جمعه ۰۲ فروردین ۱۳۹۸ , 22 March 2019
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۹۶
ساعت انتشار : ۲:۴۹ ب.ظ
چاپ مطلب
دستان خالی کارگران در آستانه بهار؛

کارگران سد کارون چهار از ۶ تا ۹ ماه حقوق معوقه دارند

یک منبع کارگری در استان چهارمحال و بختیاری، گفت: با اینکه در روزهای پایانی سال قرار داریم کارگران سد کارون چهار از ۶ تا ۹ ماه حقوق نگرفته‌اند و خانواده های کارگران با مشکلات سختی دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش ماسال نیوز، یک منبع کارگری در استان چهارمحال و بختیاری عصر امروز در گفتگو با خبرنگار ۸دی با بیان اینکه کارگاه سد کارون ۴ در این استان با حدود ۶۰۰ کارگر فعال است اظهار داشت: متأسفانه با وجود اینکه کمتر از ۱۰ روز تا عید نوروز باقی مانده است دستان کارگران این کارگاه خالی است.

وی افزود: بیشتر کارگران سد کارون چهار از ۶ تا ۹ ماه حقوق معوقه دارند و با وجود انجام کار سنگین در مقابل زن و بچه‌هایشان شرمنده هستند.

این کارگر افزود: برخی کارگران سد از تیرماه امسال تاکنون حقوقی دریافت نکرده‌اند.

این منبع با بیان اینکه کارگران شرکت عمران مارون که در این کارگاه حدود ۵۰ نفر کارگر دارد بهترین وضعیت را دارند و تا پایان دی‌ماه حقوق دریافت کرده‌اند، گفت: کارگران بقیه شرکت‌های فعال در سد از جمله شرکت جهاد توسعه منابع آب که زیر مجموعه شرکت مادر تخصصی آب نیرو هستند از ۶ ماه تا ۹ ماه حقوق معوق دارند این در حالی است که در مواقعی کارگران را به بهانه تعدیل نیرو کاهش داده اند.

گفتنی است فاز اول سد کارون ۴، تیرماه سال ۹۰ با حضور رئیس‌جمهور وقت افتتاح شد و از همین سال در کارگاه‌های این سد تعدیل نیرو صورت گرفت و بسیاری از کارگران مجبور به ترک کارگاه شدند.


تست
تست