شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ , 16 February 2019
تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ۹۷
ساعت انتشار : ۱۲:۰۴ ب.ظ
چاپ مطلب

پست اینستاگرامی روحانی در مورد فیلتر شدن تلگرام

حسن روحانی رییس جمهور در پیامی در صفحه اینستاگرام خود، سیاست دولت یازدهم و دوازدهم را در مورد ایجاد فضای امن مجازی اعلام کرد.

به گزارش ماسال نیوز؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان حسن روحانی رییس جمهور در پیامی در صفحه اینستاگرام خود سیاست دولت یازدهم و دوازدهم را نسبت به ایجاد فضای امن مجازی اعلام کرد و نوشت: تاکنون هیچ شبکه اجتماعی و یا پیام‌رسانی “توسط این دولت” مسدود نشده و نخواهد شد. فیلتر و مسدودسازی اخیر تلگرام نیز  توسط دولت اجرا نشده و  مورد تأیید دولت نیست.

رئیس جمهور با به روز رسانی صفحه شخصی خود در اینستاگرام اینگونه نوشت:

” سیاست دولت یازدهم و دوازدهم مبتنی بر ایجاد فضای امن مجازی بوده و نه امنیتی؛ و تاکنون هیچ شبکه اجتماعی و یا پیام‌رسان “توسط این دولت” مسدود نشده و نخواهد شد. فیلتر و مسدودسازی اخیر تلگرام نیز نه توسط دولت اجرا شده و نه مورد تأیید دولت است.

برای مسدودسازی پیام‌رسان مذکور در تاریخ ۹۷/۲/۱۰ حکم قضایی صادر و به همه اپراتور‌های موبایل و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی ابلاغ کردند تا آن‌ها رأساً اقدام به اختلال در ارتباط نمایند. (مشابه این اقدام نیز سال گذشته و در دوران انتخابات ریاست جمهوری، برای امکان تماس صوتی تلگرام انجام شده بود.)

عدم طی مراحل قانونی امور اجرایی که با استفاده از ابزار قهریه و قضاییه صورت بگیرد، در تعارض با شعار «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» و در نقطه مقابل دموکراسی قرار دارد.

اگر در عالی‌ترین سطح نظام، تصمیمی برای محدود کردن یا مسدودسازی ارتباطات مردم گرفته شده است، باید صاحبان واقعی این کشور که مردم هستند در جریان امور قرار بگیرند. ”

پست اینستاگرامی روحانی در مورد فیلتر شدن تلگرام

 

انتهای پیام/


2 ديدگاه

  1. شهروند ماسال گفت:

    با سلام
    آقای روحانی رسما اعلام کردند که هیچکاره اند . آقای روحانی چرا توپ را تو زمین دیگری می اندازید . مگر شما رییس شورای عالی امنیت ملی نیستید ؟ چطور در اوایل برجام با مصوبه ی شورا جاسوسانی که در زندان بودن تحویل آمریکا دادید ولی این را انجام ندادید و آن قاضی شجاع مظلومانه همه ی این خسارت را پذیرفت . چون مطمئن هستم شما قلبا” به این اقدام اعتقاد دارید.

  2. محمد گفت:

    سلام. اقای روحانی. مگر نگفتی مشکلات با تدبیر حل میشود. جی شد .؟ گفتی امید. جی شد؟ کلید نشان دادی اندازه قدت. کجا را باز کرد؟ کجا را قفل کرد؟ فقط درب زندانی را باز کرد که داداش جونت و داداش جونش انحا بودند. دیگه بدرد جایی نخورد که نخورد. ترا خدا ما ریشمان رنگ نمیگیره برو ریش خودت را رنگ بزن.

تست
تست