چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ , 20 March 2019
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردین ۹۷
ساعت انتشار : ۲:۰۵ ب.ظ
چاپ مطلب
رئیس محیط زیست ماسال در گفتگو با ماسال نیوز:

فاجعه محیط زیستی حاشیه خالکایی را نمی توان به زمان سپرد / شهرداری ماسال برای حل مشکل باید جدیت به خرج دهد

رئیس اداره محیط ماسال گفت: دپوی زباله در حاشیه رودخانه وضعیت فجیعی پیدا کرده است و دوستان شهرداری باید درباره این مشکل تصمیم جدی بگیرند.

رامین زراعتی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز درباره وضعیت حاشیه رودخانه خالکایی و دپوی زباله در این محل اظهار داشت: در زمانی که بنده در مسئولیت ریاست اداره محیط زیست ماسال منصوب شدم با دو مسئله دپوی زباله شهر ماسال و شهر شاندرمن مواجه شدم و در همین خصوص با شهرداران دوره قبل چندین بار به دادگاه رفتیم و اخطاریه محیط زیستی درباره این موضوع صادر کردیم.

وی افزود: خوشبخانه در دوره شهردار و شورای جدید مشکل دپوی زباله در حاشیه رودخانه مرغک شاندرمن حل شد و ما اکنون هیچ گونه دپویی در این شهر نداریم و در این خصوص بارها از شهردار و شورای شهر شاندرمن تشکر کرده ایم.

رئیس اداره محیط زیست ماسال ادامه داد: در ماسال زمین های مختلف برای دپوی زباله تعرفه کردند اما این زمین ها مناسبت نبود و با توجه به محدودیت های مالی به دنبال تهیه زمین از محل منابع طبیعی بودند اما هنوز به نتیجه نرسیدند.

زراعتی با تشکر از ماسال نیوز بابت پیگیری مسئله محیط زیستی حاشیه رودخانه خالکایی ماسال اظهار کرد: مشکل دفن زباله در حاشیه خالکایی را باید به فوریت حل کرد و این مسئله را نمی توان به زمان سپرد و در همین خصوص در هفته آتی یک جلسه با حضور فرماندار محترم شهرستان داریم.

وی گفت: دپوی زباله در حاشیه رودخانه وضعیت فجیعی پیدا کرده است و دوستان شهرداری باید درباره این مشکل تصمیم جدی بگیرند و قبل از هر کاری باید وضعیت پراکنده شدن زباله به داخل رودخانه رسیدگی کنند و این زباله ها را تمیز کنند.

دبیر ستاد پسماند شهرستان ماسال با اشاره به خرید پکیج‌های سیستم تصفیه فاضلاب توسط اداره آب و فاضلاب شهری ادامه داد: مشکل فاضلاب شهرستان با نصب و راه اندازی این پکیج ها حل خواهد شد و فاضلاب شهری تسویه می شود.

زراعتی با بیان اینکه قوای حاکمیتی به تنهایی نمی توانند مشکل زباله را حل کنند افزود: متأسفانه مردم بومی نیز بصورت دستی و یا با نیسان اقدام به تخلیه زباله در حاشیه رودخانه می کنند و این مسائل به اندازه ای زیاد است که قابل کنترل نیست.


2 ديدگاه

  1. لیثی حبیبی - م. تلنگر گفت:

    سلام
    موضوع فقط کم کاری، بی توجهی و یا ندانمکاری نیست؛ بلکه نوع جمع آوری زباله نیز بسیار مهم است. زباله اگر تفکیک شود و جمع آوری آن نظم یابد، نه فقط این مشکلات پیش نمی آید بلکه باعث اِشتغال زایی و سود دهی می شود. به این موضوع در پست بعدی «جنگلِ مظلوم» خواهم پرداخت.

    در ضمن این متن در ادامه ی آخرین پست «جنگلِ مظلوم» منتشر شد.

  2. لیثی حبیبی - م. تلنگر گفت:

    آلوده شدن اطراف رودِ ماسال با زباله و یافتن راهِ چاره(پست جدیدِ وبگاهِ «جنگلِ مظلوم»)

تست
تست