پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ , 07 December 2023

تاریخ انتشار : ۲۴ فروردین ۹۷
ساعت انتشار : ۴:۳۴ ب.ظ
چاپ مطلب
انتقادات تند امام جمعه ماسال از طرح مباحث ساختارشکنانه در نشست حامیان شهرستانی دولت؛

کسی جز ضدّانقلاب این سخنان را نمی‌زند / دولت حامی ضد انقلاب ندارد، مسئولین سریعا موضع‌گیری کنند

امام جمعه ماسال ضمن قرائت بخش هایی از سخنان ساختارشکنانه مطرح شده در نشست حامیان شهرستان دولت، گفت: فتنه خط قرمز ماست و همه مسئولین باید در این خصوص موضعگیری کنند.

به گزارش ماسال نیوز؛ حجت الاسلام سید هادی موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته ماسال با اشاره به در پیش بودن عید بزرگ مبعث گفت: این عید حقیقتا بزرگترین عید اسلام است.

امام جمعه ماسال با بیان اینکه دنیای امروزی به ظاهر متمدن است اما در باطن آن جاهلیت نوین ساری و جاری است، تاکید کرد: در رواتی داریم که پیامبر اکرم (ص) فرمود من بین دو جاهلیت مبعوث شدم یعنی یکی جاهلیت قبل از بعثت و دیگری همین جهالت های امروز که در آن پرچم حقوق بشر و حاکمیت سازمان ملل بلند است اما در عمل چه جنایت هایی در یمن و سوریه و بسیاری دیگر از کشورهای اسلامی و غیراسلامی رخ می دهد.

حجت الاسلام موسوی مدعیان جهانی حقوق بشر را عامل جنایات بی سابقه جهانی دانست و تاکید کرد: دشمنان هر زمان پیروزی های محور مقاومت را می بینند بازی جدیدی در سطح بین الملل ایجاد می کنند. مثل همین قضایای روز های اخیر در سوریه که در پی شکست داعش ایجاد شده است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گیلان عنوان کرد: ایجاد تقوا، نجات اخلاق بشری، جایگزینی نور بجای ظلمت و ایجاد عدالت اجتماعی از جمله اهداف بعثت پیامبر اکرم (ص) بود.

خطیب نماز جمعه ماسال خاطر نشان کرد: در همین روزهای اخیر در انگلستان اطلاعیه هایی توزیع شده است تحت عنوان روز تنبیه و مبارزه با مسلمانان. ببنید چگونه جاهلیت مدرن نمی تواند مسلمانان را تحمل کند. آنجا نوشته بودند که هر انگلیسی که بتواند یک مسلمان را آزار و اذیت کند، حتی آزارهایی همچون اسیدپاشی، مشمول امتیازاتی می شوید. این آن تمدن نوینی است که غربی ها برای جهان به ارمغان آورده اند.

 

امام جمعه ماسال با اشاره به برخی سخنان مطرح شده در جلسه فرماندار ماسال با حامیان دولت گفت: با همه مشکلاتی که دشمنان در طول این ۴۰ سال برای ما ایجاد کردند و با همه پایمردی های ملت، آیا جوانمردی است که اکنون عده ای دور هم جمع شوند و علیه نظام و انقلاب و روحانیت حرف بزنند؟ آیا این جوانمردی است که انقلاب را متهم به دیکتاتوری می کنیم؟ کجای دنیا انقلاب و حکومتی پیدا می کنید که اولین انتخاباتش تنها چند روز پس از پیروزی انقلاب برگزار شده باشد؟  همان موقع اگر امام می فرمود نوع حکومت را من انتخاب می‌کنم کسی اعتراض می کرد؟ اما امام به مردمسالاری اعتقاد داشت.کجای نظام دیکتاتوری است که شما از این حرف‌های مضخرف می زنید؟

وی با انتقاد شدیداللحن از طرح سخنان ساختارشکنانه در فرمانداری ماسال اظهار داشت: آیا شما با برخی حرف هایی که مطرح کردید بلندگو و حلقوم اغتشاشگران سال ۹۶ نشده‌اید؟ شما نظام را به دیکتاتوری متهم می کنید؟ چقدر انتخابات در این مملکت برگزار شد؟ نظام برای شوراهای روستا هم انتخابات می گذارد آیا این مردمسالاری نیست؟

امام جمعه ماسال ادامه داد: کجا روحانیت برای خودش سهم بیشتری قائل شده است؟ انقلب دچار دیکتاتوری شده است؟ بعد هم کجا این حرف ها را می زنند؛ می روید در مقر دولت در این شهرستان این حرف ها را می زنید؟

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه من عافیت طلبی را نیاموخته ام و حرفم را خواهم زد، اظهار داشت: کسی که می گوید افتخارم این است که از بسیج من را خارج کردند، بعد بیاید بگوید روحانیت و انقلاب اینطور و آنطور است. رهبری و انقلاب و روحانیت را زیر سوال ببرند و ما بنشینیم و نگاه کنیم و حرفی هم نزنیم؟ مگر از روی جنازه من رد بشوید.

امام جمعه ماسال افزود: خیلی حرف ها دارم. قرار نبود حرف بزنم. در آینده حرف دارم و منتظرم. من منتظرم که ببینم مسئولین مربوطه چگونه موضع گیری می کنند. ما فتنه را بر اساس بیانات رهبر انقلاب خط قرمز خود می‌دانیم و با هیچکس در این خصوص تعارف نداریم.

وی ادامه داد: یک آقایی برود در مقر رسمی دولت در شهرستان این حرف ها را بزند؟ اگر فردا آقایان مدعی شدند که این حرف ها غلط است؛ چرا عین حرف ها را ندادید که من درستش را بگویم؟! ببینید یک آقایی در جلسه برگشته این حرف را زده؛ “در قانون اساسی کشور تقسیم قوا به درستی صورت نگرفته است، ما توزیع عادلانه قدرت نداریم! آخوندها در این مملکت قدرت بیشتری برای خود تعریف کرده اند. رهبر آخوند است. خبرگان و رهبری و قوه قضائیه آخوند است. دیدگاه، دیدگاه ایدئولوژیک است”. این یعنی چی؟ اینها همه حرف دارد و باید مسئولین موضعشان را نشان بدهند.

امام جمعه ماسال خاطر نشان کرد: این حرف ها را چه کسی می زند؟ آیا غیر از ضد انقلاب و دشمن این حرف را می زند؟ بعد تحت عنوان حامیان دولت می گویید؟ دولت حامیان ضد انقلاب دارد؟ نه. چرا دولت را متهم می‌کنید.

حجت الاسلام موسوی ضمن هشدار به مسئولین شهرستان تاکید کرد: باید در روزهای آتی دولتمردان ما و همه مسئولین و ادارات موضعشان را نشان بدهند. فتنه خط قرمز ماست. همه مسئولین و حزب اللهی های این شهر موضعشان را نشان بدهند. هیچکس حق ندارد در برابر فتنه های چراغ خاموش، سکوت کند. هرکس سکوت کند خیانت کرده است.

خطیب نماز جمعه ماسال عنوان کرد: موسوی اگر مخالفینی دارد و می گویند باید از اینجا برود چون حاشیه امنیت می‌خواهند. چون می دانند من یک روز هم در این مسئولیت بمانم با عزت می مانم. همه باید موضعشان را نسبت به فتنه مشخص کنند.