جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ , 22 February 2019
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۹۷
ساعت انتشار : ۳:۴۲ ب.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه ماسال:

دولت مردان کشورمان در دام اعتماد به اروپا نیافتند / تجربه ثابت کرده است که اروپا در مسائل بین المللی با آمریکا همراه خواهد بود

امام جمعه ماسال گفت: تجربه به ما نشان داده است که اروپا همیشه همراه آمریکا بوده است و اتحادیه اروپا در مسائل بین‌المللی آمریکا را تنها نخواهد گذاشت

به گزارش ماسال نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید هادی موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ماسال با اشاره به تحریفات دینی در ادیان مختلف اظهار داشت: بسیاری از ساختارشکنی‌های فردی و اجتماعی، دینی و مفاسد موجود در دنیا به قرائت‌های غلط از دین است.

وی افزود: یکی از کارکردهای حکومت مهدوی نشان دادن چهره واقعی و حقیقی از اسلام و دین است.

امام جمعه ماسال با بیان اینکه در زمان ظهور حضرت ولی عصر (عج) پذیرش دین اصیل برای مردم سخت و دشوار خواهد بود گفت: این دشواری به حدی است که مردم تصور می‌کنند که امام زمان (عج) برای آن‌ها دین جدید و تازه‌ای آورده‌اند و امام صادق (ع) در همین خصوص فرموده‌اند زمانی که حجت ما ظهور می‌کند مردم را دعوت به چیز جدید می‌کند همان‌طور که پیامبر مردم به چیز جدیدی که همان اسلام واقعی بود دعوت کرد.

حجت‌الاسلام موسوی ادامه داد: منظور از دین جدید این است که احکام و آموزه‌های دینی را که حضرت ارائه می‌کند یا موضوع آن‌ها در عصر پیامبر (ص) وجود نداشته است و یا احکامی که به مسلمانان ابلاغ شده بود با اعمال نظرات شخصی برخی افراد تغییر داده شده بودند و امام (عج) این احکام را به درستی به مردم ارائه خواهند کرد.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) اسلام واقعی و اسلام کذایی را با دو عنوان اسلام ناب محمدی (ص) و اسلام آمریکایی به مردم معرفی کردند اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم بین این دو اسلام تمیز دهیم باید با ویژگی‌ها و مؤلفه‌های اسلام آمریکایی و اسلام ناب آشنا باشیم.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان گیلان افزود: اولین ویژگی اسلام حقیقی ظلم‌ستیزی است و مبارزه با همه ظالمین و متسکبرین عالم و حمایت از همه مظلومین و مستضعفان عالم از برنامه‌های اسلام ناب است. همان‌طور که امام علی (ع) در نامه به حسن و حسین (ع) می‌فرمایند کونوا لِلظّالِمِ خَصمًا وَ لِلمَظلُومِ عَونًا.

امام جمعه ماسال تأکید کرد: امروز مصداق اتم ظالمین عالم دنیای سلطه و آمریکاست و مصداق اتم مظلومین فلسطین، سوریه و … است.

وی دومین ویژگی حکومت مهدوی را اجرای حدود الهی عنوان کرد و گفت: عدالت محوری سومین ویژگی حکومت امام زمان (عج) و از وظایف این حکومت است که حتی در برابر دشمنان نیز تعمیم پیدا می‌کند.

حجت‌الاسلام موسوی خدامحوری را چهارمین ویژگی حکومت امام عصر (عج) دانست و ادامه داد: در اسلام آمریکایی دوستی با دشمنان خدا و معاندین و مخالفین اسلام هیچ منعی ندارد و حتی تشویق هم می‌شود و عملکرد دولت‌های وهابی منطقه گواه همین مورد است.

امام جمعه ماسال با بیان اینکه در اسلام آمریکایی اشداء علی الکفار معنی ندارد گفت: در این اسلام رحمت و مروت وجود ندارد و پیروان آن نه تنها اشداء علی الکفار ندارند بلکه اینها حتی نسبت به مسلمانان اشدا دارند.

وی سلطه‌پذیری را دیگر ویژگی اسلام آمریکایی دانست افزود: اسلام ناب اجازه سیطره کفار بر مسلمانان را نمی‌دهد اما پیروان اسلام آمریکایی به راحتی سلطه کفار را می‌پذیرند و با اینکه پیامبر در صدر اسلام حکومت تشکیل داد و دستگاه‌های اجرایی برای این حکومت تدوین کرد اما آن‌ها شعار جدایی دین از سیاست سر می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان گیلان ادامه داد: روشنفکران مسیحی با شعار جدایی دین از سیاست بلای امروز را بر سر مسیحیت آورده‌اند.

حجت‌الاسلام موسوی با بیان اینکه در اسلام آمریکایی خواندن دعای کمیل ثواب دارد اما نباید وارد مسائل حکومت‌داری شد تأکید کرد: در اسلام آمریکایی به بهانه حق زن و آزادی زنان شعار آزادی مطلق سر داده می‌شود و با این شعار زنان را مورد تجاوز و سوء استفاده قرار می‌دهند.

امام جمعه ماسال در ادامه ضمن گرامیداشت سالروز حماسه سوم خرداد و آزادی خرمشهر اظهار کرد: اگر امروز ایران در جهان عظمت و قدرت دارد و جمهوری اسلامی امن‌ترین کشور منطقه است به دلیل جان‌نثاری شهدا و رزمندگان در جنگ تحمیلی است.

