چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ , 20 March 2019
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردین ۹۷
ساعت انتشار : ۱۱:۴۸ ب.ظ
چاپ مطلب

چند نکته مهم درباره نشست حامیان دولت در ماسال و حواشی آن

برگزاری جلسه حامیان دولت در ماسال و انتقادات امام جمعه از طرح برخی مباحث ساختارشکنانه  در این نشست، ابهامات و سوالات زیادی را در ذهن مردم ایجاد کرده است. 

به گزارش ماسال نیوز؛ برگزاری جلسه حامیان دولت در ماسال و انتقادات امام جمعه از طرح برخی مباحث ساختارشکنانه  در این نشست، ابهامات و سؤالات زیادی را در ذهن مردم ایجاد کرده است.

در این خصوص بیان چند نکته ضروری است:

 

۱-  در جلسه حامیان دولت دقیقاً چه گذشت؟

این نشست بنوعی یک عیددیدنی و همفکری مجموعه جدید مدیریتی فرمانداری با حامیان سیاسی دولت بود. کلیت مباحث طرح شده در این نشست –مثل همه نشست‌های معمول در فرمانداری‌ها –   در راستای بررسی مشکلات مردم و منطقه بود.

اما سخنان ساختارشکنانه فردی به نام “صاد” در  این نشست –فردی که ید طولایی در حاشیه‌سازی و طرح سخنان ساختارشکن داشته و هیچگونه مسئولیتی در دولت یا سایر ارگان‌ها ندارد- فضای جلسه را ملتهب می‌کند.

متاسفانه فایل صوتی یا خبرنگار مشخصی سخنان این فرد را ثبت نکرده است اما آنچه مشخص است این فرد ساختارشکن کلیت نظام را زیر سؤال برده و به روحانیت و رهبری جسارت می‌کند.

در پی رفتار ساختارشکنانه آقای “صاد”، بسیاری ازحاضرین جلسه لب به انتقاد گشوده و به طرح مباحث حاشیه‌ای  اعتراض کردند.

برخلاف روایت برخی غایبان جلسه، بررسی‌های #ماسال_نیوز نشان می‌دهد سرپرست فرمانداری ماسال به سخنان این فرد واکنش نشان داده و ادعاهای وی را رد می‌کند.

حتی برخی نقل‌ها از خاموش کردن میکروفن این فرد ساختارشکن به دستور فرماندار حکایت می‌کند.

نکته جالب توجه اعتراض بسیاری از حاضرین جلسه به این سخنان است.

در نهایت به گواه بسیاری از حاضرین در جلسه، این فرد ساختارشکن در جلسه منزوی شده و پاسخ سخنان خود علیه روحانیت و رهبری را از بسیاری از حاضران گرفت.

 

۲-  چرا جلسه اینقدر ابهام آفرین شد؟

 

یکی از علل اصلی حاشیه سازی این نشست، عدم دعوت از خبرنگاران همه طیف‌ها  (از جمله #ماسال_نیوز) و عدم انعکاس دقیق محتویات آن است. وقتی شعار شفافیت می‌دهیم باید در یک نشست رسمی که در مقر رسمی دولت در شهرستان برگزار می‌شود خبرنگاران همه طیف‌ها دعوت شوند. متاسفانه در این نشست خبرنگاری که “بخواهد” یا “بتواند” مباحث نشست را به درستی و بی کم و کاست منتشر کند حضور نداشت و همین عامل انتقال اطلاعات ناقص به افراد مختلف شده است.

تا جایی که امام جمعه شهرستان در خطبه‌های نمازجمعه پس از انتقاد از طرح سخنان ساختارشکنانه گفت: “اگر فردا آقایان مدعی شدند که این حرف‌ها غلط است؛ چرا عین حرف‌ها را ندادید که من درستش را بگویم؟!”

این سخن امام جمعه نشان می‌دهد محتویات دقیق جلسه حتی از امام جمعه شهرستان مخفی شده است و وی بر اساس اطلاعات دریافتی (مبنی بر عدم موضعگیری حاضرین و مسئولین) موضعگیری کرده است.

 

۳-  حامیان دولت به بهانه‌های واهی نباید آماج حملات شوند

 

بر خلاف آنچه برخی انتظار داشتند، حامیان مردمی دولت و فرماندار شهرستان در این نشست با هوشیاری خوب، پاسخ فرد ساختارشکن را دادند.

صد البته همه‌ی معتقدان به نظام جمهوری اسلامی، حامیان دولت جمهوری اسلامی هستند اما شماری از شهروندان به واسطه نزدیکی بیشتر با تفکرات سیاسی دولت، به عنوان حامیان دولت تدبیر و امید شناخته‌تر هستند. هوشیاری این حامیان در این نشست شایسته تقدیر است.

نکته دیگر تلاش برخی برای تسری انتقادات امام جمعه از سخنان آن فرد به حامیان دولت است در حالی که در خطبه‌های حجت الاسلام موسوی خواندیم؛ “آیا غیر از ضد انقلاب و دشمن این حرف را می زند؟ بعد تحت عنوان حامیان دولت می گویید؟ دولت حامیان ضد انقلاب دارد؟ نه. چرا دولت را متهم می‌کنید. ”

 

 

۴-  همه یک حرف را زدیم؛ وحدت را حفظ کنیم

 

توهین و حمله غیرمنصفانه به نظام مردمسالار  و روحانیت اصیل و نیروی مردمی بسیج به هیچ عنوان پذیرفته نیست و اقدام فرماندار در پاسخ  به سخنان مطرح شده و سپس موضعگیری قاطعانه امام جمعه در خطبه‌های نمازجمعه و پس از آن واکنش دیگر مسئولان و آحاد مردم در محکومیت توهین به ارزشها، نشانه وفاداری این عزیزان به نظام مقدس جمهوری اسلامیست.

اکنون باید به هوش بود و نگذاشت که برخی خناسان حاشیه ساز، از این فرصت برای ایجاد اختلاف بین مسئولان و در مقابل هم قراردادن مسولان و مردم  استفاده کنند.

خدمت رسانی به مردم وظیفه سنگینی ست بر دوش همه مسئولین و زمان، اندک. در شرایط موجود بهترین کار، پرهیز از اختلافات و تقویت وحدت میان همه مسئولین و مردم است.

 

۵-  فتنه خط قرمز ماست؟!

بله فتنه خط قرمز ماست، همینطور فقر و بی عدالتی و تبعیض. همینطور ولنگاری فرهنگی و وادادگی اجتماعی. همینطور …

همه دست به دست هم بدهیم برای ساختن ایرانی بهتر.

 


يک ديدگاه

  1. شهرام گفت:

    سلام – انصافا فرماندار فردی بسیار کاردان مدیر و مدبر است ایشان در کنار همه خصلت های خوبشان بسیار مودب و پیگیر شدید برای پیشرفت شهرستان نیز هستند

تست
تست