهادشان عاری از قداست بوده؟! طبعاً این اوج ناسپاسی طیف شیرازی‌ها نسبت به ملت شهیدپرور ایران است؛ ملتی که به شیرازی‌ها پناه داد تا در کشورهای عربی به دست مزدوران صدام به قتل نرسند.

وقتی دادگاه ویژه روحانیت آقای حسین شیرازی را احضار می‌کند او از حضور در دادگاه امتناع می‌کند تا مأموران برای دستگیر کردنش پیش‌قدم شوند و زمینه «مظلوم‌نمایی» فراهم گردد. حالا این مظلوم‌ها!! در تعداد کثیری از شبکه‌های ماهواره‌ای که با وجوهات تجار کویتی و عربستانی تأسیس کرده‌اند مدعی شده‌اند که جمهوری اسلامی، سید حسین شیرازی را با خشونت دستگیر کرده شبیه حضرت زهرا (س)!!!

آری شعار شیرازی‌ها درباره «وحدت بین شیعیان» یک دروغ برای فریب افکار عمومی بود.

اگر شیرازی‌ها طرفدار وحدت شیعه‌اند چرا پرچم تنها حکومت شیعه جهان را از فراز سفارت ایران در لندن پایین می‌کشند؟!

اگر معتقد به وحدت شیعیان هستند چرا به امام خمینی (ره) که مرجع محبوب عموم شیعیان بودند تهمت می‌زنند و حسین شیرازی مدعی می‌شود که «خمینی مردم را برده‌ی خود می‌دانست»!!

آیا چنین تهمت زشت و علنی به مرجع اعلای شیعیان برای وحدت شیعیان بوده؟!!

بگذریم که این جریان شیرازی‌ها از حدود نیم‌قرن پیش تاکنون با عموم مراجع و پیشوایان شیعه در ستیز بوده است و احیاناً از تهمت و شایعه‌پراکنی نسبت به جریان‌های اصلی تشیع خودداری نورزیده است. این بی‌تقوایی‌ها آیا با هدف «وحدت شیعیان» بوده یا از روی «حسادت و رقابت برای کسب وجوهات شرعی تجار شیعه عرب و..»؟

رضوان خدا بر همه مراجع و علمای بزرگ شیعه که طی نیم قرن اخیر آماج توهین‌های شیرازی‌ها بوده‌اند؛

رضوان خدا بر امام خمینی، آیت‌الله خویی، شهید آیت‌الله صدر، امام موسی صدر و خاندان حکیم و سایر مراجع نجف و قم و لبنان.


تست
تست