وی با بیان اینکه امروز دشمن به دنبال ایجاد خلل در امنیت پایدار و اقتدار نظام جمهوری اسلامی است ادامه داد: ما باید امروز به آمریکا حق بدهیم که از ایران عصبانی باشد چرا که قبل از پیروزی انقلاب ایران حیات خلوت آمریکایی بود که در آن یک دولت دست نشانده فاسد و بی‌اختیار حاکم بود که تمام منابع آن را به تاراج می‌بردند و امروز این دستان درازشان از ایران کوتاه شده است.

حجت‌الاسلام موسوی با اشاره به ۱۰ شرط وزیر خارجه آمریکا برای ایران برای تحریم نشدن گفت: حرف ما به وزیر خارجه آمریکا این است که شما حداقل ۴۰ سال از ملت ایران عقب هستید چون فکر می‌کنید ملت ایران همان ملت ۴۰ سال قبل است در حالی که ۴۰ سال است که همین ملت دارند به حکومت شما تو دهنی می‌زنند و رئیس‌جمهور فعلی شما نیز همانند اسلافش گم و گور خواهد شد.

وی تأکید کرد: ما به هیچ وجه از آرمان‌ها و ارزش‌های خود کوتاه نخواهیم آمد و تا آخرین قطره خون پای عهدی که بسته‌ایم خواهیم ماند.

امام جمعه ماسال با اشاره به نقض مکرر آمریکایی در برجام و خروج این کشور از این توافق‌نامه ادامه داد: با اینکه رهبر معظم انقلاب در همان مقطع زمان مذاکرات برجام بارها بر عدم اعتماد به آمریکایی تأکید کردند اما برخی مسئولان در این خصوص گوش شنوا نداشتند.

وی با بیان اینکه امروز آمریکایی بیش از گذشته از کلمه براندازی علیه ایران استفاده می‌کنند اظهار کرد: بحث براندازی موضوع جدیدی نیست که توسط آمریکایی‌ها مطرح شده است بلکه از همان زمان که نطفه جمهوری اسلامی شکل گرفت آن‌ها براندازی را مطرح کردند.

حجت‌الاسلام موسوی افزود: آیا قائله کردستان و ترور شخصیت‌ها در جمهوری اسلامی اقدامی جز در مسیر براندازی نظام بود؟ امروز چرا برخی با استفاده از همین عبارت می‌خواهند فضای ناامیدی و یأس را در جامعه نهادینه کنند. هر کس که بخواهند نا امیدی و یأس را در دهان مردم وارد کند خیانت به انقلاب و خون شهدا کرده است.

امام جمعه ماسال شکست دشمن را بر اساس سنت الهی قطعی دانست و گفت: امروز در شکست دشمن بر اساس سنت الهی تردیدی نیست و براساس همین سنت نیز ما هم وظایفی داریم و اگر به این وظایف عمل نکنیم نتیجه نخواهیم گرفت.

وی با بیان اینکه تجربیات گذشته نشان می‌دهد که ایران نمی‌تواند با آمریکا تعامل داشته باشد ادامه داد: آمریکایی‌ها دروغ‌گو هستند و به هیچ پروتکل بین‌المللی پایبند نیستند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به ماجرای منفجر کردن داوطلبانه یکی از مراکز اتمی کره شمالی در توافق با امریکا گفت: رئیس‌جمهور آمریکا بلافاصله بعدازاین انفجار قرار ملاقات خود با رئیس‌جمهور کره شمار را لغو کرد.

امام جمعه ماسال با بیان اینکه مشکل آمریکا با ایران بر سر مسائل هسته‌ای نیست افزود: آمریکایی‌ها نمی‌خواهند مؤلفه قدرت در جمهوری اسلامی وجود داشته باشد.

وی تأکید کرد: دولت‌مردان جمهوری اسلامی بهتر است بدانند تجربه ۴۰ ساله ما این است که انعطاف در برابر دشمن تیغ او را کند نمی‌کند بلکه او را نسبت به ما گستاخ‌تر می‌کند همان‌طور که در دوران بوش دوم دولت وقت کشورمان پس از نشان دادن انعطاف لقب محور شرارت را آمریکا گرفت. بنابراین راه کند کردن تیغ دشمن کوتاه آمدن در برابر آن‌ها نیست.

حجت‌الاسلام موسوی در پایان گفت: ایستادگی و مقاومت در مقابل آمریکا باعث عقب راندن آن‌ها می‌شود و اینکه سازمان ملل حق هسته‌ای ما را به رسمیت شناخت و اینکه آمریکایی‌ها و اروپا با ما حاضر به مذاکره شد به دلیل توان مذاکره‌ای ما نبود بلکه درنتیجه پیشرفت و توسعه ما در فن‌آوری هسته‌ای بود.

وی با تأکید بر عدم اعتماد دولت به اروپا اظهار داشت: تجربه به ما نشان داده است که اروپا همیشه همراه آمریکا بوده است و اتحادیه اروپا در مسائل بین‌المللی آمریکا را تنها نخواهد گذاشت و این موضوع در ماجرای نقش پلیس بد بازی کردن فرانسه در مذاکرات ابتدایی برجام و کارشکنی انگلیس در تأمین کیک زرد بر اساس توافق برجام مشهور شد و امروز دولت‌مردان ما باید توجه کنند که در دام اعتماد به اروپایی‌ها نیافتند.


تست
تست