شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ , 16 February 2019
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۹۶
ساعت انتشار : ۲:۳۸ ب.ظ
چاپ مطلب
فرماندار ماسال در جلسه شورای اداری شهرستان:

تنها ۱۲ دستگاه شهرستان برنامه عملیاتی سال ۹۷ را ارایه کرده‌اند / چند رئیس اداره یک مادر شهید را برای ۲ تیر برق اسیر کردند

فرماندار ماسال گفت: از دستگاههای شهرستان گزارش عملکرد 96 و برنامه عملیاتی سال 97 را خواسته ام اما 23 دستگاه گزارش عملکرد ارایه و برنامه عملیاتی را تنها 12 دستگاه اعلام کرده‌اند.

به گزارش ماسال نیوز، محمدجواد عامر صبح امروز در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان ماسال در سالن اجتماعات فرمانداری ضمن تسلیت درگذشت مادر شهید آقایاری اظهار داشت: چند روز پیش و قبل از فوت ایشان سعادت پیدا کردیم و در منزل این مادر شهید حاضر شدیم که در آن توسط اعضای خانواده شهید جمله ای مطرح شد که ما را ناراحت کرد که با توجه به آن دستور دادیم تا بعد از مراسم هفتم مادر شهید این کار انجام شود.

وی افزود: خانواده این شهید گفتند دو سال است که می دویم دنبال دو تیر برق برای کوچه مادر شهید آقایاری و در این مدت چندین رئیس آمدند و رفتند و این کار صورت نگرفت. طوری که از رئیس بنیاد شهید و اداره برق جدید راضی نبودند. در آنجا من از دوستان درخواست کردیم که شنبه این تیربرق ها را بزنند. متأسفانه فردای آن روز ایشان به رحمت رفتند. فیلمی به نام شیار ۱۴۳ ساخته اند که رهبر معظم انقلاب هم از این فیلم تقدیر کرده اند.

فرماندار ماسال ادامه داد: من شیار ۱۴۳ را پنج بار دیده ام و هر بار که این فیلم را می بینم بغض گلوی من را می‌گیرد. امروز من به عمد به خاطر اینکه برنامه خودمان را در سال ۹۷ ببینیم تیکه آخر فیلم را برای نمایش آماده کرده ایم که ببینید.

عامر پس از نمایش بخش کوتاه پایانی فیلم شیار ۱۴۳ اظهار کرد: متأسفانه جلسه پایانی سال تلخ شد؛ ما اینجا نشسته‌ایم تا مادر شهیدی را برای ۲ تا تیر برق اسیر کنیم؟ امیدوارم که از خداوند طلب استغفار کنیم و بتوانیم فردای قیامت شرمنده شهدا نشویم.

وی با بیان اینکه در شروع کار خودم اعلام کردم که دستگاه ها عملکرد خودشان را تا پایان بهمن ۹۶ به فرمانداری و برنامه عملیاتی شان برای سال ۹۷ تا پایان اسفند ارایه کننند ادامه داد: ۲۳ دستگاه گزارش عملکرد ارایه کردند و برنامه عملیاتی را تنها ۱۲ دستگاه اعلام کردند من نگران اجرا نشدن نماینده عالی دولت در شهرستان نیستم اما با نهایت ادب و احترام اعلام می کنم در همکاری بعضی از ادارات باید تجدید نظر کنم و این کار را حتما در سال ۹۷ انجام خواهد داد.

فرماندار ماسال افزود: دستگاهی که برنامه نداده است در کمیته برنامه ریزی در سال ۹۷ پولی نخواهد داشت و من در حرفم جدی هستم. از دهیاران شهرستان بپرسید که از آن ها درخواست کردم و انجام ندادند والان یک هفته است که حساب آن را بسته ام.

عامر گفت: اینکه رهبر انقلاب حرف از اقتصاد مقاومتی می زنند ما باید در این راستا جلوی بعضی از هزینه‌ها را بگیریم متأسفانه برخی معلوم نیست که چه برداشتی از فرمایشات ایشان دارند.

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر و نقش شبکه های اجتماعی در تحریک آشوبگران اظهار کرد: ۱۰ سال قبل رهبر انقلاب فرمودند شبکه ملی اطلاعات و اینترانت را راه اندازی کنید امسال که می خواستند شبکه فضای مجازی (تلگرام) را ببیندند خیلی ها گفتند که در اینجا ۱۵۰ هزار نفر دارند کار می کنند و اشتغالشان به این وابسته است و دچار بیکاری می شوند. خوب سوال من این است که اگر این اشتغال به ۲ میلیون نفر رسید و بعد به ۱۵ میلیون نفر رسید و خودشان قطع کردند ما بعدا باید چکار کنیم؟ ۱۵ سال قبل آقا فرمودند فضای مجازی را جدی بگیرید. چکار کردیم. امروز ما در بحث اقتصاد مقاومتی چکار می کنیم.

فرماندار ماسال تأکید کرد: مسئولان ادارات باید گزارش مکتوب به من بدهند که در بحث اقتصاد مقاومتی در سال ۹۶ چکار کرده اند. چه قدمی در این راه برداشته اند. دولت الکترونیک برای صرفه جویی و تسریع در کار مردم راه اندازی می شود.

عامر با بیان اینکه هنوز ۱۴ دستگاه در ماسال در سیستم دولت الکترونیک متصل نشده اند گفت: تا ۱۵ اردیبشت ۹۷ این دستگاه‌ها برای اتصال به سیستم دولت الکترونیک فرصت دارند و اگر تا این تاریخ این کار انجام نشد ادارات دیگر به هیچ عنوان حق پاسخگویی به مکاتبات این نهادها را نخواهند داشت. اگر امکانات انجام این کار را ندارید با مدیران کل خودتان هماهنگ کنید.

فرماندار ماسال در ادامه با بیان اینکه در دهه فجر امسال برخی ادارات پروژه ای برای افتتاح نداشتند و این اولین نمره منفی مسئولان این ادارات بود افزود: با پیگیری های آقای شکری و موافقت آقای نوبخت ۱۲ میلیارد تومان برای ستاد بحران استان برای حوادث غیرمترقبه در نظر گرفته شد که ۶ میلیارد تومان تخصیص پیدا کرد اما برای شهرستان ماسال از این مبلغ فقط ۴۳۰ میلیون تومان تخصیص پیدا کرده است و ادارات باید برای جذب این مبلغ پیگیری کنند.

عامر ادامه داد: جلسات شورای اداری جای سخنرانی نیست. آقایان باید مشکلات خودشان را بگویند و اگر مشکلی با اداره‌ای دارند باید طرح کنند و در همین جا باید این مشکلات حل و فصل شود و اگر مواردی بود دستگاه‌ها باید در همین جا مطرح کنند.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷ احتمال بروز خشکسالی زیاد است افزود: از رسانه‌ها انتظار دارم امسال در بحث بحران آب جدی باشند و در این خصوص اطلاع رسانی کنند و از مردم بخواهند با استفاده از بارش های همین روزها شخم زمستانی را بزنند.

فرماندار ماسال در پایان با بیان اینکه دستور داده است در فرمانداری در خرید لوازم از صنایع دستی و تولیدات شهرستان استفاده کنند از مسئولان شهرستان خواست آن ها نیز اولویت را در خرید صنایع دستی شهرستان قرار دهند و در صورت نبود لوازم بومی از دیگر لوازم وطنی استفاده کنید.


يک ديدگاه

  1. سید گفت:

    درودبی کران برفرماندارعزیز

تست
تست