جمعه ۰۲ فروردین ۱۳۹۸ , 22 March 2019
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردین ۹۷
ساعت انتشار : ۹:۱۵ ق.ظ
چاپ مطلب
نگاه آزاد؛

آقای فرماندار! خواهش می‌کنیم طبیعت شهرمان ما را نجات دهید

آقای فرماندار خواهش می‌کنیم به سازمان‌های زیر مجموعه خود دستور بدهید تا در این موارد چاره‌ای بی اندیشند فقط برای ما همین طبیعت باقی مانده است.

به گزارش ماسال نیوز، مجتبی حیدری از فعالان رسانه‌ای شهرستان ماسال در یادداشتی نوشت:

ماسال بهشت گمشده‌ی گیلان است. جمله‌ای زیبا و دل‌فریب که دل هر مسافری را می‌برد تا یک‌بار هم که شده قدم به این شهر بگذارد و از طبیعت زیبا و بی‌نظرش لذت ببرد.

چند صباحی است که شاهد ورود سیل عظیم مسافران و گردشگران به شهرستان ماسال هستیم این ورود مسافر از نگاهی بسیار خوب و قابل تحسین است که باعث گردش مالی و رونق اقتصادی در شهر شده و باعث مسرت است. اما نکات منفی این حضور اندکی بیشتر از نکات مثبت آن است و این امر ناشی از نبود یک طرح و برنامه مدون و معرفی این شهر زیباست که ناشی از عدم درک صحیح مسئولان ذی‌ربط از این امر است. مسافران در بدو ورود به شهر نمی‌دانند که قدم به کجا می‌گذارند چون در ورودی شهر هیچ اطلاعاتی از طریق سمعی یا بصری و تابلو ورودی شهر به آن‌ها القا نمی‌شود. آقای فرماندار اینجا شهر بزرگ‌مردانی است که با قطره‌های خون خود حرمت این شهر را بالا برده‌اند. وقتی در ورودی شهر بدانند به کجا قدم می‌گذارند حرمت نگه می‌دارند و در رفتار خود تجدیدنظر می‌کنند.

آقای فرماندار شما عالی‌ترین مقام سیاسی شهر هستید خواهش می‌کنم به ارگان‌های ذی‌ربط گوشزد کنید تا حداقل تا در ورودی شهر با نصب تابلو مناسب و تصاویر مردان والامقام شهر به گردشگران بیاموزند که حرمت نگه دارند و پرخاشگرانه در شهر رفتار نکنند. اسف‌بارترین قسمت این ورود مسافر بازدید این خیل عظیم از طبیعت و مناظر زیبای ییلاقی است. از هر مسافر ورودی دریافت می‌شود و بدون هیچ دستورالعملی وارد این بهشت زیبا می‌شوند؛ بهشتی که میلیون‌ها سال زمان برده تا تشکیل شده است و رنج‌ها برده شده تا از دست‌درازی غارتگران طبیعت در امان مانده است. حالا مسافران دسته‌دسته می‌آیند شاخه‌های درختان را می‌شکنند و آتش می‌افروزند تا از گرمای آن لذت ببرند. حالا وقتی یادشان برود آتش را خاموش کنند می‌شود فاجعه؛ می‌شود ویرانی که همین چند صباح قبل هکتارها هکتار از این جنگل‌ها در ماسال سوختند و هیچ‌کس نتوانست جلوی این فاجعه را بگیرد. می‌شود جلوی این دست حوادث را قبل از وقوعش با حضور عوامل منابع طبیعی گرفت. حالا که پنج هزار تومان می‌گیرند و در ازایش زباله را از طبیعت جمع می‌کنند و در کنار رودخانه ماسال تخلیه می‌کنند!!!؟؟؟ حداقل به مسافران بگویند روشن کردن آتش در طبیعت ممنوع است.

منابع طبیعی که جلوی ساخت سازهای غیرقانونی را در ییلاقات دوتایکی می‌گیرد حداقل این مورد را انجام بدهد

به مسافران بگوییم پنج هزار تومان ورودی ارزانی خودتان حرمت شهر را که نگه نمی‌دارید حداقل حرمت این طبیعت را حفظ کنید.

برای حفظ این طبیعت رنج‌ها برده شده تا در امان بماند. میلیون‌ها سال طول کشیده تا شکل گرفته است. با مبلغی گزاف نابودش نکنید.

آقای فرماندار خواهش می‌کنیم به سازمان‌های زیر مجموعه خود دستور بدهید تا در این موارد چاره‌ای بی اندیشند فقط برای ما همین طبیعت باقی مانده است که آن هم دارد ذره‌ذره با سهل‌انگاری‌ها و ساخت سازهای غیراصولی بدن مجوز و قارچ گونه از بین می‌رود و هیچ نظارتی به این ساخت سازها در روستاها نمی‌شود.

آقای فرماندار لطفاً به مسئولین امر بگویید در ورودی شهر این حس را به مسافران القا کنند که این شهری که در آن قدم می‌گذارید شهر مردان خیری چون حاج انامقلی ماسالی و سردانی چون پرویز محبی شهید شیرازی شهید دولتی و… است حرمت شهرمان را نگاه دارید.


2 ديدگاه

  1. امین گفت:

    حرف بسیار منطقی و پسندیده ای است . تشکر

  2. م.احمدی گفت:

    سلام کلا تو چنتا رای آورده بودی تو شورای شهر. که اول حرف از اسفناک بودن عوارضی میزنی بعد میگی ۵۰۰۰ میگیرن باید به مردم بگن آتیش درست نکنن مگر وظیفه اونها ارشاد کردن هست!! مگر کسی کف دست خودش را بو کرده بود؟!! اصلا تو که ادعا داری یک فعال رسانه ای هستی چرا تا به حال در کانال یا هر مجموعه خودت هیچ وقت هیچ توسعه ای نکردی به کسی برادر؟ از الان برای تبلیغ شورای شهر زوده

تست
تست